Ekipa "The Last of Us" nauczyła się języka migowego, by nie wykluczać niesłyszącego aktora

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Bella Ramsey i Keivonn Woodard - aktorzy "the Last of us"

Na planie "The Last of Us" niemal każdy posługiwał się językiem migowym. Jak to możliwe? Zarówno aktorzy, jak i ekipa filmowa postawili sobie za punkt honoru, by jak najswobodniej porozumiewać się z niesłyszącym chłopcem, Keivonnem Woodardem, który w 5. odcinku wcielił się w serialowego Sama.

Kolejny odcinek pokazuje historię dwóch braci. Choć serial oparty jest w większości na fabule kultowe gry, tutaj autorzy postanowili nieco nagiąć tę zasadę. W serialu jeden z chłopców jest bowiem osobą niesłyszącą, a rolę tę zagrał również niesłyszący, dziecięcy aktor Keivonn Woodart.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami Źródło: "Co Za Tydzień"

"The Last of Us" - rolę niesłyszącego chłopca zagrał niesłyszący aktor

Jako pierwszy języka migowego postanowił się nauczyć serialowy brat chłopca, Lamar Johnson. W rozmowie z portalem "TV Guide" zdradził, że kiedy tylko dowiedział się o współpracy z niesłyszącym, od razu zaczął uczyć się migania.

"Kiedy przeczytałem scenariusze, pomyślałem: okej, to będzie wyzwanie" - stwierdził 28-letni aktor.

By sceny wypadły jak najbardziej realnie, w projekt zaangażowała się ekipa. Chodziło o to, by stworzyć warunki, które umożliwią jak najbardziej realne odwzorowanie braterskiej więzi. Zatrudniono więc tłumacza języka migowego, który stale pomagał na planie. Ale to nie wystarczyło.

"Zacząłem brać lekcje tak szybko, jak było to możliwe. Trenowałem przed rozpoczęciem zdjęć, a nawet w ich trakcie. Pracowałem nad tym, aby czuć się jak najbardziej naturalnie" - mówił Lamar Johnson.

By móc się swobodnie porozumiewać, aktor musiał poświęcić na naukę miesiąc, ale już po 7 dniach radził sobie całkiem nieźle. Tyle miał bowiem czasu od usłyszenia informacji o partnerze do rozpoczęcia zdjęć.

"Mieliśmy świetną więź z Keivonnem" - przyznał po zejściu z planu.

Na planie "The Last of Us" niemal wszyscy posługiwali się językiem migowym

By jednak stworzyć chłopcu prawdziwie przyjazne warunki, w ślad za Lamarem Johnsonem poszła reszta ekipy. Szczególnie dobrze szło Belli Ramsey, która w serialu wciela się w postać Ellie Williams. HBO Max udostępniło na swoim profilu na Instagramie informację, że Keivonn, jego mama i tłumacze języka migowego chętnie pomagali w nauce każdemu, kto miał na to ochotę.

"Na końcu każdy z ekipy migał, ponieważ każdy chciał się komunikować, żeby pokazać im, jak wspaniali byli" - zdradziła Ellie Williams.

"Sam jest głuchy i ja jestem głuchy, oboje migamy. I wiemy, jacy są głusi i jak poruszają się po świecie oraz że mogą to robić. Myślę, że to ważne" - przyznaje sam Keivonn Woodard.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: The Hollywood Reporter

Pozostałe wiadomości