Daria Ładocha prowadzącą program "Azja Express". Co o niej wiemy?

Aktualizacja:
Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Daria Ładocha to dziennikarka kulinarna, która ma szeroką wiedzę, zwłaszcza na temat kuchni tajskiej. Prywatnie jest mamą dwóch córek i uwielbia podróżować. Od lat związana jest ze stacją TVN.

Daria Ładocha to nie tylko popularna dziennikarka kulinarna, ale także prawdziwa pasjonatka gotowania i podróży. Od lat związana ze stacją TVN, gdzie prowadzi programy kulinarno-podróżnicze, jak również jest ekspertką w innych produkcjach kulinarnych, cieszy się nieustającym uznaniem widzów oraz branży. Daria Ładocha to nie tylko ikona kulinarna, ale także osoba pełna energii i pasji, która swoim entuzjazmem i wiedzą potrafi zarażać innych. Jej historia to przykład na to, że z pasji i zamiłowania można stworzyć wspaniałą karierę, która przynosi nie tylko sukcesy zawodowe, ale także daje wiele satysfakcji i radości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Daria Ładocha o wakacjach z małymi dziećmi. "To nie jest odpoczynek"
Daria Ładocha o wakacjach z małymi dziećmi. "To nie jest odpoczynek" Daria Ładocha w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardyga opowiedziała o wakacjach z córkami. Gwiazda przyznała, że gdy jej pociechy były młodsze, nie potrafiła solidnie odpocząć podczas urlopu z nimi. Zdarzały się też sytuacje, gdy dziewczynki na wyjeździe chciały jeść jedynie jedzenie, które przygotowała właśnie ona. "Chodzenie z pomidorówką do restauracji jest absolutnie kuriozalne" - wspominała.

Daria Ładocha – wiek

Daria Ładocha urodziła się w 1982 r. Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest dyplomowanym coachem zdrowia, ukończyła Colegium Civitas.

Daria Ładocha – kariera

Daria Ładocha od 2015 r. prowadzi cyklicznie kuchnię w programie "Dzień Dobry TVN". Stworzyła także autorskie cykle "O(d)żywieni" i "Kuchnia widza". Wcześniej prowadziła także programy kulinarne z myślą o dzieciach, o ich żywieniu, ale i zachęceniu do wspólnej pracy i zabawy w kuchni.

W 2020 r. Daria Ładocha została prowadzącą w popularnym programie "Ameryka Express", w którym wraz z uczestnikami zwiedziła Gwatemalę i Kolumbię. Występowała też w innym formacie rozrywkowym w TVN w "Agencie Gwiazdy", w którym zajęła drugie miejsce.

Na TVN Style wraz z córkami, Matyldą i Laurą poprowadziła program "Patenciary". Głównym celem programu było dzielenie się z widzami ciekawymi patentami w świecie kuchni. Daria Ładocha wzięła także udział w programie "Mask Singer".

Jej przepisy pojawiły się także w książce "Dzień Dobry TVN" jako wyróżnienie dla najlepiej gotujących kucharzy w programie. Obecnie promuje też filozofię Eat5 i uczy ludzi, jak skutecznie zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Daria Ładocha jest pierwszą dziennikarką kulinarną, która promuje kuchnię tajską w Polsce. Wydała nawet książkę "W mojej tajskiej kuchni", gdzie podzieliła się swoimi najlepszymi i sprawdzonymi przepisami. Od 15 lat podróżuje do Tajlandii i ma ogromną wiedzę na temat tamtejszych kulinariów. Naukę pobierała zarówno na street foodowych straganach, restauracjach tajskich, jak i szkołach gotowania. Dzięki temu może prowadzić warsztaty dla chętnych o różnym poziomie zaawansowania. 

Od 2002 r. Daria Ładocha pomaga także ludziom zdrowo się odżywiać jako coach. Zajmuje się programowaniem neurolingwistycznym, by przeprowadzać ludzi przez proces zmiany, zarówno w kwestiach duchowych jak i żywieniowych.

Daria Ładocha w 2023 roku po raz kolejny została gospodynią programu "Azja Express".

Daria Ładocha – dzieci, związki

Daria Ładocha od 20 lat jest w związku z fotografem Bartkiem Kulitą. Poznali się we Wrocławiu na imprezie. Bartek był starszy od Darii o 7 lat i gdy ze znajomym pojawiła się na domówce u niego, postanowił ją z niej wyrzucić. Podobno bał się problemów, co do dziś budzi śmiech Darii, bo wkrótce potem zaczęli się spotykać i jego problemy z piękną Darią dopiero się zaczęły. Zamieszkali razem, gdy zdała maturę i o dziwo, przez rok mieszkali pod jednym dachem z jego byłą partnerką, z którą rozstał się właśnie dla Darii. Nikt nie dawał im szansy na to, że będą razem dłużej, a jednak okazało się, że są sobie pisani, bo… byli parą w poprzednim wcieleniu. Choć ma już 3 pierścionki zaręczynowe od Bartka, nie zdecydowała się na ślub. Za to wie, że nic nie jest dane raz na zawsze i o partnera trzeba dbać każdego dnia. 

Przez wiele lat Daria pracowała dla Bartka w jego agencji reklamowej. Gdy skończyła 30 lat i urodziła się Mania, wszystko zmieniło się dla Darii i postanowiła stać się niezależną kobietą. Zaczęła prowadzić swój blog i warsztaty kulinarne, występować w telewizji. Teraz to Bartek jest jej menadżerem, za co dziennikarka jest mu ogromnie wdzięczna, bo jej cele zawodowe postawił na pierwszym miejscu i wspiera ją każdego dnia. 

Para wspólnie wychowuje dwie córki, Matyldę i Laurę, choć lekarze byli początkowo przekonani, że Daria nie będzie mogła mieć dzieci. Na szczęście stało się inaczej. Po urodzeniu Laury dziennikarka kulinarna wpadła w depresję poporodową, która trwała blisko rok. Okazało się, że tuż po porodzie powiedziano jej, że jej dziecko nie przeżyło, po czym okazało się, że jednak jest inaczej.

To Bartek jest osobą bardziej stanowczą w ich związku, pilnuje, by córki poszły wcześnie spać, za to Daria wyznaje najchętniej jedną zasadę: łamanie zasad. Traktuje córki od początku jak normalnych, dorosłych ludzi, pokazuje im prawdziwe emocje, ale i daje poczucie bezpieczeństwa.

Daria Ładocha – Instagram

Daia Ładocha prowadzi konto na Instagramie, gdzie wstawia mnóstwo fotografii z życia zawodowego i prywatnego. Jej nick to @darialadocha.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości