Nie żyje gwiazda amerykańskiego "Idola". Jennifer Hudson wstrząśnięta śmiercią wokalistki

Debra Byrd
Debra Byrd
Źródło: Getty Images
Nie żyje Debra Byrd - piosenkarka i ceniona trenerka wokalna. Była znana głównie jako mentorka w programach takich jak "American Idol" i "The Voice". Zmarła we wtorek 5 marca w Los Angeles. Miała 72 lata. Nie ujawniono jeszcze przyczyny zgonu.

Bary Manilow, z którym Debra Byrd miała owocną współpracę w latach 70., jako pierwszy podzielił się smutną wiadomością na Instagramie. "To najsmutniejszy dzień mojego życia. Nie mogę uwierzyć, że Debry nie ma już z nami" - wyznał artysta.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy odeszli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Debra Byrd z amerykańskiego "Idola" nie żyje

Barry Manilow gościł w programie "American Idol". Twórca popularnych hitów takich jak "Copacabana" podkreślił, że Debra Byrd była nie tylko mentorką i trenerką wokalną uczestników "Idola", ale także jego najlepszą przyjaciółka.

"Była jedną z najwspanialszych przyjaciółek, jaką kiedykolwiek miałem. Będę za tobą tęsknić na zawsze, kochanie" - napisał.

Internauci, poruszeni tą stratą, w komentarzach pospieszyli z kondolencjami i słowami wsparcia dla rodziny zmarłej.

"Jedna z najsłodszych, najmilszych, najwspanialszych kobiet, jakie kiedykolwiek spotkałem"; "Tak bardzo mi przykro"; "Moje szczere kondolencje. Niech spoczywa w pokoju" - to tylko niektóre z komentarzy.

Poruszający wpis pojawił się także na profilu Jennifer Hudson, która nie kryła swojego smutku po stracie mentorki Debry Byrd.

"Mam złamane serce po śmierci Debry Byrd, trenerki wokalnej programu 'American Idol'. Od samego początku zachęcała nas i wspierała! Jestem bardzo wdzięczna za wszystko, czego nas nauczyła. Będzie nam jej bardzo brakować, ale jej dziedzictwo żyje dzięki muzyce niezliczonych artystów, na których miała wpływ podczas swojego życia. Spoczywaj w pokoju, Debra" - napisała.

Kim była Debra Byrd?

Debra Byrd to zasłużona postać w przemyśle muzycznym. Utalentowana wokalistka, występowała na koncertach obok znanych artystów takich jak Bob Dylan czy Tom Petty i jego zespół Heartbreakers. Wieloletnie doświadczenie sceniczne zaowocowało podjęciem przez nią pracy jako trenerka wokalna. Uczyła i kształtowała głosy wielu przyszłych gwiazd.

Debra Byrd wykorzystała swoje umiejętności w różnych dziedzinach - od dubbingu w filmach, takich jak druga część "Króla Lwa", do śpiewania w chórkach utworów nominowanych do Oscara, jak "Mighty River" Mary J. Blige. Jednak to telewizja stała się miejscem, gdzie jej talent mógł najbardziej zaistnieć.

Przez dziesięć sezonów pracowała jako trenerka wokalna w show "American Idol", pomagając takim gwiazdom jak Kelly Clarkson, Fantasia Barrino czy Jennifer Hudson. Kontynuowała swoją pracę także jako nauczycielka wokalna i konsultantka w produkcji "The Voice".

Debra Byrd i Clive Davis
Debra Byrd i Clive Davis
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości