To będzie pierwsze Boże Narodzenie bez Elżbiety II. Jakie plany mają Windsorowie?

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Elżbieta II uwielbiała święta Bożego Narodzenia

Elżbieta II obchodziła Boże Narodzenie w gronie całej rodziny i miała swoje rytuały. W tym roku Windsorowie po raz pierwszy będą obchodzić święta bez monarchini, a do mediów przedostały się informacje, jak zamierzają spędzić ten wyjątkowy czas. Wiadomo już, czy król Karol III podtrzyma tradycje swojej zmarłej matki.

Elżbieta II bardzo celebrowała wszystkie możliwe święta i zawsze działała według ustalonych zasad. Podczas Bożego Narodzenia wyprawiała obiad dla całej rodziny Windsorów, z uwzględnieniem dalszych członków rodu. Rodzina królewska od prawie 35 lat zawsze spotykała się w wiejskiej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Teraz przed Windsorami pierwsze święta, podczas których nie podzielą się opłatkiem ze słynną monarchinią. Jakie czekają ich zmiany?

Małgorzata Rozenek zabiera na święta nianię Henia
Małgorzata Rozenek zabiera na święta nianię Henia Małgorzata Rozenek opowiedziała w wywiadzie dla Co za Tydzień o tym, jak spędzi tegoroczne święta. Źródło: Co za Tydzień

Pierwsze święta Bożego Narodzenia bez Elżbiety II

Królewska ekspertka opowiedziała o tym, jak w tym roku Windsorowie będą obchodzić Boże Narodzenie. Kobieta jest zdania, że król Karol III i jego żona Camilla Parker-Bowles podtrzymają tradycję Elżbiety II i ten wyjątkowy dzień spędzą w posiadłości Sandringham. Swój zwyczaj zmienią natomiast książę William i księżna Kate, którzy do tej pory w tym czasie wyjeżdżali w odwiedziny do rodziny Middletonów. Teraz razem z dziećmi mają dołączyć do nowego monarchy i królowej.

Dorośli członkowie rodziny królewskiej wezmą udział w świątecznym spacerze i być może dołączą do nich także książęta George i Louis, a także ich siostra księżniczka Charlotte. Nikt natomiast nie wie, jak w tej sytuacji zachowają się Sussexowie.

Elżbieta II zawsze zapraszała księcia Harry'ego i jego żonę na święta, jednak od dwóch lat skrupulatnie jej odmawiali. Ekspertka Katie Nicholl jest pewna, że małżeństwo nie przyjedzie również i w tym roku do Wielkiej Brytanii i zostaną w swoim domu w Montecito.

"Harry i Meghan zostali zaproszeni na Boże Narodzenie. Ale wiadomo, nie przyjeżdżali do Wielkiej Brytanii do tej pory i w tym roku także tego nie zrobią. Spędzą święta w Kalifornii" - oceniła.

Książę Harry i Meghan Markle nie mają dobrych stosunków z obecnym królem

Warto podkreślić, że Meghan Markle i książę Harry wciąż nie mają dobrych relacji z resztą rodziny królewskiej, w tym także z królem Karolem III. Syn nowego monarchy jeszcze niedawno publicznie przyznawał, że nie ma żadnego kontaktu z ojcem. Camilla Parker-Bowles natomiast miała być nieuprzejma dla żony księcia, gdy jeszcze mieszkali na królewskim dworze. To właśnie królowa-małżonka miała przejawiać wobec Amerykanki zachowania rasistowskie.

Para prawie trzy lata temu porzuciła swoje królewskie obowiązki i wyprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Od tamtej pory małżeństwo zaledwie kilka razy przyleciało do Londynu. Meghan Markle zjawiła się w stolicy Anglii jedynie podczas jubileuszu 70-lecia panowania Elżbiety II, a później podczas pogrzebu monarchini.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: John Stillwell - WPA Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości