Carlos Santana zemdlał podczas koncertu. Artysta trafił do szpitala

Carlos Santana zemdlał podczas koncertu
Carlos Santana zemdlał podczas koncertu
Źródło: Getty Images
Carlos Santana grał niedawno koncert w Michigan. Podczas wykonywania jednego z utworów muzyk nagle upadł. Carlos Santana został wyniesiony ze sceny.

Choć Carlos Santana ma 74-lata, nie zamierza zwalniać tempa. Ku uciesze fanów artysta wciąż koncertuje. Jednak podczas jednego z ostatnich wydarzeń z udziałem artysty doszło do niepokojącej sytuacji.

Carlos Santana zasłabł w trakcie koncertu

We wtorek, 5 lipca, muzyk występował na scenie w Michigan. Podczas wykonywania utworu "Joy" Carlos Santana nagle osunął się na ziemię. Koncert został przerwany, a obecni na wydarzeniu ratownicy medyczni ruszyli z pomocą. Całe zajście zostało nagrane przez jednego z uczestników zajścia. Widać na nim, jak mężczyzna kurczowo trzyma gitarę, którą po chwili puszcza i trzęsącą się dłonią chwyta podawaną mu wodę.

Niedługo później Carlos Santana został zasłonięty kurtyną i dzięki temu oddzielony od zebranych w hali widzów. Opuszczając scenę, muzyk pomachał do ludzi.

Carlos Santana został przetransportowany do szpitala i poddany hospitalizacji. Niedługo później na scenę wyszedł menedżer trasy, Paul "Skip" Rickert, który przyznał, że sprawy przybrały niepokojący obrót.

"Panie i panowie, jak widzicie, zdarzył się poważny, nagły wypadek medyczny. Pomódlmy się, potrzebujemy tego w tej chwili... Prosimy o przesłanie swojego światła i miłości dla tego człowieka" - miał powiedzieć.

Przedstawiciel legendy rocka, Michael Vrionis, wydał oświadczenie, które opublikowane zostało na USA TODAY. Przyznał w nim, że artysta był pod obserwacją w szpitalu, ale dobrze sobie radzi. Prawdopodobną przyczyną omdlenia Carlosa Santany była wysoka temperatura, które wówczas panowała w tym regionie. Świadkowie donoszą, że z tego samego powodu medycy musieli interweniować wśród widzów kilkukrotnie podczas wydarzenia.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

Carlos Santana - kariera, życie prywatne

Carlos Santana jest pochodzącym z Meksyku muzykiem, wieloletnim liderem zespołu Santana. W 2003 roku zajął 15. miejsce na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Carlos Santana rozwija również karierę solową. Do najsłynniejszych utworów artysty należą m.in. "Maria Maria", "Smooth" i "Corazon Espinado". Jest kilkukrotnym laureatem nagrody Grammy. Carlos Santana był dwukrotnie żonaty. Z Deborah Santaną był związany przez 30 lat - od 1973 do 2007 roku. Para doczekała się trójki dzieci. Od 2010 roku związany jest perkusistką Cindy Blackman.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: USA TODAY

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości