Cristiano Ronaldo zawiesza karierę. Podjął niezwykle trudną decyzję po śmierci syna

Autor:
Dagmara
Olszewska
Cristiano Ronaldo

W poniedziałek 19 kwietnia media obiegła smutna wiadomość. Tuż po porodzie zmarł syn Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez. Para poprosiła o modlitwę i wsparcie w obliczu niewyobrażalnej tragedii. Piłkarz poinformował także, że nie będzie w stanie pojawić się już na piłkarskim boisku.

Stanowisko w sprawie zawieszenia kariery sportowej Cristiano Ronaldo potwierdził klub Manchester United. "Rodzina jest ważniejsza od wszystkiego" - czytamy w oświadczeniu.

Cristiano Ronaldo zawiesza karierę sportową

Według oświadczenia wydanego przez zarząd Manchesteru United, Cristiano Ronaldo nie zagra w nadchodzącym meczu przeciwko Liverpool F.C. 

"Wszyscy w Manchesterze United, a także w świecie futbolu, przesyłamy miłość Cristiano Ronaldo i jego rodzinie, po tym, jak w poniedziałkowy wieczór wydał łamiące serce oświadczenie. Rodzina jest ważniejsza od wszystkiego, a Ronaldo wspiera swoich bliskich w tym niezwykle trudnym czasie. W związku z tym potwierdzamy, że nie pojawi się w meczu z Liverpoolem na Anfield we wtorek wieczorem i podkreślamy prośbę rodziny o prywatność. Cristiano, wszyscy myślimy o tobie i wysyłamy siłę rodzinie" - napisał klub w oficjalnym oświadczeniu.

Muzeum Narodowe zorganizowało wystawę prac Tamary Łempickiej
Muzeum Narodowe zorganizowało wystawę prac Tamary Łempickiej

Cristiano Ronaldo stracił syna

Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriquez spodziewali się bliźniąt. Niestety, syn pary zmarł chwilę po porodzie. Miliony osób złożyło kondolencje i skierowało wyrazy współczucia. Rozdzierająca serce informacja pojawiła się na Instagramie. 

"To największy ból, jaki mogą odczuć rodzice. Jedynie narodziny naszej córeczki dają nam siłę, żeby żyć w tym momencie z odrobiną nadziei i radości" – napisali w mediach społecznościowych zdruzgotani rodzice. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości