Borys Szyc zerwał z przeszłością i teraz jest szczęśliwym mężem i ojcem. Oto historia jego życia

Borys Szyc
Borys Szyc
Źródło: MWMEDIA
Borys Szyc to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. Przez wiele lat miał w mediach wizerunek skandalisty. Zerwał jednak z przeszłością i dziś jest szczęśliwym ojcem, uznanym aktorem i niepijącym alkoholikiem.

Borys Szyc to jeden z najpopularniejszych aktorów polskiego kina ostatnich lat. Zagrał w wielu nagradzanych na arenie międzynarodowej filmach, takich jak "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego czy "Pokot" Agnieszki Holland. W 2019 roku na swoich mediach społecznościowych chwalił się zdjęciami z Bradleyem Cooperem czy Emmą Stone uwiecznionymi podczas Oscarów. Co ciekawe, jest też właścicielem warszawskiej restauracji "Akademia", którą założył przy okazji kręcenia serialu "Przepis na życie", gdzie grał kucharza.

Borys Szyc - wiek, skąd pochodzi, jak naprawdę się nazywa, kto jest jego ojcem?

Aktor urodził się 4 września 1978 roku w Łodzi jako Borys Michalak. Gdy miał trzy miesiące, jego rodzice się rozstali. Był wychowywany na łódzkich Bałutach przez matkę, która pracowała jako malarka. Nazwisko postanowił zmienić pod koniec studiów na Akademii Teatralnej w Warszawie. Przyjął wówczas panieńskie nazwisko swojej matki.

Mężczyzna nigdy nie ukrywał, że nie ma najlepszych relacji z ojcem. Jerzy Michalak przypomniał sobie o synu, kiedy na świat przyszedł jego syn. Zostawił komentarz pod zdjęciem wnuka na profilu Justyny Nagłowskiej-Szyc. Ojciec Borysa Szyca zasygnalizował, że dziecko powinno nosić nazwisko Michalak.

WERNISAZ_MARKOWSKA_SYN
Patrycja Markowska o karierze muzycznej syna. "Nie zamierzam mu torować dróg"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Borys Szyc - kariera aktorska

Borys Szyc zaliczył swój debiut aktorski już jako 9-latek. Pojawił się w przebraniu krasnoludka w komedii Juliusza Machulskiego "Kingsajz". Jeszcze w czasie studiów aktor pojawiał się w epizodycznych lub gościnnych rolach na planie znanych seriali telewizyjnych, takich jak "Kasia i Tomek". Gwiazdor popularność zdobył rolami w produkcjach takich jak "Symetria", "Vinci" czy "Przepis na życie". Od 2001 roku jest aktorem warszawskiego Teatru Współczesnego.

Borys Szyc - kariera muzyczna

Borys Szyc zajmuje się też muzyką. W styczniu 2008 r. nagrał singiel "Choć wieje, pada, grzmi" z Justyną Steczkowską, a rok później wydał debiutancki album studyjny zatytułowany "Feelin’ Good". Na płycie gościnnie wystąpiły m.in.: Kasia Cerekwicka czy Ewa Bem. Wspólnie z Nataszą Urbańską nagrał piosenkę "Śpiewka 1920".

Borys Szyc - w czym grał?

Najsłynniejsze role aktorskie Borysa Szyca to:

 • 1987: "Kingsajz"
  • 2001: "Przedwiośnie"
   • 2002: "E=mc²"
    • 2002: "Pianista"
     • 2003: "Kasia i Tomek"
      • 2004: "Vinci"
       • 2004: "Camera Café"
        • 2007: "Testosteron"
         • 2007: "Niania"
          • 2008: "Lejdis"
           • 2009: "Wojna polsko-ruska"
            • 2011–2013: "Przepis na życie"
             • 2014: "Lekarze"
              • 2017: "Pokot"
               • 2017: "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"
                • 2017: "Listy do M. 3"
                 • 2018: "Zimna wojna"
                  • 2019: "Planeta singli 3"

                   Borys Szyc - życie prywatne, alkoholizm

                   Życie prywatne Borysa Szyca przez wiele lat nie było usłane różami. Aktor próbował ułożyć sobie życie z wieloma kobietami, ale nie tylko jego romanse rozpalały media do czerwoności. Borys Szyc przez wiele lat nie stronił od alkoholu. W 2008 roku został nawet sądownie pozbawiony na dwa lata prawa jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem.

                   Na szczęście udało mu się zerwać z uzależnieniem. Aktor w wywiadach otwarcie mówi o walce z nałogiem, z którym wygrał dla córki Soni. Wspierała go w tym żona Justyna.

                   "Uderzyłem o dno parokrotnie. To jest największa trudność tej choroby, że sam zainteresowany musi wyrazić ochotę leczenia. Ratowanie alkoholika na siłę nie przynosi skutku. Ludzie nie wiedzą, jak ten temat ugryźć. Najczęściej bronią alkoholika, tłumacząc go na przykład w pracy, że dzisiaj nie przyszedł, bo coś tam. Najczęściej to najbliższe otoczenie, myśląc, że pomaga alkoholikowi, tak naprawdę pomaga mu w piciu, zmniejsza skutki choroby i alkoholik nie odczuwa konsekwencji. A powinien zderzyć się z rzeczywistością - albo stracić pracę, albo stracić żonę czy męża. Alkoholizm jest też chorobą opartą na kłamstwie. Nie ma lepszych kłamców niż alkoholicy" - opowiadał Borys Szyc w rozmowie z Marcinem Wroną w TVN24.

                   "Wymyślasz tysiące scenariuszy i pomysłów na siebie, żeby usprawiedliwić to, jak się zachowujesz. Na początku jesteś buntownikiem, później mówisz: nie jestem alkoholikiem, tylko pijakiem, tak żyję, bo tak lubię. Alkohol wplata się w każdy element twojego życia, w miłość, seks, jedzenie, odpoczynek, podróże. [...] Wiesz, jeżeli ktoś ma jakąś lukę w sobie albo nosi w sobie jakieś gigantyczne napięcia, a ja taką osobą byłem, to było idealne rozwiązanie. Nie musiałem w ogóle przechodzić tego procesu rozwiązywania problemów. Poszedłem na skróty. Wieloletnie chodzenie na skróty skończyło się chorobą" - mówił Borys Szyc.

                   Borys Szyc - związki, żona, dzieci

                   Borys szyc miał burzliwe życie uczuciowe. Gwiazdor spotykał się między innymi z projektantką Kają Śródką, stylistką Zosią Ślotałą oraz prezenterką Anną Wendzikowską. Związek z Anną Bareją był jednym z najgłośniejszych, choć rozpadł się. Agentka ubezpieczeniowa urodziła córeczkę Sonię. Dziewczyna niedawno skończyła 17 lat. Borys Szyc po raz pierwszy został tatą, gdy miał 27 lat.

                   W 2019 roku aktor ożenił się z Justyną Szyc-Nagłowską. Rok po ślubie para przywitała na świecie syna Henryka. Para poznała się na planie Teatru Telewizji, gdy on miał 23 lata, a ona 21. Justyna Nagłowska była wtedy asystentką Krystyny Jandy, natomiast Borys Szyc grał jej syna. Jak przyznał aktor w jednym z wywiadów, wszystko między nimi potoczyło się bardzo szybko i przekształciło w związek. Aktor był jednak skupiony na sobie. Do Justyny Nagłowskiej odezwał się po latach. Skłoniło go do tego... zdjęcie, które opublikowała w mediach społecznościowych.

                   Borys Szyc - Instagram

                   Borys Szyc jest aktywny w mediach społecznościowych. Jego nick na Instagramie to @borys.szyc, a nick jego żony @jus_naglowska. Małżonkowie publikują na swoich profilach nie tylko zawodowe zdjęcia. Dzielą się także ujęciami z życia prywatnego.

                   Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
                   Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

                   Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

                   Czytaj też:

                   Autor: Kamila Jamrożek

                   Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

                   podziel się:

                   Pozostałe wiadomości