Dawid Podsiadło zaskoczył wyznaniem o końcu kariery. "Chcę stanąć po drugiej stronie"

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło mówi o końcu kariery muzycznej
Źródło: MWMEDIA
Dawid Podsiadło, niekwestionowany król polskiej sceny muzycznej, wciąż podbija serca słuchaczy i zdobywa najwyższe miejsca na listach przebojów. Jego niezwykły talent, charyzma i niepowtarzalny styl przyciągają tłumy fanów, a każde jego muzyczne dzieło staje się hitem radiowym i osiąga rekordowe wyniki na platformach streamingowych. Bilety na jego koncerty rozchodzą się jak świeże bułeczki, a atmosfera podczas występów jest niezapomniana. Artysta nagle zaskoczył fanów, wspominając w ostatnim wywiadzie o końcu kariery. Co planuje?

Dawid Podsiadło to jedna z najbardziej tajemniczych postaci polskiej sceny muzycznej. Rzadko udziela wywiadów i ukrywa szczegóły z życia prywatnego. Jednak tym razem zdecydował się na wyjątkową rozmowę z cenionym dziennikarzem Arturem Rawiczem. Spotkanie miało miejsce z okazji dwóch ważnych rocznic w życiu artysty – jego 30 urodzin oraz 10. rocznicy wydania debiutanckiej płyty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

czt_podsiadlo
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Źródło: "Co Za Tydzień"

Dawid Podsiadło zapowiada koniec kariery?

Mija 10 lat od premiery debiutanckiej płyty "Comfort and Happiness" Dawida Podsiadły, która zapoczątkowała jego muzyczną karierę. 23 maja artysta świętował również swoje 30. urodziny. Z tej wyjątkowej okazji postanowił udzielić wywiadu Arturowi Rawiczowi, z którym rozmawiał dokładnie dekadę temu, gdy dopiero rozpoczynał swoją artystyczną drogę.

Podsumowując te 10 lat, w czasie których Podsiadło wydał cztery solowe albumy, brał udział w różnorodnych i ciekawych projektach muzycznych, zdobywając uznanie jako jeden z najzdolniejszych i najbardziej lubianych artystów, sam ocenia swoje osiągnięcia i zastanawia się, gdzie widzi siebie za kolejną dekadę.

Jego odpowiedź może zaskoczyć wielu. Dawid Podsiadło oznajmił, że w najbliższej przyszłości zamierza stopniowo wycofywać się ze sceny.

"Myśląc o kolejnych dziesięciu latach, myślę bardziej o tym, że powoli będę się wycofywał w cień. Chcę stanąć po drugiej stronie. Teraz wolałbym pomagać innym artystom robić fajne rzeczy niż robić wszystko na swoje konto. To jest mój genialny plan na kolejnych 10 lat" - stwierdził wokalista, dodając, że już wiele "wspaniałych rzeczy" wydarzyło się w jego życiu. Z tego powodu nie ma planów, aby podbijać zagraniczne sceny.

"Nawet jeśli wtedy o tym myślałem, dziś na pewno już nie" – powiedział muzyk.

Dawid Podsiadło podczas koncertu
Dawid Podsiadło podczas koncertu
Dawid Podsiadło podczas koncertu
Źródło: MWMEDIA

W wywiadzie Dawid Podsiadło przyznał również, że nadal jest zaskoczony tym, jak rozwinęła się jego kariera, która miała początek po wygranej w drugiej edycji programu "X-Factor".

"Nigdy nie spodziewałem się, że to urośnie do takich rozmiarów i że tyle to będzie trwało. W ostatnim czasie dużo rozmawiam ze swoją rodziną na temat mojej ścieżki i dla każdego z nas jest to zaskakujące. Jak sobie przypominamy początki i uświadamiamy, że to trwa już 10 lat i dalej rośnie – pewnie już przestało rosnąć – ale osiągnęło ogromne rozmiary" – wyznał Podsiadło w rozmowie z Arturem Rawiczem. Dodatkowo dodał, że nigdy nie marzył o tym, aby występować przed tłumem na stadionach.

"Chodziło o to, żeby robić to, co mi się podoba" - zakończył.

Dawid Podsiadło – kariera i życie prywatne

Dawid Podsiadło 23 maja obchodził 30. urodziny. Świętował także 10. rocznicę wydania debiutanckiej płyty. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od udziału w popularnych programach telewizyjnych. W 2011 roku brał udział w pierwszej edycji programu "X-Factor", jednak odpadł w drugim etapie eliminacji.

W tym samym roku zgłosił się z ówczesnym zespołem Curly Heads do programu "Mam talent!". Mimo że grupa nie przeszła dalej niż przesłuchania, Dawid Podsiadło, który otrzymał propozycję kontynuowania występów jako solowy artysta, odmówił. W 2012 roku już samodzielnie, wziął udział w drugiej edycji "X-Factora" i zwyciężył. Rok później, w maju 2013 roku, wydał debiutancki album "Comfort and Happiness".

W kolejnych latach Dawid Podsiadło wydał trzy kolejne albumy: "Annoyance and Disappointment" (2015), "Małomiasteczkowy" (2018) oraz "Lata dwudzieste" (2022).

Dawid Podsiadło nie boi się angażować w ważne tematy społeczne. Jest znany z krytyki instytucji Kościoła Katolickiego i deklaruje się jako ateista, planując nawet dokonać aktu apostazji. Jest również przeciwnikiem zaostrzenia zakazu aborcji w Polsce.

Artysta niechętnie dzieli się informacjami na temat swojego życia prywatnego. Chociaż nie ujawnia publicznie szczegółów dotyczących swojej partnerki, media donoszą, że prawdopodobnie jest nią Magdalena Laskowska, skrzypaczka, którą Dawid Podsiadło poznał kilka lat temu podczas pracy.

Magdalena Laskowska jest członkinią zespołu muzyka. Współpracowała również z innymi utalentowanymi artystami, takimi jak Ralph Kaminski, Ewa Bem, zespół Feel czy zespół The Dumplings, występując na wielu prestiżowych festiwalach. Oprócz gry na skrzypcach pasjonuje ją również nauczanie innych osób gry na tym instrumencie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości