Wydarzenia

Pierce Brosnan o przemianie Dwayne'a Johnsona w filmie "Black Adam". "Był jak posąg, epicki widok"

Wydarzenia

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Co Za Tydzień"
Obsada filmu "Black Adam"

Film "Black Adam" można już oglądać w kinach w całej Polsce. W roli głównej wystąpi Dwayne Johnson. Aktor przygotowywał się do roli aż 15 lat. Tytułowy bohater to największy wróg słynnego Kapitana Marvela. W filmie zobaczymy też aktora znanego wszystkim z serii filmów o Jamesie Bondzie. Pierce Brosnan opowiada o swojej roli w naszym materiale wideo.

Black Adam to obdarzony boskimi mocami antybohater znany z komiksów wydawanych przez DC Comics. Postać po raz pierwszy pojawiła się w 1945 roku. O jego przypomnienie fanom ubiegał się Dwayne Johnson, który przez 15 lat przygotowywał się do roli Black Adama, zabiegając równocześnie w wytwórni Warner Bros, aby ten bohater pojawił się na wielkim ekranie.

"Black Adam" trafił do kin. Dwayne Johnson przygotowywał się do roli przez 15 lat
"Black Adam" trafił do kin. Dwayne Johnson przygotowywał się do roli przez 15 lat Źródło: "Co Za Tydzień"

Pierce Brosnan w filmie "Black Adam". Reakcja na kostium Dwayne'a Johnsona

W filmie zobaczymy m.in. Pierce'a Brosnana, który od dawna czekał na zaproszenie do udziału w takiej produkcji.

- Od dawna się zastanawiałem, czy kiedykolwiek zostanę zaproszony do tego wspaniałego, fenomenalnego, lirycznego świata filmów superbohaterskich spod znaku DC Comics - wyznał.

Aktor korzystał z technologii zwanej green screenem już w filmach o Jamesie Bondzie, ale tym razem spotkał się z produkcją o zupełnie innym rozmachu.

Rozpoczynałem swoją karierę aktorską od teatru, więc granie w pustej przestrzeni, nie było dla mnie czymś nowym. Wszystko zaczyna się od wyobraźni i od tego jak mocno wierzysz w to, co musisz drugiej osobie powiedzieć. A następnie ważne jest, co masz w sercu i głowie oraz, czy potrafisz innych słuchać. Mogę śmiało powiedzieć, że praca na green screenie sprawiła mi dużo radości

Aktor opowiedział również o swojej pierwszej reakcji na widok Dwayne’a Johnsona w kostiumie. Odtwórca głównej roli wyróżnia się swoją muskularną sylwetką.

"Był jak posąg. To był naprawdę epicki widok. Pamiętam, gdy pierwszego dnia pojawiłem się na planie. Nagrywaliśmy scenę, w której Hawkeman wlatuje do budynku, ja siedzę na krześle jako Doctor Fate z Adrianą. Dwayne szedł przede mną. Nie widziałem nic oprócz wielkich ramion, głowy, ciała. Uścisnęliśmy sobie dłonie jak równy z równym i powiedzieliśmy 'zabieramy się do roboty'" - zdradził gwiazdor.

Sara Shahi nie wiedziała, w jakim filmie ma zagrać

W filmie zobaczymy też Sarę Shahi. Aktorka przyznała, że nie jest fanką komiksów. Jednak nie przeszkadzało jej to w tym, aby wczuć się w swoją rolę.

Nie wiedziałam, do jakiego filmu biorę udział w castingu. Producenci byli bardzo tajemniczy. Na przykład scenariusz nie miał tytułu. Podobał mi się jednak materiał, który dostałam do zagrania. Miał zabawne dialogi. Miał ciekawą postać. Gdy dowiedziałam się, że zostałam wybrana do tej roli, byłam bardzo skołowana, nie wiedziałam, co się dzieje. Kompletnie nie wiedziałam, kim jest Black Adam. A gdy mój agent powiedział, że w filmie ma grać Dwayne Johnson, zapytałam, który Dwayne Johnson, bo na pewno nie The Rock. Czy jest jeszcze jakiś aktor, który nazywa się Dwayne Johnson? Jeśli tak, to powinien zmienić imię. Bardzo szybko okazało się, że nagle moja rzeczywistość stała się lepsza niż kiedykolwiek mogłabym marzyć

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości