Stan Bruce'a Willisa nie poprawia się. Rodzina trwa przy aktorze

Bruce Willis w coraz gorszym stanie
Bruce Willis w coraz gorszym stanie
Źródło: Getty Images North America
Otępienie czołowo-skroniowe - brzmi diagnoza Bruce'a Willisa. Jego objawy wystąpiły u aktora już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz lekarze w pełni potwierdzili przypuszczenia. Bruce Willis jest pod najlepszą możliwą opieką. Czuwa nad nim nie tylko sztab lekarzy, ale i kochająca patchworkowa rodzina. "Chociaż jest to bolesne, ulgą jest usłyszenie wreszcie jasnej diagnozy" - czytamy w oświadczeniu.

Głównymi objawami choroby, które dawały się Bruce'owi Willisowi we znaki od dłuższego czasu, są problemy z komunikacją. Mając na uwadze, że choroba może szybko postępować, a lekarze są w stanie jedynie nieznacznie spowolnić jej rozwój, w ubiegłym roku gwiazdor oficjalnie zakończył wspaniałą karierę, nadal pozostając jednym z najsławniejszych aktorów na świecie. Międzynarodowy rozgłos przyniosła mu główna rola w serii filmów "Szklana pułapka". Zagrał także znaczące role w produkcjach, takich jak m.in.: "Szósty Zmysł", "Ze śmiercią jej do twarzy", "Pulp Fiction", "12 małp" czy "Piąty element".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Joanna Krupa była pytana, czy jest w ciąży. "Uderzyło mnie to w serce"
W rozmowie z nami Joanna Krupa wróciła wspomnieniami do czasów, gdy była pytana o to, czy jest w ciąży. Miała wówczas problemy ze zdrowiem.

Rodzina Bruce'a Willisa o stanie zdrowia aktora. "Jego stan się pogorszył"

Wiedząc, jak liczne jest grono fanów gwiazdora, rodzina Bruce'a Willisa wydała oświadczenie na temat jego zdrowia. Okazuje się, że od zeszłego roku jego stan znacznie się pogorszył.

"Odkąd wiosną 2022 r. ogłosiliśmy diagnozę afazji u Bruce'a, jego stan się pogorszył i teraz mamy bardziej szczegółową diagnozę: otępienie czołowo-skroniowe (znane jako FTD). Niestety problemy z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. Chociaż jest to bolesne, ulgą jest usłyszenie wreszcie jasnej diagnozy" - słowa rodziny przekazuje BBC.

Na początku zeszłego roku rodzina aktora przekazała informację, że lekarze wykryli u Bruce'a Willisa afazję, czyli uszkodzenie struktur mózgowych. Po dokładnej analizie medycznej stwierdzono otępienie czołowo-skroniowe, które jest uznawane za najczęstszą formę demencji starczej.

"Otępienie czołowo-skroniowe to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało, a może dotknąć każdego. W przypadku osób poniżej 60. roku życia otępienie czołowo-skroniowe jest najczęstszą formą demencji, a ponieważ postawienie diagnozy może zająć lata, choroba jest prawdopodobnie znacznie bardziej rozpowszechniona, niż nam się wydaje" - czytamy w oświadczeniu.

Bruce Willis choruje na demencję. Na tę chorobę nie ma lekarstwa

Na tę chorobę nie ma lekarstwa, lekarze pracują jedynie nad utrzymaniem Bruce'a Willisa w jak najlepszej formie. Rodzina wyraziła jednak nadzieję, że być może, dzięki popularności aktora, lekarze skupią się na pogłębianiu wiedzy na temat choroby i w efekcie być może uda się znaleźć lek.

"Bruce zawsze wierzył w siłę swojego głosu na świecie, aby pomagać innym i podnosić świadomość ważnych kwestii, zarówno publicznie, jak i prywatnie. W naszych sercach wiemy, że – gdyby dzisiaj mógł – chciałby zareagować, zwracając uwagę świata i łącząc się z tymi, którzy również mają do czynienia z tą wyniszczającą chorobą" - przekazuje rodzina.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości