Bratanica księżnej Diany stanęła na ślubnym kobiercu. Kim jest Lady Amelia Spencer?

Diana Spencer, Amelia Spencer
Bratanica księżnej Diany stanęła na ślubnym kobiercu. Kim jest Lady Amelia Spencer?
Źródło: Getty Images
Amelia Spencer, córka hrabiego Charlesa Spencera, stanęła na ślubnym kobiercu. Jak donoszą brytyjskie media, ślub odbył się 21 marca i nie zabrakło na nim rodzeństwa bratanicy księżnej Diany. Amelia Spencer wyszła za mąż za wieloletniego partnera.

Brytyjska rodzina królewska to jeden z najpopularniejszych rodów na świecie. Losy Windsorów i ich krewnych śledzą ludzie z każdego zakątka kuli ziemskiej. Szczególnie ochoczo, gdy na światło dzienne wychodzą zawirowania i wewnętrzne rodzinne niesnaski. Ostatnio oliwy do ognia już i tak napiętych relacji dolewa książę Harry, który postanowił wydać autobiograficzną książkę. Trudno stwierdzić, czy rodzina dojdzie kiedykolwiek do porozumienia.

Tymczasem dla wielu jedną z ofiar sztywnej etykiety i zasad panujących na brytyjskim dworze królewskim była księżna Diana. Choć od jej śmierci minęło wiele lat, dla ludzi z całego świata jest wręcz ikoną dobroczynności i symbolem wyniszczających praktyk monarchii. Toteż rodzina księżnej Diany również znajduje się w kręgu zainteresowań internautów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Tajemnice produkcji #8 Kulisy programu "Kuba Wojewódzki". Wygląd studia, zakamarki, sekrety programu
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Bratanica księżnej Diany stanęła na ślubnym kobiercu

Księżna Diana pochodziła z rodu Spencerów. Jej rodzicami byli ówczesny wicehrabia Althorp Edward John Spencer oraz ówczesna hrabina Althorp Frances. Para doczekała się nie tylko córki, ale również młodszego syna Charlesa Spencera. Co ciekawe, chrzest Diany nie miał oprawy królewskiej, w przeciwieństwie do chrztu jej brata, który odbył się w Opactwie Westminsterskim w Londynie z królową Elżbietą II jako matką chrzestną. Brytyjski arystokrata doczekał się kilkorga dzieci z trzema żonami. Pierwsza z nich, modelka Catherine Victoria Lockwood, urodziła trzy córki, w tym dwie bliźniaczki, oraz syna.

Bliźniaczki Eliza Victoria i Katya Amelia przyszły na świat w 1992 roku. Obie mogą pochwalić się zaskakującą urodą, która przydaje im się w podbijaniu wielkiego świata mody. W mediach społecznościowych bliźniaczek można zobaczyć efekty licznych kampanii reklamowych i sesji zdjęciowych, w których brały udział.

Niedawno jedna z nich, Amelia Spencer, stanęła na ślubnym kobiercu! Po 14 latach związku poślubiła partnera Grega Malletta. Ceremonia odbyła się w La Cotte Farm niedaleko Kapsztadu. W rozmowie z magazynem "Hello!" bratanica księżnej Diany wyznała, że bardzo zależało jej na zorganizowaniu ślubu właśnie w RPA:

"Greg i ja dorastaliśmy tutaj razem przez ostatnie 14 lat i przeżyliśmy tutaj najszczęśliwsze chwile jako para. Teraz to miejsce jest wyjątkowe".

Bliźniaczki pochwaliły się zdjęciami z przedednia ceremonii za pośrednictwem Instagrama. Obie prezentowały się zachwycająco. Brytyjskie media donoszą, że ślub odbył się 21 marca. W wydarzeniu wzięło udział rodzeństwo Amelii: siostry Eliza i Kitty oraz przyrodni brat Samuel. Informują ponadto, że na ceremonii nie zjawił się ojciec panny młodej hrabia Charles Spencer.

Brat księżnej Diany pokazał zdjęcie dziadka. Wygląda niczym książę William

Charles Spencer jest aktywnym użytkownikiem Twittera. Jakiś czas temu hrabia podzielił się znalezionym w rodzinnym albumie zdjęciem, na którym uwiecznieni zostali członkowie rodu. Fotografia pochodzi z 1902 roku i widzimy na nim trójkę dzieci: dziadka Charlesa Spencera i księżnej Diany - Alberta, a także jego kuzynostwo: cioteczną babkę Lavinnię i wujka Cecila.

"Uwielbiam rodzinne zdjęcia, które znajduję tutaj, w Althorp. Mój dziadek (po lewej), moja cioteczna babka Lavinia (w środku) i mój stryjeczny dziadek Cecil, wyruszają na bal przebierańców około 1902 roku" - napisał Charles Spencer.

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej byli zachwyceni znaleziskiem. Zauważyli niezwykłe podobieństwo przodka Spencera do... księcia Williama.

"Twój dziadek i książę Walii są identyczni";

"William to kopia twojego dziadka";

"Widać rodzinne podobieństwo! Dziadek i młody William, książę Walii" - czytamy w komentarzach.

Niedawno, z okazji Dnia Matki obchodzonego w Wielkiej Brytanii w marcu, opublikował archiwalne zdjęcia mamy. Na jednym z nich rodzicielka została uwieczniona z maleńkim dzieckiem na rękach. Drugie prezentuje małego Charlesa Spencera w objęciach mamy.

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości