Dorota Gardias szczerze o terapii. "Już nie jestem mentalnym i emocjonalnym dzieckiem"

Dorota Gardias
Dorota Gardias
Źródło: MWMEDIA
Prezenterka pogody Dorota Gardias ostatnio publicznie opowiedziała o zmaganiach z chorobą nowotworową i o tym czym jest terapia EMDR. Gwiazda dzięki niej uświadomiła sobie, jak warto żyć.

Dorota Gardias znana prezenterka pogody TVN na początku 2021 roku dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Od tego czasu media śledziły to, jak czuje się gwiazda. Nowotwór został wykryty we wczesnym stadium i dziś prezenterka jest już w pełni sił. Jak sama mówi dla magazynu "Viva!" ten okres w życiu był dla niej niezwykle trudny.

"Kiedy się dowiedziałam, wcisnęło mnie w fotel. Nowotwór?! Ale jak to?! Pierwsza myśl: Co z Hanią?! Panika, płacz, przerażenie. Pani doktor, u której się leczyłam, powiedziała: 'Uspokój się. Uwierz mi, przychodzą tu pacjentki, którym pozostało kilka miesięcy życia. Twoja sytuacja jest inna. Niedobrze, że tak długo z tym chodziłaś, że pierwszy lekarz to zbagatelizował, ale na szczęście wciąż jest to rodzaj nowotworu do opanowania. Będzie dobrze'" - mówi Dorota Gardias.

Małgorzata Rozenek-Majdan stylizuje męża? "Pokazuje mu swoje pomysły"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Dorota Gardias o terapii 

Prezenterka wyznała w wywiadzie dla "Vivy!", że to nie choroba nowotworowa, a inne przykre wydarzenie z jej życia miało wpływ na to, że postanowiła pójść na terapię. Do samej wizyty u psychoterapeuty namówiła ją koleżanka.

Dorota Gardias wyjaśnia, że terapia EDMR jest stosowana u osób, które w swoim życiu mierzą się z różnego rodzaju traumą. Prezenterka postanowiła wypróbować tej terapii i jak sama przyznaje, odmieniło to jej życie.

"Ta terapia sprawiła, że wreszcie dojrzałam. Już nie jestem Dorotką, mentalnym i emocjonalnym dzieckiem, którym byłam do czterdziestki. Stoczyłam walkę nie ze światem, ale sama ze sobą. I była epicka" - wyznaje gwiazda.

Dorota Gardias w "Mask Singer"

Dzięki terapii Dorota Gardias uświadomiła sobie również, jakie ma cele w życiu i pasje. Jednym z nich jest muzyka. Gwiazda dzięki terapii zrozumiała, że muzyka jest miłością jej życia.

"Przez miesiące trenowałam głos u świetnej emisjolog. Kolega napisał tekst, stworzył muzykę i nagraliśmy piosenkę, a chwilę później przyszło zaproszenie do programu "Mask Singer". Wierzę, że to nie był przypadek!" - mówi Dorota Gardias. 

Prezenterka w programie "Mask singer" wcieliła się w postać róży. Z programem pożegnała się na krótko przed finałem muzycznego show. Wszystkie jej występy możecie zobaczyć na Player.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Zobacz też:

Autor: Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości