Emma Heming

Żona Bruce'a Willisa zrezygnowała z pracy

Emma Heming (Emma Frances Heming Willis) to brytyjska i amerykańska modelka i aktorka, żona Bruce’a Willisa.

Emma Heming - dzieciństwo

Emma Heming urodziła się 18 czerwca 1978 roku na Malcie. Jej matka pochodziła z Gujany, ojciec był Anglikiem. Po rozwodzie rodziców wyjechała na kilka lat do Londynu, a następnie osiadła w Południowej Kalifornii.

Emma Heming - kariera modelki

Emma Heming rozpoczęła swoją karierę w modelingu w 1991 roku, dzięki mamie, która zgłosiła ją do konkursu “The British Elle Supermodel”, organizowanego przez agencję modelek Lorraine Ashton i transmitowanego w brytyjskim programie telewizyjnym “The Big Breakfast”. Emma wygrała konkurs i zaczęła otrzymywać propozycje pracy w modelingu.

Została ambasadorką kanadyjskiej sieci sklepów z bielizną La Senza. Występowała w reklamach m.in. Intimissimi, Dior Bronze, Gap, Garnier i Escada. Znalazła się na okładkach m.in. francuskiej, hiszpańskiej i tureckiej edycji “Elle”, amerykańskiego “Glamour”, “Shape” i “W Magazine”.

Prezentowała na wybiegach kolekcje najlepszych domów mody, w tym: Chanel, Christian Dior, John Galliano, Ralph Lauren, Herve Leger,Thierry Mugler, Paco Rabanne, Valentino, Victoria's Secret i Emanuel Ungaro. W 2005 roku zajęła 86 miejsce na liście “Top 100” magazynu “Maxim”.

Emma Heming - filmografia

Emma Heming wystąpiła również w kilku filmach:

  • “Perfumy” jako modelka (reż. Michael Rymer, 2001)
  • “Ekipa” jako dziewczyna w klubie (serial, jeden odcinek, 2006)
  • “Ktoś całkiem obcy” jako Donna (reż. James Foley, 2007)
  • “Sportowy film” jako Megan (reż. Tom Brady, 2007)
  • “Red 2” jako Kelly (reż. Dean Parisot, 2013)

Wyprodukowała i wystąpiła również w dokumentalnym filmie o swoim mężu, zatytułowanym “Bruce Willis: Why The Legend Never Dies” (reż. Robert Uncles, 2013).

Emma Heming i Bruce Willis

Emma Heming poznała swojego przyszłego męża, aktora Bruce’a Willisa, w 2007 roku na siłowni. 21 marca 2009 roku para wzięła na wyspach Turks i Caicos (Bahamy) nieoficjalny ślub, a 27 marca 2009 roku ślub cywilny w Beverly Hills w Kalifornii. Dziesięć lat później, w marcu 2019 roku, Heming i Willis odnowili przysięgę małżeńską na wyspach Turks i Caicos. Na ceremonię zaprosili pierwszą żonę Bruce’a Willisa, aktorkę Demi Moore.

Bruce Willis i Emma Heming mają dwie córki: Maybel Ray (ur. 17 grudnia 2000 roku) i Evelyn Penn (ur. 5 maja 2014 roku). Heming ma również bardzo dobre relacje z trzema córkami WIllisa z jego małżeństwa z Demi Moore. Od czasu ogłoszenia w marcu 2022 roku informacji o chorobie Bruce’a Willisa (aktor choruje na afazję), wiadomo, że to Emma Heming jest jego główną opiekunką.

Oprócz poświęcenia rodzinie, Heming prowadzi blog (emmahemingwillis.com) połączony ze sklepem internetowym, w którym można kupić naturalne kosmetyki CocoBaba, stworzone przez Heming z myślą o kobietach w ciąży i matkach.

Źródło zdjęcia głównego: Frazer Harrison/Getty Images