Gwiazdy

Do mediów trafiły szczegóły pogrzebu królowej Elżbiety II. "Trumna powstała ponad 30 lat temu"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Pogrzeb królowej Elżbiety II

8 września 2022 roku media obiegła smutna wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II. Operacja "London Bridge" rozpoczęła się i niemal we wszystkich państwach na świecie na bieżąco można oglądać realizowanie żałobnego dekretu. Przedstawiciel firmy pogrzebowej współpracującej z rodziną królewską ujawnił, w jakiej trumnie zostanie pochowana monarchini.

Wywiad przedstawiciela firmy pogrzebowej pracującej dla brytyjskiej rodziny królewskiej odbił się w mediach szerokim echem. Wszystko przez wyjawienie szczegółów związanych z wyglądem i projektem trumny przeznaczonym dla Elżbiety II. 

Pogrzeb królowej Elżbiety II - jak będzie wyglądała trumna?

Jak opowiedział w wywiadzie dla "The Times" Andrew Leverton, trumna królowej Elżbiety II jest wyłożona ołowiem. Jej ciężar sprawia, że w dniu pogrzebu monarchini będzie ją niosło ośmiu przedstawicieli wojskowych. 

"Trumna powstała ponad 30 lat temu. Została wykonana przez firmę Kenyons z angielskiego dębu, który dziś jest bardzo trudny do zdobycia. Obecnie trumny są produkowane z amerykańskiego dębu. Nie sądzę, abyśmy mogli teraz użyć angielskiego dębu do trumny. Byłoby to zbyt drogie" - dodał dyrektor firmy pogrzebowej. 

"The Telegraph" odniósł się do wywiadu udzielonego przez Andrewa Levertona twierdząc, że trumny dla członków rodziny królewskiej były do tej pory wykonywane z dębu pochodzącego z prywatnej posiadłości Windsorów znajdującej się we wschodniej Anglii. Według medialnych doniesień właśnie w takiej trumnie został w 2021 roku pochowany mąż królowej Elżbiety II - książę Filip. 

Kiedy pogrzeb królowej Elżbiety II? 

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września 2022 roku. Zgodnie z zarządzeniem państwowym będzie to ustawowo dzień wolny od pracy dla wszystkich obywateli Zjednoczonego Królestwa. Przedsiębiorcy są zobowiązani do zawieszenia działalności a wszystkie zaplanowane eventy i uroczystości powinny zostać przełożone na inny termin. 

Królowa zostanie pochowana w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Pogrzeb państwowy odbędzie się w Opactwie Westminsterskim.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości