Dorota Szelągowska - kariera, życie prywatne, dzieci

Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska - kariera, życie prywatne, dzieci
Źródło: Miasto Kobiet
Dorota Szelągowska to kobieta, która zaraziła całą Polskę miłością do remontów i dbania o szczegóły wystroju wnętrza. Inspiruje tysiące osób, pokazując, jak zrobić metamorfozę mieszkania, bez względu na jego powierzchnię. Mistrzyni doskonałych rozwiązań podbija serca widzów w programie "Totalne remonty Szelągowskiej".

Dorota Szelągowska – kariera

Dorota Szelągowska urodziła się w 1980 r. w Trypolisie w Libii, gdzie mieszkała razem z rodziną do 1981 r. Jej mama, znana i ceniona pisarka Katarzyna Grochola w 1981 r. postanowiła wrócić do Polski, rozwieść się i samodzielnie wychowywać córkę. 

Dorota Szelągowska skończyła Liceum Ogólnokształcące w Milanówku, a potem zaczynała kolejne kierunki studiów, jak dziennikarstwo i stosowane nauki społeczne, jednak okazało się, że jej zainteresowania zmierzają w innym kierunku i finalnie ukończyła kurs projektowania wnętrz. Jej kariera w mediach zaczęła się w 1998 roku. Została wówczas prowadzącą cenionego wśród młodzieży programu „Rower Błażeja”. Później swoje losy związała ze stacją TVN, gdzie współpracowała przy produkcji takich programów jak: Taniec z gwiazdami i Moja krew. Od 2014 r. Dorota Szelągowska prowadzi w ramach grupy TVN Discovery programy wnętrzarskie, takie jak: „Dorota was urządzi”, Polowanie na kuchnie, Weekendowe metamorfozy Doroty, Polowanie na mieszkanie, Totalne remonty Szelągowskiej, Domowe rewolucje, Dorota inspiruje i Metamorfozy Doroty Szelągowskiej.

Dorota Szelągowska – życie prywatne

Dorota Szelągowska pierwszy raz za mąż wyszła w wieku 20 lat za aktora Pawła Hartlieba. Z tego związku ma syna Antoniego, który urodził się w 2001 r. Przez wiele lat była partnerką Adama Sztaby, wybitnego kompozytora, którego poślubiła po 11 latach związku. Niestety dwa lata później, w 2015 r. para postanowiła się rozwieść. W 2017 r. Szelągowska wyszła za mąż za Michała Wawro, a rok później urodziła im się córka Wanda. Ten związek niestety również nie przetrwał próby czasu i rozwód nastąpił w 2021 r., choć jak się okazało, do rozpadu małżeństwa doszło już w 2019 r., czyli rok po narodzinach córki. Obecnie projektantka wnętrz ma nowego partnera, nie zdradziła jednak, kim jest wybranek.

Dorota Szelągowska – mama

Dorota Szelągowska ma znaną i cenioną mamę, która jest pisarką. Katarzyna Grochola wielokrotnie podkreślała w wywiadach, jak ważne jest dla niej córka i deklarowała, że zawsze będzie ją wspierać, bez względu na sytuację. Pomiędzy paniami nie zawsze było idealnie, jeszcze kilka lat temu mówiły, że ich relacja bywała trudna i potrafiły uderzać w swoje czułe punkty.

- Kiedyś co prawda rzucałyśmy w siebie patelniami, nasza relacja bywała po prostu wybuchowa… Nie ukrywam, że miałyśmy wiele trudnych momentów, szczególnie wtedy, gdy wpakowałam się w toksyczny związek – mówiła w wywiadzie dla „Na żywo”.

Z kolei w innym wywiadzie przyznała, że po latach ich relacje zdecydowanie się zmieniły:

- Mamy dojrzałe relacje dwóch dorosłych kobiet, mających swoje życia, swoje pragnienia. Wydaje mi się, że to jest dobra, fajna, ciepła relacja.

Dorota Szelągowska – syn

Antoni Sztaba, bo takie nazwisko nosi po ojczymie syn Doroty Szelągowskiej, rozpoczął studia na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. W ubiegłym roku mama mocno przeżywała wyprowadzkę syna z domu. Antoni pragnie zostać aktorem i ma za sobą już debiut zarówno serialowy jak i teatralny. Zagrał m.in. w serialu "Na Wspólnej" i występował na deskach teatralnych w spektaklach "Chłopcy z motylkami" oraz "Magiczny las"

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Miasto Kobiet

podziel się:

Pozostałe wiadomości