Daria Ładocha

Daria Ładocha

Daria Ładocha to miłośniczka Tajlandii i zasad zdrowego żywienia. Prowadzi cykle kulinarne w TVN, ma swoje dwa blogi, a ponadto zaproszono ją do udziału w popularnych programach, „Ameryka Express” i „Agent – Gwiazdy”. 

Daria Ładocha – wykształcenie, dzieci, mąż

Daria Ładocha urodziła się w 1983 roku, a po ukończeniu liceum zdecydowała się rozpocząć studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku dziennikarstwo. Ładocha została absolwentką uczelni, a ponadto uzyskała dyplom coacha zdrowia na Colegium Civitas. Jej partnerem jest Bartek Kulita, z którym ma dwie córki – Laurę i Matyldę. Pomimo długoletniego stażu, para nie zdecydowała się na sformalizowanie swojego związku.

Książki Darii Ładochy

Największą pasją Darii jest kuchnia – zasady zdrowego żywienia, nietypowe formy tradycyjnych dań, oryginalne przepisy itp. Ładocha, znana jako „Mamałyga” wydała kilka, interesujących książek kulinarnych – „Kuchnia tajska bez THAIemnic”, „Gotuj zdrowo dla dzieci”, „Kuchnia dla zajętych kobiet i mężczyzn”. W pozycjach Darii znaleźć można nie tylko ciekawe i proste przepisy, ale również historie związane z Tajlandią, będącą dla polskiej dziennikarki miejscem inspiracji i pełnego relaksu. Życiowe motto Ładochy to „Jesteś tym, co jesz”. Daria, hołdując tej zasadzie, prowadzi treningi w warszawskim Instytucie Sztuki Kulinarnej. Dzięki niej rodzice mogą dowiedzieć się, w jaki sposób zachęcić dzieci do zdrowego jedzenia oraz jak w krótkim czasie przyrządzić pełnowartościowy posiłek.

Dziennikarka jako coach zdrowia prowadzi również imprezy, np. firmowe i integracyjne, które są bogate w warsztaty i pokazy kulinarne oraz prelekcje motywacyjne. Można ją też zobaczyć na różnego rodzaju targach, galach i eventach. Fani Darii regularnie odwiedzają jej blog Mamałyga stanowiący skarbnicę przepisów na dania z całego świata z pominięciem nabiału, glutenu i mięsa. Ładocha prowadzi również stronę poświęconą kuchni tajskiej.

Daria Ładocha – praca w TVN

W 2014 roku do czwartkowych emisji DDTVN postanowiono dołączyć programy kulinarne prowadzone przez Darię. Ładocha przyczyniła się do stworzenia cykli O(D)ŻYWIENI i Kuchnia Widza. W 2017 roku wzięła udział w drugiej edycji programu TVN „Agent – Gwiazdy”, wygrywając główną nagrodę. Oprócz niej widzowie mogli oglądać zmagania Alana Andersza, Tomasza Niecikowskiego, Edyty Zając, Marka Włodarczyka, czy też Joanny Jędrzejczyk. W rolę tytułowego Agenta wcieliła się natomiast Odeta Moro. Po sukcesie w programie Daria Ładocha została prowadzącą „Ameryka Express”, zastępując tym samym Agnieszkę Woźniak-Starak. Przewodziła ona uczestnikom w zmaganiach rozgrywających się w Gwatemali i Kolumbii. W 2017 roku Daria została mianowana ambasadorką sklepu Lidl, promując razem ze znanym kucharzem Karolem Okrasą akcję „Tradycyjnie czy nowocześnie”.

Daria Ładocha — Instagram

Daria Ładocha na Instagramie prowadzi profil @darialadocha, który obserwuje już 171 tys. osób. Na jej koncie można zobaczyć dużo kadrów z jej życia prywatnego, zawodowego oraz przepisy na pyszne dania.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Daria Ładocha o pomaganiu i córkach. Wspomniała o sytuacji, gdy doświadczyła trzęsienia ziemi
Daria Ładocha o pomaganiu i córkach. Wspomniała o sytuacji, gdy doświadczyła trzęsienia ziemi Daria Ładocha w szczerym wywiadzie opowiedziała o trzęsieniu ziemi, córkach i chęci pomagania

Źródło zdjęcia głównego: TVN