Nie żyje syn hollywoodzkiego aktora. Miał zaledwie 25 lat, cierpiał na rzadką chorobę

Tim Roth z synem Cormackiem
Nie żyje syn Tima Rotha (z lewej)
Źródło: Getty Images
Znany hollywoodzki aktor Tim Roth pogrążony w żałobie. Gwiazdor filmów Quentina Tarantino w październiku pożegnał najmłodszego syna Cormaca. Chłopak miał zaledwie 25 lat. Jaka była przyczyna jego śmierci?

Tim Roth to angielski aktor, który podbił Hollywood i zdobył sławę dzięki rolom w filmach Quentina Tarantino – "Wściekłe psy" i "Pulp Fiction".  Gwiazdor jest ojcem trzech synów: 39-letniego Jacka z pierwszego małżeństwa oraz urodzonych w 1997 i 1996 roku Timothy’ego i Cormaca ze związku z projektantką mody Nikki Butler. Najmłodszy syn aktora Cormac zmarł 16 października. Cierpiał na rzadką chorobę.

Cormac Roth - syn Tima Rotha - nie żyje

Cormac Roth zmarł 16 października, jednak o jego śmierci rodzina poinformowała dopiero pod koniec miesiąca. Serwis Variety opublikował wzruszające oświadczenie bliskich chłopaka.

"Był kulą energii, a jego duch był wypełniony światłem i dobrocią. Był również ucieleśnieniem uprzejmości. Delikatna dusza, która przyniosła tyle szczęścia i nadziei tym, którzy byli wokół niego. Smutek pojawia się falami, podobnie jak łzy i śmiech, kiedy myślimy o tym pięknym chłopcu, którego znaliśmy przez 25 lat. Nieposkromione, radosne, szalone i wspaniałe dziecko. Dopiero od niedawna mężczyzna. Kochamy go. Na zawsze pozostanie z nami" - napisali bliscy Cormaca Rotha.

Tuż przed śmiercią 25-latek opublikował przejmujący post na swoim profilu na Instagramie.

"Pamiętajcie, że życie jest krótkie i nie zawsze można wybrać swoje przeznaczenie. Nie zawsze możecie wybrać swoją przyszłości, ale bądźcie niezaprzeczalną siłą, która żyje i oddycha" - zwrócił się do fanów Cormac Roth.

Fani złożyli kondolencje w komentarzach pod filmem 25-latka.

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_ZAGRANICZNE
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Cormac Roth - na co zmarł? Przyczyna śmierci

Przyczyną śmierci Cormaca Rotha była choroba nowotworowa. Rok temu chłopak na instagramowym profilu napisał, że zdiagnozowano u niego rzadki nowotwór zarodkowy w trzecim stadium. Pomimo ciężkiej choroby nie poddawał się i wierzył, że uda mu się odzyskać zdrowie i siły.

"Zdiagnozowano u mnie raka komórek zarodkowych w trzecim stadium. Od tamtej pory walczę z nim codziennie, robiąc wszystko, co mogę. Chemioterapia, leki, przeszczepy, transfuzje, operacje itd. Nazywa się Choriocarcinoma. Jest rzadki i zdołał wyprzedzić mnie o wiele kroków bez względu na to, co na niego rzucę. Zabrał mi połowę słuchu, 30 kg, moją pewność siebie i będzie kontynuował swoją morderczą ścieżkę, dopóki nie zdołam jakoś go zatrzymać i zabić. To nie odebrało mi woli przetrwania ani miłości do tworzenia muzyki. Jeszcze mnie to nie powaliło" - pisał Cormac Roth.

Cormac Roth - kim był?

Cormac Roth był muzykiem, utalentowanym gitarzystą, kompozytorem i producentem. Do samego końca poświęcał się pasji i tworzył nowe utwory. Na swoim koncie miał EP-kę "Cormac" i wydany cztery lata temu album "Python". Czasami towarzyszył ojcu, znanemu aktorowi, w wydarzeniach filmowych. Był synem Tima Rotha znanego m.in. z filmu "Niesamowity Hulk", serialu "Magia Kłamstwa" czy dzieł Quentina Tarantino.

Rodzina Rothów ma brytyjskie korzenie. Tim Roth urodził się w Londynie. Jego matka była Angielką, a ojciec urodził się pod nazwiskiem Smith na Brooklynie w Nowym Jorku, w brytyjskiej rodzinie imigrantów irlandzkich przodków. W 1940 roku zmienił swoje nazwisko na Roth na znak solidarności z ofiarami Holocaustu.

Tim Roth wyznał w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Guardian", że w dzieciństwie był molestowany przez swojego dziadka. Mężczyzna wcześniej molestował także swojego syna, ojca Tima.

Cormac Roth był synem Tima Rotha
Cormac Roth był synem Tima Rotha
Źródło: Getty Images

Jeżeli przechodzisz żałobę po stracie bliskiej osoby i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze specjalistą. Po drugiej stronie słuchawki dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy wesprą Cię rozmową i pomogą wyjść z kryzysu.

 • 800 108 108 Nagle Sami - wsparcie dla osób po stracie bliskich i będących w żałobie – pon. -pt. 14.00-20.00
  • 800 111 123 Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie – pon. -pt. 12.00-18.00
   Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
   Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

   Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

   Czytaj też:

   Autor: Kamila Jamrożek

   Źródło: Variety

   Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

   podziel się:

   Pozostałe wiadomości