Gwiazdy

"Black Adam" kinach już 21 października. Są pierwsze recenzje filmu o antybohaterze DC!

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Black Adam"

Już niedługo premiera najnowszego komiksowego filmu od Warner Bros. i DC Comics, czyli "Black Adam" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Na światową prapremierę filmu zaproszono dziennikarzy, którzy podzielili się pierwszymi opiniami. Są one bardzo dobre!

Filmowy debiut czarnego bohatera uniwersum DC, czyli Black Adama zapowiada się niezwykle obiecująco. O czym opowie film w Dwaynem Johnsonem? Od kiedy możemy oglądać go w kinach?

"Black Adam" – o czym jest film? Obsada i twórcy

"Black Adam" to opowieść o superzłoczyńcy z Uniwersum DC. Produkcja z DC Extended Universe opowie początki komiksowego przeciwnika Shazama. Zostanie on przedstawiony jako antybohater, który po pięciu tysiącach lat bycia uwięzionym, zostaje uwolniony do współczesnego świata. Adam (Dwayne Johnson) wymierzy sprawiedliwość w zabójczy i destrukcyjny sposób. Na jego drodze staną jednak superbohaterowie znani jako Justice Society of America. W skład tej drużyny wchodzą: Doktor Fate (Pierce Brosnan), Hawkman (Aldis Hodge), Cyclone (Quintessa Swindell) oraz Atom Smasher (Noah Centineo).

Scenariusz do filmu "Black Adam" napisali Rory Haines i Sohrab Noshirvani na podstawie wcześniejszego scenariusza autorstwa Adama Sztykiela. Film wyreżyserował Jaume Collet-Serra, który pracował niedawno z Dwaynem Johnsonem nad "Wyprawą do dżungli". Film odniósł wielki sukces.

Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" na światowej premierze w Amsterdamie opowiedziały o pracy nad serialem Źródło: "Co Za Tydzień"

"Black Adam" – pierwsze recenzje

Pierwsze opinie krytyków, którzy widzieli już film, są bardzo optymistyczne. Chwalą oni dynamikę filmu i obsadę aktorską, a w szczególności odtwórcę roli tytułowej.

"Black Adam jest najbardziej napakowanym akcją filmem od DC. Tutaj liczy się wyśmienity spektakl. Aż nie można wziąć tchu. Dwayne Johnson jest wspaniały, a Pierce Brosnan rewelacyjny. Ten film zostawi widzów naładowanych emocjami!" - napisał recenzent filmowy i youtuber Ben Rolph.

"'Black Adam' to wszystko, na co liczyłem, a nawet więcej [...] Dwayne Johnson urodził się do tej roli" - stwierdził dziennikarz Scott Menzel.

"Black Adam" – kiedy premiera kinowa?

"Black Adam" ma pojawić się w kinach 21 października 2022 roku. Zobacz zwiastun:

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Warner Bros.

Pozostałe wiadomości