"Blue Beetle" - kolejny hit oparty na postaciach z komiksów DC. Kiedy premiera?

Autor:
Kamila
Jamrożek
Xolo Maridueña na premierze "The Suicide Squad"

Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu "Blue Beetle". To kolejny hit wytwórni Warner Bros. oparty na postaciach z komiksów DC. Kiedy premiera nowego filmu DC Comics? Kto w nim zagra?

"Blue Beetle" to kolejny superbohaterski film wytwórni Warner Bros. oparty na postaciach z komiksów DC. O ostatnim klapsie na planie filmu poinformował na Instagramie reżyser Angel Manuel Soto. O czym opowiada produkcja?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach"Co Za Tydzień"
wideo 2/13

"Blue Beetle" od DC Comics - zakończyły się zdjęcia. O czym będzie film?

"Blue Beetle" to nowy film superbohaterski na podstawie komiksów DC. Grany przez Xolo Maridueña bohater Jaime Reyes to świeżo upieczony absolwent college'u, który wraca do domu pełen aspiracji i nadziei na przyszłość. Okazuje się jednak, że dom nie wygląda tak, jak go zapamiętał. Kiedy chłopak szuka swojego celu w życiu, interweniuje los. Jaime niespodziewanie wchodzi w posiadanie starożytnego przedmiotu, będącego wytworem obcej biotechnologii: Skarabeusza. Skarabeusz wybiera Jaimego na symbiotycznego gospodarza. Chłopiec otrzymuje niezwykłą zbroję, umożliwiającą dysponowanie niezwykłą i nieprzewidywalną mocą. Zbroja trwale zmienia przeznaczenie Jaimego, który staje się superbohaterem.

"Blue Beetle" od DC Comics - kim jest Błękitny Skarabeusz?

Błękitny Skarabeusz, czyli po angielsku Blue Beetle to przydomek trzech superbohaterów, znanych z serii komiksów DC Comics. Wymiennie twórcy stosują pseudonim Żuk. Postać Błękitnego Skarabeusza została stworzona przez Charlesa Nicholasa Wojtkoskiego.

Oryginalnym Błękitnym Skarabeuszem był Dan Garret, syn oficera policyjnego zabitego przez kryminalistę. Na początku serii postać nie posiadała nadzwyczajnych mocy. Drugim Żukiem był Ted Kord - były uczeń Dana Garreta. Jego wujek, Jarvis Kord, badał skarabeusza - płytkę, która po przyklejeniu do pleców posiadacza rozrastała się po całym ciele, tworząc pancerz Skarabeusza.

Trzecim Błękitnym Skarabeuszem był Jaime Reyes - nastoletni mieszkaniec El Paso. Kiedy Jaimie wracał wieczorem do domu, w Star Labs nastąpił wybuch, przez co chłopak został nowym nosicielem Skarabeusza.

"Blue Beetle" od DC Comics - obsada i twórcy

Główną postać zagra w filmie "Blue Beetle" młody 19-letni aktor latynoskiego pochodzenia Xolo Maridueña. W obsadzie filmu znaleźli się też George Lopez, Adrianna Barraza, Harvey Guillén, Bruna Marquezine, Damián Alcázar, Belissa Escobedo, Elpidia Carrillo oraz Susan Sarandon, która zagra Victorię Kord, główną antagonistkę. Autorem scenariusza jest Gareth Dunnet-Alcocer, a Zev Foreman czuwa nad produkcją jako producent wykonawczy. Reżyserem filmu jest Angel Manuel Soto.

"Blue Beetle" od DC Comics - kiedy premiera?

Fazę zdjęciową filmu o Błękitnym Skarabeuszu skończono na ponad rok od zamierzonej premiery. Na ekrany kin "Blue Beetle" trafi dokładnie 18 sierpnia 2023 roku.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: FilmMagic/Getty Images

Pozostałe wiadomości