Gwiazdy

Co się stanie z psami Elżbiety II po jej śmierci? Podjęto decyzję

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Co się stanie z psami Elżbiety II po jej śmierci?

Wiemy już, co stanie się z psami corgi królowej Elżbiety. Zajmie się nimi książę Andrzej, co potwierdziła jego rzeczniczka. W opiece nad psami pomoże mu była żona Sara Ferguson. Pomimo rozwodu nadal pozostają w przyjaznych relacjach.

Królowa Elżbieta kochała psy, a szczególnie upodobała sobie rasę corgi. Do tej pory nie wiadomo było, pod czyją opiekę trafią pupile monarchini. Spekulowano, że najprawdopodobniej zajmie się nimi książę Andrzej. To on podarował matce dwa pieski.

Ile psów corgi miała królowa Elżbieta II? Imiona

Brytyjska królowa kochała zwierzęta, a w szczególności konie i psy rasy corgi. Pierwszego szczeniaczka z krótkimi nóżkami podarował Elżbiecie II król Jerzy VI. Jej pierwszy pies nazywał się Dookie. Kolejnym corgi była suczka o imieniu Jane, która nie towarzyszyła królowej długo, bo została potrącona przez samochód. Na 18. urodziny Elżbieta otrzymała dwumiesięczną suczkę o imieniu Sue, którą nazywano też Susan.

Królowa Elżbieta kochała psy
Królowa Elżbieta kochała psy corgi Źródło: Getty Images

Corgi z linii Susan Elżbieta II hodowała przez osiem dekad. Przez całe życie miała kilkadziesiąt czworonogów. Ostatni wyhodowany przez królową corgi Willow został uśpiony w 2018 roku, na kilka dni przed 92. urodzinami królowej. Królowa miała też psy innych ras. Do ostatniej chwili był przy niej dorgi (skrzyżowanie corgiego i jamnika), cocker spaniel i dwa corgi, które królowa otrzymała na początku 2021 roku od księcia Andrzeja. Zwierzęta nosiły imiona Candy, Lissy, Muick i Sandy.

Królowa Elżbieta kochała psy
Królowa Elżbieta psami corgi opiekowała się aż do śmierci Źródło: Getty Images

Książę Andrzej zaopiekuje się psami królowej Elżbiety II razem z byłą żoną

Rzeczniczka księcia Andrzeja potwierdziła, że to on wraz z byłą małżonką Sarą zaopiekuje się psami Muickiem i Sandy.

"Corgi zamieszkają z księciem Andrzejem i księżną Sarą. To ona znalazła szczenięta, które zostały podarowane jej królewskiej mości" - powiedziała rzeczniczka stacji BBC.

Książę Andrzej z psem corgi
Książę Andrzej z psem corgi Źródło: Getty Images

Nadal nie wiadomo, co się stanie z dwoma pozostałymi psami. Cocker-spaniel Lissy i dorgi Candy mogą zostać oddane na przykład członkom personelu rodziny królewskiej, którzy opiekowali się nimi od wielu lat. Zwierzętami najczęściej opiekowała się Angela Kelly, która przez 25 lat pracowała jako osobista stylistka i garderobiana brytyjskiej królowej. Według brytyjskich mediów psy będą musiały odzwyczaić się od królewskich luksusów, gdyż nie przygarnie ich nowy król Karol III, który jest zwolennikiem rasy jack russell terier.

Natasza Urbańska o relacjach z siostrą. Są swoim przeciwieństwem
Natasza Urbańska o relacjach z siostrą. Są swoim przeciwieństwem Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Książę Andrzej i Sara Ferguson w dobrych relacjach po rozwodzie

Niektórych może dziwić fakt, że psami królowej zajmie się para rozwodników. Jednak mimo rozwodu książę Andrzej i Sara Ferguson nadal mieszkają razem w królewskiej rezydencji w Windsorze. Elżbieta II miała bliską relację z byłą synową. Razem jeździły konno i wyprowadzały psy na spacer, dlatego corgi dobrze znają księżną.

Książę Andrzej z królową
Książę Andrzej z królową Źródło: Getty Images

Sarah Ferguson wyszła za księcia Andrzeja w 1986 roku. Mają razem dwie córki - księżniczkę Beatrycze oraz Eugenię. Chociaż rozwiedli się po dziesięciu latach małżeństwa w 1996 roku, to Sara Ferguson nadal w ciepłych słowach wypowiada się o byłym mężu. W jednym z wywiadów w 2021 roku powiedziała, że książę Andrzej "to niezwykły, życzliwy człowiek, doskonały ojciec i fantastyczny dziadek".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości