Piękna Polka skradła serce hollywoodzkiego aktora. Są ze sobą prawie dwie dekady

 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
Źródło: Getty Images
Dagmarę Domińczyk znają doskonale widzowie "Sukcesji". W serialu wcieliła się w rolę Karoliny Novotney, która odpowiadała za PR w korporacji rodziny Royów. Prywatnie aktorka od prawie dwóch dekad jest żoną znanego hollywoodzkiego gwiazdora Particka Wilsona. Jak się poznali? Jak Polka trafiła do Fabryki Marzeń?

Patrick Wilson to amerykański aktor, który karierę rozpoczynał na Broadwayu w 1995 roku. Przełom w jego karierze filmowej nastąpił po roli Quinna w komediodramacie "Wesele mojej siostry" z 2001 roku. Kolejne lata przyniosły mu role w znanych produkcjach, takich jak ekranizacja musicalu "Upiór w operze", gdzie zagrał postać Raoula czy też rola homoseksualnego mormona republikanina Joego Pitta w miniserialu telewizyjnym HBO "Anioły w Ameryce". Patrick Wilson miał też okazję grać u boku takich gwiazd jak Meryl Streep, Glenn Close czy Anne Hathaway.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

"Sukcesja"
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serialu
Źródło: "Co Za Tydzień"

Kim jest Dagmara Domińczyk?

Dagmara Domińczyk to amerykańska aktorka polskiego pochodzenia. Urodziła się 17 lipca 1976 roku w Kielcach. Jest córką Aleksandry i Mirosława Mikołaja Domińczyka - działacza opozycyjnego w PRL i uczestnika strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980. Ma dwie młodsze siostry, które również są aktorkami - Marikę i Weronikę Domińczyk.

W 1983 roku Dagmara Domińczyk z rodziną wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i zamieszkała w Nowym Jorku. Kształciła się w Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts, a następnie dzięki otrzymanemu stypendium studiowała na Carnegie Mellon University w Pensylwanii. W 1999 roku zadebiutowała na Broadwayu i rozpoczęła karierę filmową w Hollywood.

 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
Źródło: Getty Images

Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson – jak się poznali?

Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson po raz pierwszy spotkali się na kampusie uniwersytetu w Pittsburghu, gdzie oboje studiowali. Mimo że dziewczyna była zafascynowana urokiem kolegi, była wówczas związana z innym. Także Patrick Wilson był wtedy z kimś związany. Z tego powodu ich pierwsze spotkanie zakończyło się na krótkiej rozmowie. Jednak przyszły aktor już wtedy stracił głowę dla pięknej Polki.

"Trzy różne kolory na głowie, alternatywny, punkowy styl – tak wyglądała Dagmara, kiedy się poznaliśmy. Zafascynowała mnie jej mroczna strona, bo byłem jej kompletnym przeciwieństwem. Uważałem, że jest niesamowicie pociągająca, ale byłem wtedy z kimś związany. Moja żona nie pamięta tego spotkania i do dziś to jej w żartach wypominam" - wyznał aktor w jednym z wywiadów.

 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
Źródło: Getty Images

Dopiero po kilku latach, po rozstaniu Dagmary Domińczyk z jej narzeczonym, przeznaczenie ponownie ich do siebie przyciągnęło. Jak opowiadała w rozmowie z Interią, sama podeszła do Patricka Wilsona, zaczęli rozmawiać i od tego czasu są razem.

"Rozstałam się wtedy z moim narzeczonym i miałam ochotę na niewinny flirt. Na spotkaniu podeszłam do Patricka, zaczęliśmy rozmawiać i... już tak zostaliśmy. To była miłość od drugiego wejrzenia. Tego wieczoru wróciłam do domu i napisałam w pamiętniku: 'On zostanie moim mężem'. Mieszkał wtedy w Los Angeles i miał być w Nowym Jorku tylko tydzień. Ale każdą minutę spędziliśmy razem" - wyznała.

 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
Źródło: Getty Images

Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson – ślub i dzieci

Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson wzięli ślub 8 sierpnia 2005 roku. Zakochani doczekali się dwóch synów - Kalina Patricka (ur. 2006) i Kassiana McCarrella (ur. 9 sierpnia 2009).

 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson z synami
 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson z synami
Źródło: Getty Images

Patrick Wilson dał Dagmarze Domińczyk poczucie bezpieczeństwa. Jak sama przyznaje, to przeciwieństwo ich charakterów pozwoliło na powstanie silnego związku między nimi.

"Przy Patricku po raz pierwszy w życiu poczułam się bezpiecznie. Jest moim przeciwieństwem. Ja łatwo wybucham, miewam humory, noszę serce na dłoni. On jest opanowany i zrównoważony. Kiedy pokłócimy się w restauracji, ja siedzę wkurzona, a Patrick uśmiecha się do kelnera i składa zamówienie jak gdyby nigdy nic. Ma maniery dżentelmena z Południa, więc czasem moja bezpośredniość go wkurza" - wyznała aktorka w rozmowie z Interią.

Czyżby to dowodziło prawdziwości powiedzenia, że "przeciwieństwa się przyciągają"?

 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
 Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości