Babcie w polskim show-biznesie. Jaką mają relację ze swoimi wnukami?

Babcie w polskim show-biznesie
Babcie w polskim show-biznesie
Źródło: MWMEDIA
21 stycznia świętują ukochane babcie. Wiele z nich w napięciu oczekuje na możliwość spotkania z wnukami i wspólne celebrowanie tego wyjątkowego dnia. Polski show-biznes pełny jest babć, choć nie wszyscy o tym wiedzą. Poznaj bliżej gwiazdy, które doczekały się wnucząt.

21 stycznia w Polsce obchodzi się Dzień Babci. Wnuczęta ochoczo odwiedzają ukochane babcie, by spędzić z nimi te niezwykłe chwile. W polskim show-biznesie nie brakuje gwiazd, które, choć są już babciami, nie myślą o zawodowej emeryturze. Toteż świętowanie tego wyjątkowego dnia rozkładane jest w czasie, by dopasować je do wymagającego grafiku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Magda Gessler opowiedziała o roli babci
Magda Gessler o roli babci. "Moja córka nie pozwala mi być nią do końca. Jest bardzo zaborcza"
Źródło: "Co Za Tydzień"

Babcie w polskim show-biznesie

W polskim show-biznesie babć jest całkiem sporo. I z roku na rok ich przybywa. Dzieci gwiazd dorastają i zakładają rodziny, a dumne przyszły babcie z zapartym tchem czekają na narodziny kolejnych pociech. Jest to na tyle ważna chwila w ich życiu, że ochoczo dzielą się szczęściem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tak oto najbardziej zaangażowaną medialnie babcią jest zdecydowanie Magda Gessler, która z nieskrywaną radością relacjonuje chwile spędzane w otoczeniu wnucząt. Kto jeszcze może 21 stycznia świętować Dzień Babci?

1/10 Magda Gessler

Magda Gessler jest już podwójną babcią. Kolorowy ptak polskiej gastronomii i "niekwestionowany autorytet kulinarny" ma dwoje dzieci. Lara Gessler, córka gwiazdy, w poprzednim roku przywitała na świecie drugie dziecko. Magda Gessler aktywnie działa w sieci, a na jej instagramowym profilu wielokrotnie publikowane są zdjęcia z prywatnego życia.

"Zaczynamy świętowanie Dnia Babci. Moja owieczka maleńka" - napisała pod zdjęciem z wnuczką.

Magda Gessler z wnuczką
Magda Gessler z wnuczką
Źródło: Instagram @magdagessler_official

2/10 Grażyna Szapołowska

Drugim mężem Grażyny Szapołowskiej był Andrzej Jungowski. Para doczekała się córki Katarzyny, która poszła w ślady mamy i związała swoje zawodowe życie z branżą filmową. Katarzyna Jungowska prywatnie jest mamą Karoliny Matej. Wnuczka Grażyny Szapołowskiej może pochwalić się pięknym głosem. Gwiazda jest dumna z osiągnięć najbliższych sercu kobiet i niekiedy dzieli się ich wspólnymi zdjęciami.

3/10 Małgorzata Potocka

Małgorzata Potocka była żoną aktora Józefa Robakowskiego, a następnie partnerką muzyka, wokalisty zespołu Republika, Grzegorza Ciechowskiego. Jest matką dwóch córek: Matyldy Robakowskiej i Weroniki Ciechowskiej. Córki Małgorzaty Potockiej są już dorosłe i obie mają dzieci. W ostatnim wywiadzie Małgorzata Potocka opowiedziała o tym, jaką jest babcią. Okazuje się, że dosyć zapracowaną!

"W Radomiu mam małe mieszkanie, które urządziłam pod mój gust. Lubię być blisko teatru. Ale to ma swoje dobre i złe strony. [...] Mankamentem mieszkania w innym mieście jest fakt, że nie chodzę na lanczyki towarzyskie do Między Nami i nie mogę lecieć do Ameryki za każdym razem, gdy Weronika tego potrzebuje" - powiedziała w rozmowie z "Vivą!".

4/10 Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor jest babcią dwóch wnuczek - 11-letniej Janiny i dwuletniej Heleny. Obie są córki gwiazdorskiej pary Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora. Choć rodzice są aktywni w mediach społecznościowych, starają się dbać o prywatność córek i nie pokazywać ich wizerunku.

"Na urodzinach Rodezji nie mogło zabraknąć moich wnuczek. Tu na zdjęciach jestem ze starszą wnuczką Janką" - napisała pod jednym ze zdjęć dumna babcia Katarzyna Dowbor.

5/10 Maria Winiarska

Maria Winiarska jest żoną Wiktora Zborowskiego i dumną mamą Zofii oraz Hanny. Obie panie założyły rodziny i mają dzieci. Maria Winiarska chętnie spędza czas z wnukami. Szczególnie z najmłodszą Nadzieją, córką Zofii Zborowskiej. Kobieta pomaga niekiedy córce w opiece nad pociechą. Jakiś czas temu Zofia Zborowska opublikowała zabawne nagrania, na którym pokazała, jak jej mama Maria Winiarska realizuje plan opieki nad wnuczką Nadzieją. Kobieta, zamiast bawić się z dzieckiem, spała na kanapie.

"Ten moment, kiedy prosisz babcię o pomoc, bo masz rano pracę, a chcesz, żeby mąż się wyspał" - napisała wówczas pod nagraniem.

Nawet babcia może być czasem zmęczona!

6/10 Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska ze zmarłym aktorem Pawłem Królikowskim doczekała się pięciorga dzieci. Najstarsi synowie - Antonii i Jan, są już ojcami. Aktorka jest dumną babcią kilkuletniego Józefa oraz Vincentego. W pewny czerwcowy weekend gwiazda zabrała wnuka Józefa na wycieczkę. Chłopiec jest dzieckiem młodszego syna Królikowskich - Jana Królikowskiego oraz aktorki Joanny Jarmołowicz. Małgorzata Ostrowska-Królikowska opublikowała na swoim koncie na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje z uśmiechniętym Józefem.

"Z Józkiem - na koniec świata i jeszcze dalej" - napisała pod zdjęciem.

7/10 Anna Korcz

Anna Korcz jest polską aktorką, która na co dzień zajmuje się również domem weselnym zlokalizowanym w podwarszawskiej miejscowości. Mimo bycia zapracowaną babcią znajduje czas na pielęgnowanie rodzinnych relacji. Anna Korcz jest podwójną babcią.

"Córka jest samodzielna. Czasami rozmawialiśmy na temat Franka i zagrożeń, jak był malutki. A teraz radzi sobie świetnie. Nie muszę być skarbnicą wiedzy, ale czasami swoje 3 grosze wrzucę, takich dobrych rad. Sama wychowałam trójkę dzieci, więc jestem domorosłym psychologiem i lekarzem. Myślę, że często tego korzystają" - mówiła kilka lat temu w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

8/10 Krystyna Janda

Krystyna Janda rzadko dzieli się z internautami szczegółami z prywatnego życia. Aktorka jest mamą trojga dzieci - córki Marii Seweryn, z którą współpracuje na polu zawodowym oraz dwóch synów. Gwiazda może pochwalić się trojgiem wnucząt: Leną, Jadzią i Aaronem. Mimo że Krystyna Janda rzadko publikuje zdjęcia z prywatnych archiwów rodzinnych, w 2020 roku zrobiła wyjątek i pochwaliła się fotografią wówczas 16-letniej wnuczki Jadwigi.

"Moja wnuczka Jadzia" - napisała pod zdjęciem.

"Świąteczne wnuczki tuż po negatywnym teście na covid" - napisała pod innym, rodzinnym zdjęciem.

9/10 Majka Jeżowska

10 stycznia Majka Jeżowska powiadomiła fanów na Instagramie o radosnej nowinie. Piosenkarka została babcią i pokazała zdjęcia wnuczki, którą trzymali w ramionach rodzice. Majka Jeżowska ma jednego syna Wojciecha, który jest owocem jej małżeństwa z kompozytorem Januszem Komanem. Z kolei Wojciech Jeżowski związał się z Sophie, kostiumografką i stylistką. Majka Jeżowska uwielbia swoją synową i wnuczkę.

10/10 Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Z pierwszym mężem, za którego wyszła w wieku 21 lat, doczekała się córki Doroty Szelągowskiej. Pisarka od ponad 20 lat jest dumną babcią i chętnie pozuje do rodzinnych fotografii. Na jednym ze zdjęć widzimy Dorotę Szelągowską, trzymającą na rękach swoją czteroletnią córeczkę Wandę, jej 21-letniego syna Antoniego, a także Katarzynę Grocholę.

"No i jeszcze ja. Nie mamy fancy choinki, żeby się pochwalić, i być może ktoś wczoraj podjadł polowe wigilijnych potraw, ale jest super. Życzę wam zdrowia. I żeby ktoś was kochał. I spokoju w głowie. Tyle wystarczy do szczęścia. Dobrych Świąt" - napisała.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości