Gwiazdy

Dorota Gardias o chorobie nowotworowej. "Chcę żyć jak najdłużej"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl

W 2021 roku Dorota Gardias otrzymała szokującą diagnozę — nowotwór piersi. Prezenterka poddała się zabiegowi i pokonała chorobę. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl Dorota Gardias ujawnia, czy wciąż towarzyszy jej strach.

Dorota Gardias jest polską modelką, dziennikarką i prezenterką pogody. Z Grupą TVN związana jest od 2006 roku, kiedy to rozpoczęła pracę jako pogodynka w stacji TVN Meteo. Szerszej publiczności gwiazda dała się poznać w programach telewizyjnych. Dorota Gardias brała udział w "Tańcu z gwiazdami" - w 2009 roku wraz z Andrejem Mosejcukiem wytańczyła sobie zwycięstwo. Ponadto widzowie mogli oglądać ją w show "Azja Express", a także w pierwszym sezonie "Mask Singer", w którym zaprezentowała talent wokalny.

Dorota Gardias o chorobie nowotworowej
Dorota Gardias o chorobie nowotworowej W 2021 roku Dorota Gardias otrzymała szokującą diagnozę - nowotwór piersi. Prezenterka poddała się zabiegowi i pokonała chorobę. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl Dorota Gardias ujawnia, czy wciąż towarzyszy jej strach. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Dorota Gardias o chorobie nowotworowej

We wrześniu 2021 roku Dorota Gardias poinformowała, że zdiagnozowano u niej raka piersi. Wówczas prezenterka przyznała, że problemy pojawiały się już wcześniej, jednak lekarze je zbagatelizowali. Gwiazda poddała się zabiegowi usunięcia guza, który od badania do operacji urósł aż dwukrotnie. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl Dorota Gardias przyznaje, że choć pokonała chorobę, to strach wciąż jest towarzyszy.

- Jest, ale on nie jest paraliżujący, on jest bardziej taki motywujący do działania — w tym przypadku do badania. Myślę, że mam dużo większą świadomość. Doceniłam jeszcze bardziej życie, które zawsze doceniałam, ale w tej chwili doceniam każdą chwilę, każdą sytuację. Staram się ją celebrować, spędzać czas ze swoją córką, z przyjaciółmi. Spełniać swoje marzenia, no bo kiedy, jak nie teraz. To wszystko może się zawalić jutro i każdego z nas to dotyczy — mówi Dorota Gardias.

Prezenterka zwraca uwagę na to, jak ważne są regularne badania.

- Badania profilaktyczne mogą nas po prostu uratować. A rak to nie jest wyrok. Oczywiście, są czasami takie sytuacje, zdarzają się bardzo często, że nie można za wiele zrobić, ale właśnie im wcześniej wykryjemy, tym mamy większe szanse na zdrowie, na normalne życie - dodaje.

Dorota Gardias zauważa, że nikt nie jest sam i przynajmniej dla najbliższych warto dbać o swoje zdrowie.

- Ja na świecie nie jestem sama i państwo też nie są. Mamy dzieci, mamy rodziny, mamy osoby, które nas kochają i dla których jesteśmy całym światem. Więc ja nie chcę zabierać tego całego świata mojej córce, chcę żyć jak najdłużej — przyznaje.

Dorota Gardias apeluje do mężczyzn

Dorota Gardias apeluje ponadto do mężczyzn. Zauważa, że niespodzianki dla ukochanej osoby mogą mieć różny wymiar, również ten prozdrowotny.

- Apeluje, żeby robili piękne prezenty swoim kobietom. Zabierali swoje kobiety na kawę, na pyszną kolację bądź też pyszny lunch, ale przed lunchem, przed kolacją, przed kawą — zamów badania. Zabierzcie swojej kobiety, które nigdy nie mają czasu i zawsze o tym zapominają. Ale wy o tym pamiętajcie. Myślę, że to będzie naprawdę piękny prezent i że kobiety będą bardzo wzruszone i wdzięczne — mówi prezenterka w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości