Dramat słynnego aktora. Jan Nowicki traci pamięć. "Nie jest mi smutno"

Jan Nowicki traci pamięć
Jan Nowicki traci pamięć
Źródło: MWMEDIA
Jan Nowicki przyznał w najnowszym wywiadzie, że pogarsza mu się zdrowie. Wyjaśnił, że ma duże problemy z pamięcią. Stwierdził jednak, że nie jest mu smutno z tego powodu.

Jan Nowicki udzielił wywiadu Małgorzacie Domagalik. W trakcie rozmowy aktor palił, przeklinał, a w pewnym momencie zapomniał, co chciał powiedzieć. Ta sytuacja skłoniła go do zwierzeń. Wyjaśnił, że ma coraz większe problemy z pamięcią.

Jan Nowicki ma problemy ze zdrowiem. Traci pamięć

Jan Nowicki podczas rozmowy z Małgorzatą Domagalik palił papierosy, przeklinał i był szczery do bólu. Jego odpowiedziom jak zwykle towarzyszyło charakterystyczne poczucie humoru.

"Kiedyś byłem wygadany, szło mi to jak po maśle, a teraz, jak mam mówić, to coś mnie boli" – powiedział.

W pewnym momencie aktor urwał wypowiedź i zapomniał, co miał powiedzieć:

"Aktorem nigdy nie przestaje się być. Ku*wa, zapomniałem co miałem powiedzieć... Przypomnij mi" – powiedział do prowadzącej.

Aktor przyznał, że obecnie woli pisać niż mówić, bo trudno mu się rozmawia. 

"Jest mi przykro, że mówię tak, jak mówię. Gdybym usiadł nad białą kartką papieru, zrobiłbym to lepiej, krócej, sensowniej. Powyrzucałbym pewne rzeczy. Dlatego pisanie jest czymś tak fantastycznym, że można to myślenie spacyfikować, dyscyplinować, a nie ględzić tak, jak ja tutaj" – dodał 83-latek.

Jan Nowicki traci pamięć
Jan Nowicki traci pamięć
Źródło: MWMEDIA

Jan Nowicki powiedział wprost, że traci pamięć. Żona pomaga mu normalnie funkcjonować, za co jest jej bardzo wdzięczny. Anna Kondratowicz to druga małżonka aktora. Wcześniej pracowała jako jego menedżerka. Zakochani ślub wzięli w tajemnicy w 2016 roku.

"Boje się włączyć żelazka do prasowania, wszystkiego, co ma związek z prądem. To nie jest mój świat. Mam to szczęście, że spotkałem Anusię, która znakomicie się w tym odnajduje. Do tego ma dziką pamięć, czego jej nie zazdroszczę, bo to musi być bardzo bolesne, jak się tyle pamięta" – stwierdził.

Aktor nie wyjaśnił konkretniej przyczyny swoich problemów zdrowotnych. Prawdopodobnie jest nią podeszły wiek gwiazdora. Mimo wszystko Jan Nowicki nie narzeka na swój los. Stwierdził nawet, że nie jest mu smutno.

"Ja tracę pamięć, bardzo często z pamięci także wyrzucam pewne fragmenty i wcale nie jest mi smutno" – podsumował aktor.

Karolina Antoniades z "Żon Miami" o śmierci taty

Jan Nowicki przygotował dla siebie gorobowiec

Jan Nowicki to wybitna postać w świecie polskiego kina. Widzowie kochają jego znakomite kreacje aktorskie, a szczególnie rolę "Wielkiego Szu". Przez ponad 50 lat kariery zagrał prawie 200 ról w teatrze telewizji i filmowych. Miał również burzliwe życie prywatne. Media ciągle rozpisywały się o jego romansach.

W ostatnich latach Jan Nowicki coraz więcej mówi o przemijaniu i śmieci. Aktor ma już 83 lata. W jednym z wywiadów powiedział, że przygotował już grobowiec dla siebie i swoich najbliższych. Zaczął także spisywać testament, aby jego majątek trafił w odpowiednie ręce.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości