Gwiazdy

Dawid Ogrodnik o próbie molestowania przez księdza.  "Skamieniałem"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
Podcast "WojewódzkiKędzierski"
Dawid Ogrodnik

Dawid Ogrodnik w ostatnim wywiadzie opowiedział o próbie molestowania ze strony księdza, której doświadczył jako młody chłopak. To wydarzenie tak mocno odcisnęło się w pamięci aktora, że bez trudu i ze szczegółami może przywołać jego okoliczności.

Dawid Ogrodnik był gościem w podcaście "WojewódzkiKędzierski". W rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim opowiedział o walce z nałogiem, zabrał głos w sprawie mobbingu, a także przyznał, że przed laty zaprzyjaźniony ksiądz próbował go molestować.

Dawid Ogrodnik o molestowaniu

Dawid Ogrodnik w rozmowie z Kubą Wojewódzkim otworzył się na temat wydarzeń sprzed lat. Aktor niedawno wcielił się w rolę księdza Jana Kaczkowskiego. Choć była to postać oddana ludziom i wierna ideałom, nie każdy duszpasterz może pochwalić się podobną postawą. Dawid Ogrodnik odczuł to wyjątkowo dosadnie.

"Ten ksiądz już nie jest księdzem, bo dostałem taki telefon z kurii [...]. Zrobił znacznie więcej krzywdy, więc teraz dostałem telefon w związku z tym, że zbierane są materiały i dowody, bo ma już proces cywilny" - przyznał aktor.

Co dokładnie zaszło przed laty? Dawid Ogrodnik nie postrzega tego zdarzenia w kontekście molestowania, jednak odcisnęło to na nim piętno.

"Do molestowania mnie nie doszło. Ten ksiądz po prostu położył na mnie rękę, ja ściągnąłem tę rękę, bo myślałem... Początkowo miałem do niego duże zaufanie. Znaliśmy się parę lat i nie przypuszczałem, że coś takiego może się wydarzyć, więc pierwsze co pomyślałem tej nocy to, że po prostu tak mu ręka spadła. Za chwilę ona wróciła, tak jak powiedziałeś, w okolice krocza" - powiedział.

Dawid Ogrodnik miał wówczas 17 lat, a ksiądz był menedżerem katolickiego zespołu. Choć od zdarzenia minęło wiele lat, aktor wciąż dokładnie pamięta szczegóły.

"Skamieniałem. Pamiętam tylko szybkie bicie serca i pot na czole. Pamiętam ten zapach. Strukturę ściany. Przerwę między łóżkiem. Zapach kołdry. Wszystko zostało w pamięci. Marzyłem wtedy, żeby zniknąć – to pamiętasz pierwsze. A drugie – chciałem zmontować się w tę ścianę" - dodał.

Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem? Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?

Dawid Ogrodnik o mobbingu

W rozmowie poruszono ponadto temat mobbingu, o którym osoby związane ze światem filmu i teatru mówią coraz częściej i odważniej. Dawid Ogrodnik jasno przedstawił swoje zdanie i podkreślił, że nigdy nie należy usprawiedliwiać zachowań przemocowych.

"Nie można przemocy usprawiedliwiać talentem. To tak jakby usprawiedliwiać zachowanie Michaela Jacksona i wielu innych" - stwierdził.

Gwiazdy coraz częściej opowiadają o trudnych doświadczeniach ze szkół teatralnych, o których dotychczas nie mówiło się głośno. Również Dawid Ogrodnik wyznał, z czym musiał się mierzyć, będąc w szkole teatralnej.

"Część jej metod była oparta na zastraszaniu, krzyku, agresji, ubliżaniu, poniżaniu, wyśmiewaniu i wymuszaniu płaczu na studentach. Z jej ust słyszałem słowa: 'Wypie*dolę cię z tej szkoły'" - powiedział kiedyś w rozmowie z "Newsweekiem".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ. Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: Podcast "WojewódzkiKędzierski"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości