Dorota Szelągowska o ojczymie-pedofilu. "Gdybym go zobaczyła na ulicy..."

Dorota Szelągowska opowiedziała o ojczymie-pedofilu
Dorota Szelągowska opowiedziała o ojczymie-pedofilu
Źródło: MWMEDIA
Dorota Szelągowska odpowiedziała na trudne i intymne pytania zadane przez Kubę Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Wyznała, jak wyglądało jej dzieciństwo. Prezenterka powiedziała o ojczymie, który nie tylko znęcał się nad jej matką Katarzyną Grocholą, ale był też pedofilem. Projektantka opisała, co teraz do niego czuje.

Katarzyna Grochola po raz pierwszy wyszła za mąż w wieku 21 lat. Owocem jej związku jest córka Dorota Szelągowska. Pisarka wyszła ponownie za mąż. Później pozostawała w nieformalnym związku z fotografem Krzysztofem Jarczewskim, a w 2018 poślubiła muzyka Stanisława Bartosika. Drugi mąż Katarzyny Grocholi znęcał się nad nią fizycznie. Dorota Szelągowska opowiedziała o ojczymie w podcaście "WojewódzkiKędzierski".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Marysia Sadowska o reżyserii i rodzinie. Pracuje na planie z mężem
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Katarzyna Grochola o przemocowym byłym mężu

Katarzyna Grochola opowiadała w wywiadach o przemocowym związku. Opisywała sytuację, gdy były mąż uderzył ją nogą od krzesła w kark. W tej samej chwili rozległ się dzwonek do drzwi i przyszli znajomi pary. Kiedy zapytali, co się stało, mężczyzna powiedział, że żona się uderzyła i natychmiast otoczył ją opieką i podał jej lód. Pisarka wspomina, że czuła się wtedy bezradna, a znajomi byli pod wrażeniem tego, jakiego ma troskliwego męża. Katarzyna Grochola przyznała, że złożyła zawiadomienie na byłego męża, ale bała się i ostatecznie wycofała zarzuty.

"Złożyłam doniesienie, miałam świeże ślady od duszenia na szyi. Pod koniec rozmowy natychmiast to odwołałam. Nie pozwoliłam spisać protokołu. Świadomość, że wrócę do domu, gdzie on będzie i dowie się o tym, była paraliżująca" - mówiła w "Dzień Dobry TVN".

Katarzyna Grochola nie chciała podać tożsamości byłego partnera, jednak wyznała, że pracował on w telewizji, gdzie miał dobrą opinię. Pisarka bała się więc, że ludzie jej nie uwierzą i negatywnie odbiorą. Gwiazda wspiera kobiety, które mają podobne doświadczenia i swoją historią ostrzega je przed popełnieniem tych samych błędów. Wyznała, że zawsze będzie stała po stronie ofiar.

"Nie mamy pojęcia, w którym momencie, to co bierzemy za miłość albo cudowną zazdrość, która jest objawem miłości, albo opieki, przemienia się w kontrolę, absolutne zaburzenia osobowości, przymus" - dodała Katarzyna Grochola. 

Dorota Szelągowska o ojczymie. Jaki ma do niego stosunek?

W podcaście "WojewódzkiKędzierski" Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieciństwa. Kuba Wojewódzki zapytał ją o ojczyma. Chciał wiedzieć, czy mężczyzna poniósł za swoje czyny jakąkolwiek karę. Projektantka odpowiedziała krótko. Wyznała, że z tego, co wie, były mąż jej mamy pracuje w telewizji publicznej. Opisała swoje emocje wobec byłego ojczyma.

"Jest złym człowiekiem […] Są trzy osoby, których nie lubię, do których mam pretensje, jest jedną z nich. Gdybym go zobaczyła na ulicy, nie wiem, jakbym się zachowała" - wyznała w podcaście.

Dorota Szelągowska opowiedziała wcześniej o trudnym dzieciństwie w programie Magdy Mołek "W roli głównej". Wyznała, że nie oddałaby tego doświadczenia, bo choć traumatyczne, to ją bardzo zbudowało jako osobę. Opisała, co mogłaby sobie powiedzieć, gdyby mogła cofnąć czas.

"'Hej, możesz cofnąć czas. Nie będziesz miała ojczyma alkoholika, który był pedofilem. Nie będziesz miała rozwodu rodziców, nie będziesz miała różnych rzeczy, ucieczek z matką z domu, bo ojczym postanawia zrobić coś złego...' Nie oddałabym tego za nic" - stwierdziła w rozmowie z Magdą Mołek.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości