Demi Moore kończy 60 lat. Jej życie prywatne to gotowy scenariusz filmowy

Demi Moore
Demi Moore kończy 60 lat
Źródło: Getty Images Europe
Z przeszłością rozliczyła się w formie autobiografii. Książka utrzymywała się na poziomie bestselleru na długo po premierze. Demi Moore opowiedziała w szczegółach o dzieciństwie naznaczonym próbami samobójczymi matki, uzależnieniu i toksycznym związku. Fani twierdzą, że jej życie to gotowy scenariusz filmowy. Akcja, choć momentami wręcz rozpaczliwie smutna, zakończyłaby się jednak happy endem.

Wstrząsające fakty z życia sławnej aktorki ujrzały światło dzienne niemal 3 lata temu. Od tego czasu przez media co i raz przewija się historia jej życia. Dziś chcielibyśmy przypomnieć historię jej związku z Ashtonem Kutcherem. Czas u jego boku to bowiem jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu Demi Moore. A konkurencji nie brakuje.

czt_29
"Niebezpieczni dżentelmeni". Tomasz Kot, Andrzej Seweryn i Michał Czernecki
Źródło: "Co Za Tydzień"

Dzieciństwo i początki kariery Demi Moore

Zapytana o to, co najbardziej kojarzy jej się z dzieciństwem, Demi Moore zapewne odpowiedziałaby, że przeprowadzki. Jej mama całe życie zmagała się z uzależnieniem od alkoholu, podobnie zresztą, jak i ojczym. Jako nastolatka została zostawiona sama sobie, a najbliżsi bynajmniej nie ułatwiali jej życia. W wieku 15 lat została zgwałcona przez mężczyznę, który miał za to zapłacić jej matce 500$. Największą traumą dzieciństwa aktorki były jednak kilkukrotne próby samobójcze zdegenerowanej matki.

Z takim bagażem Demi Moore weszła w dorosłe życie jeszcze na długo przed osiągnięciem pełnoletności. Zaczynała jako modelka. Już w wieku 16 lat pojawiała się na łamach czasopism, a dwa lata później jej nagie zdjęcia opublikowało kilka magazynów. Na casting do filmu po raz pierwszy poszła za namową koleżanki. Pomysł okazał się o tyle trafiony, że w 1990 roku Demi Moore na zawsze wpisała się w historię Hollywood niezapomnianą rolą w "Uwierz w Ducha".

Demi Moore - związki z gwiazdami Hollywood

Bruce'a Willisa Demi Moore poznała 3 lata wcześniej na planie "Zasadzki". Ślub wzięli niemal od razu. Niedługo potem na świecie pojawiły się ich trzy córki. Oboje, a w szczególności Bruce Willis, tak bardzo oddał się pracy, że ich ścieżki w końcu się rozeszły. Rozwód wzięli po 13 latach.

Po licznych romansach, między innymi z Leonardo DiCaprio, Bradem Pittem, Anthonym Kiedisem z Red Hot Chili Peppers, Owenem Wilsonem, Tobeyem Maguire czy Colinem Farrellem, Demi Moore w końcu zatrzymała się na dłużej w ramionach Ashtona Kutchera. Początkowy okres dodawał jej skrzydeł jak nigdy przedtem. "Zawsze pragnęłam takiej miłości - czystej, prostej i głębokiej. Wyraźniej niż kiedykolwiek wcześniej byłam świadoma swoich potrzeb i wyglądało na to, że życie właśnie je spełnia – ofiarowując mi prawdziwie intymny związek. Bratnią duszę" - wspomina w książce. Choć media trąbiły o tym, że nowy wybranek jest o wiele młodszy od Demi Moore, jej różnica 15 lat zupełnie nie przeszkadzała, wręcz przeciwnie: "Gdy poznałam Ashtona, poczułam się tak, jakbym dostała drugą szansę od losu i mogła się cofnąć w czasie, żeby ponownie przeżyć młodość razem z nim, i to znacznie intensywniej niż wtedy, gdy miałam dwadzieścia parę lat" - pisała.

Demi Moore poroniła, wpadła w depresję. Alkohol i narkotyki ją pokonały

Zaraz po ślubie Demi Moore zaszła w ciążę. Para czekała na przyjście na świat trzeciej córki aktorki z wielką ekscytacją. Ogłosili nawet, że wybrali dla dziewczynki imię. Niestety w szóstym miesiącu aktorka poroniła. To był początek najbardziej tragicznego czasu w jej życiu. Desperacko próbowała zajść w kolejną ciążę, a po kolejnych porażkach wróciła do alkoholu i narkotyków. Aktorka zawsze dbała o to, by być lepszą matką od swojej. Tym razem jej córki po raz pierwszy zobaczyły mamę nieprzytomną i ten widok miał z nimi zostać jeszcze przez dłuższy czas.

Stan Demi Moore pogorszył się ostatecznie, gdy dowiedziała się o zdradzie męża. Wiadomość usłyszała w kolejce do fryzjera. "Jakaś młoda blondynka cytowała komplementy, którymi Ashton podrywa dziewczyny. Dobrze znałam te teksty. Wiedziałam, że ona nie kłamie. Opowiadała, że pytany, czy przypadkiem nie ma żony, odparł, że jesteśmy w separacji. Spędził z nią noc, a rano wrócił, by świętować ze mną rocznicę małżeństwa". Od tamtego czasu kariera aktorki zaczęła się rozpadać, a ona w dramatycznym stanie trafiała na kolejne odwyki.

Daniel Humm - nowa miłość Demi Moore

Trzy lata temu Demi Moore wróciła do życia. By na zawsze odciąć straszną przeszłość, postanowiła spisać swoje wspomnienia. Z jednej strony czuła taką powinność wobec córek, a z drugiej - był to jeden z elementów jej terapii. Na premierze pojawiły się dumne z mamy córki, a także Bruce Willis i jego obecna żona, Emma Heming, z którymi tworzą patchworkową, szczęśliwą rodzinę. Od niedawna Demi Moore jest w związku z Denielem Hummem, sławnym restauratorem, zdobywcą gwiazdki Michelin.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości