Celine Dion w nowym projekcie. Zwróciła się do fanów po miesiącach przerwy

Celine Dion
Celine Dion
Źródło: GC Images
Celine Dion od kilku lat cierpi na zespół sztywnego człowieka. Jej stan zdrowia stale pogarsza się, a artystka zrezygnowała już z koncertowania. Jej siostra często informuje media o samopoczuciu gwiazdy i jak do tej pory nie było ono najlepsze. Teraz jednak okazuje się, że niebawem zobaczymy Celine Dion w nowym projekcie.

Celine Dion jest jedną z największych międzynarodowych artystek. Swoją karierę zaczynała w latach 80. XX wieku. Wystąpiła m.in. na Konkursie Piosenki Eurowizji. W 1999 r. artystka zawiesiła działalność muzyczną z powodów rodzinnych. U jej męża wykryto nowotwór, a Celine Dion chciała być w tym czasie z ukochanym i go wspierać.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Celine Dion od kilku lat walczy z poważną chorobą

Po trzech latach piosenkarka wróciła na scenę muzyczną z nowymi hitami. Do jej największych przebojów należą m.in. "My Heart Will Go On", "Because You Loved Me", "A New Day Has Come", "I'm Alive", "All By Myself" czy "I Surrender".

Celine Dion swojego przyszłego męża poznała jeszcze jako nastolatka. Był nim o 26 lat starszy menedżer René Angélilu. W 1993 r. artystka potwierdziła doniesienia medialne i publicznie przyznała się do związku z nim. Rok później wzięli ślub, a wkrótce potem na świecie pojawiło się troje ich dzieci.

W styczniu 2016 r. ukochany artystki zmarł z powodu nowotworu gardła. Celine Dion bardzo przeżyła śmierć męża. Niestety, w grudniu 2022 r. piosenkarka dowiedziała się o druzgocącej diagnozie. Okazało się, że cierpi na zespół sztywnego człowieka.

Od tego czasu artystka z trudem porusza się i mówi. Odwołała również wszystkie trasy koncertowe. Serwis Radar Online w ubiegłym roku poinformował, że Celine Dion "ledwo może się ruszyć" i prawdopodobnie już nigdy nie będzie w stanie zaśpiewać na żywo.

Celine Dion
Celine Dion
Źródło: NBCUniversal

Celine Dion wraca do koncertowania?

Kilka miesięcy temu nowe informacje o stanie zdrowia artystki przekazała jej siostra. Claudette w wywiadzie dla 7 Jours powiedziała:

"Robi, co może, ale nie ma już kontroli nad własnymi mięśniami. To przykre, bo zawsze była bardzo zdyscyplinowana. Zawsze ciężko pracowała" - wyznała.

Mimo postępu choroby siostra Celine Dion nadal wierzy, że artystka wyzdrowieje i uda jej się jeszcze zaśpiewać przed publicznością.

"To prawda, że jej i naszym marzeniem jest to, żeby jeszcze wróciła na scenę. Ale w jakim wymiarze? Tego nie wiem. Struny głosowe to mięśnie, ale serce to także mięsień. To sytuacja jedna na milion i nie dotknęła zbyt wielu osób, więc naukowcy wciąż potrzebują czasu, żeby ten problem rozpracować" - dodała.

Teraz jednak po dłuższej przerwie Celine Dion zwróciła się do fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych i poinformowała, że niebawem na rynku pojawi się film o jej życiu.

"Ostatnie kilka lat było dla mnie wyzwaniem, podróżą od odkrycia mojej choroby do nauczenia się, jak z nią żyć i radzić sobie z nią, ale nie pozwolić, by mnie definiowała. W miarę jak droga do wznowienia mojej trasy koncertowej trwa, zdałam sobie sprawę, jak bardzo za tym tęskniłam, za możliwością zobaczenia moich fanów. Podczas tej nieobecności zdecydowałam, że chcę udokumentować tę część mojego życia, aby spróbować podnieść świadomość na temat tego mało znanego stanu, aby pomóc innym, którzy słyszeli taką samą diagnozę" - pisała na Instagramie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: GC Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości