Dziecko Elona Muska zmienia imię i nazwisko. Nie chce być związane z ojcem

Transpłciowe dziecko Elona Muska chce zmienić imię
Transpłciowe dziecko Elona Muska chce zmienić imię
Źródło: Getty Images
Syn Elona Muska Xavier Alexander Musk jest już pełnoletni. 18-latek zwrócił się do sądu o korektę płci metrykalnej oraz o zarejestrowanie nowego imienia i nazwiska. Jak się będzie nazywać?

Xavier Alexander Musk to syn Elona Muska z pierwszego małżeństwa. Jego matką jest kanadyjska aktorka Justine Musk. Chłopak chce, aby zwracano się do niego zgodnie z nową tożsamością płciową. Będzie nowe imię, ale też nazwisko. Jak to argumentuje?

Xavier Alexander Musk zmienia płeć i nazwisko

Xavier Alexander Musk niedawno skończył 18 lat, czyli osiągnął wiek, kiedy mógł złożyć wniosek o zmianę imienia zgodnie z nową tożsamością płciową. Chce także zmienić nazwisko. Argumentował to tym, że "nie mieszka już z biologicznym ojcem ani nie chce być z nim związany w żaden sposób w żadnej formie i kształcie".

Wniosek zarówno o zmianę imienia, jak i nowy akt urodzenia odzwierciedlający jego nową tożsamość płciową został złożony w kwietniu w Sądzie Najwyższym hrabstwa Los Angeles w Santa Monica. Dokumenty sądowe są dostępne w sieci na stronie PlainSite.org. Sprawa wyszła na jaw niedawno dzięki doniesieniom niektórych mediów internetowych.

Nowe imię i nazwisko transpłciowej córki Elona Muska zostało podane w dokumencie online. Będzie brzmiało Vivian Jenna Wilson.

Córka Martyny Wojciechowskiej nie chce wchodzić do świata show-biznesu

Elon Musk o transpłciowości

Szef Tesli i SpaceX nie komentuje swojej relacji z transpłciowym dzieckiem. Ani prawnik reprezentujący Elona Muska, ani biuro medialne Tesli nie odpowiedzieli na e-maile agencji Reuters z prośbą o komentarz.

Elon Musk był w przeszłości krytykowany za swoje poglądy na temat transseksualizmu. Multimiliarder otwarcie popiera Partię Republikańską, której wybrani przedstawiciele popierają szereg ustaw ograniczających prawa osób transpłciowych w USA. Biznesmen znalazł się też pod ostrzałem w związku z komentarzami dotyczącymi zaimków płciowych.

W 2020 roku opublikował mem na Twitterze przedstawiający zdjęcie żołnierza ocierającego sobie krew z twarzy obok słów "when you put he/him in ur bio (Kiedy dodajesz on/jego w swoim bio)". Żołnierz ma na głowie czapkę z napisem "I love to oppress (Uwielbiam uciskać)".

"Absolutnie popieram transseksualizm, ale te wszystkie zaimki to estetyczny koszmar" - skomentował.

Elon Musk zwrócił również uwagę na to, jak jego firma produkująca samochody elektryczne, Tesla, znalazła się na szczycie corocznej listy najlepszych miejsc pracy dla osób LGBTQ. Jednak Kampania Praw Człowieka - organizacja stojąca za tą listą - później wezwała biznesmena do przeprosin za jego "nieczułe komentarze" na temat zaimków płciowych.

Elon Musk - dzieci

W styczniu 2000 r. Elon Musk wziął ślub z Justine Wilson. Ich pierwszy syn, Nevada, urodził się w 2002 r. i zmarł na zespół nagłej śmierci niemowląt w wieku 10 tygodni. Dzięki zapłodnieniu in vitro w 2004 r. urodziły się bliźnięta Griffin i Vivian (Xavier), a w 2006 r. trojaczki Damian, Saxon i Kai. W 2008 roku rozwiedli się i wspólnie sprawują opiekę nad dziećmi.

Elon Musk ma też dziecko z piosenkarką Grimes. X Æ A-Xii Musk urodził się w 2020 roku.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości