Gwiazdy

Brad Pitt i Angelina Jolie znowu spotkają się w sądzie? Aktor pozywa byłą żonę

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
Plejada.pl, Viva.pl
Brad Pitt i Angelina Jolie znowu spotkają się w sądzie?

Wszystko wskazuje na to, że batalia sądowa pomiędzy byłą najsłynniejszą parą Hollywood jeszcze się nie zakończyła. Brad Pitt pozwał Angelinę Jolie i oskarżył ją o działania prowadzące do pogorszenia wizerunku ich wspólnej winiarni.

Uchodzili za niezniszczalnych. Związek słynnej aktorskiej pary - Angeliny Jolie i Brada Pitta - rozpadł się po prawie 15 latach. W 2016 roku świat obiegła informacja o złożeniu pozwu rozwodowego. Angelina Jolie miała dosyć uzależnienia męża od alkoholu. Zarzuciła mu również stosowanie nadużyć względem dzieci. Po dwóch latach sądowej batalii, w 2019 roku, para "Brangelina" oficjalnie przestała istnieć. Byli małżonkowie zgromadzili ogromny majątek, którego podział wciąż nie należy do najłatwiejszych.

Brad Pitt wygrał z Angeliną Jolie

Choć od rozstania pary minęło kilka lat, aktorzy wciąż regularnie spotykają się w sądzie. Niedawno zakończył się proces dotyczący opieki nad dziećmi. Angelina Jolie i Brad Pitt mają troje biologicznych dzieci oraz troje adoptowanych. Jednym z powodów złożenia pozwu rozwodowego były rzekome nadużycia, których Brad Pitt miał dopuszczać się pod adresem nieletnich pociech. Choć wcześniejsze dochodzenie oczyściło go z zarzutów, aktorka walczyła o wyłączne prawo do opieki nad dziećmi. Decyzja sądu nie przypadła jej do gustu. Sędzia orzekł umowę o wspólnej opiece. Angeline Jolie będzie odwoływała się od wyroku, argumentując to nieuczciwym procesem.

"Sędzia Ouderkirk odmówił Jolie sprawiedliwej rozprawy, niesłusznie odrzucając dowody dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i dobrobytu jej dzieci" - stwierdził informator tygodnika "Us Weekly".

Córka Martyny Wojciechowskiej nie chce wchodzić do świata show-biznesu
Córka Martyny Wojciechowskiej nie chce wchodzić do świata show-biznesu
Martyna Wojciechowska w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o swojej dorastającej córce. Okazuje się, że Marysia nie chce iść w ślady ani mamy, ani taty i ma całkiem inny pomysł na przyszłą karierę. Podróżniczka zaznaczyła, że dziewczynka nie zamierza też wchodzić w świat show-biznesu i chociaż otrzymuje dla niej propozycje do sesji zdjęciowych, wszystkie odrzuca.

Brad Pitt pozywa Angelinę Jolie

Jak się okazuje, para ponownie może spotkać się w sądzie. Brad Pitt oskarżył byłą partnerkę o działanie na niekorzyść marki winnicy Château Miraval. Byli małżonkowie są jej właścicielami od 2008 roku. To tam słynna para złożyła sobie przysięgę. Po rozwodzie Angelina Jolie podjęła decyzję o sprzedaży swoich udziałów. Kontrowersję wzbudza fakt, iż kupcem części należącej do aktorki jest rosyjski oligarcha, zajmujący się produkcją napojów spirytusowych - Jurij Szefler. Zdaniem Brada Pitta, transakcja działa na niekorzyść i znieważa dobre imię winnicy. Co więcej, mieli wcześniej ustalić z Angeliną Jolie, że decyzję o ewentualnej sprzedaży części udziałów aktorzy muszą podjąć po wzajemnej konsultacji.

3 czerwca prawnicy Brada Pitta złożyli pozew do Sądu Najwyższego w Los Angeles. Wskazali w nim, że za sukces winnicy Château Miraval odpowiada jedynie aktor, który swoją ciężką pracą wyniósł markę na szczyt. Ponadto, w pozwie zaznaczono, że Angelina Jolie przeprowadziła transakcję w tajemnicy, celowo nie informując o tym byłego współmałżonka. Prawnicy uważają, że rosyjski potentat alkoholowy planuje przejąć całą winnicę. Jurij Szefler ma rzekomo działać na niekorzyść firmy, starać się o uzyskanie poufnych informacji oraz stosować "taktyki bezwzględnego biznesu". Wejście do spółki z rosyjskim oligarchą o złej sławie ma działać na niekorzyść marki Brada Pitta. Aktor domaga się rekompensaty finansowej oraz, przede wszystkim, uznania transakcji pomiędzy Angeliną Jolie i Jurijem Szeflerem za nieważną.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: Plejada.pl, Viva.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości