Emma Watson porzuciła aktorstwo. Wyjaśniła, co się wydarzyło w jej życiu

Emma Watson porzuciła aktorstwo
Emma Watson porzuciła aktorstwo
Źródło: WireImage
Emma Watson ma już na swoim koncie ponad 20 lat obecności w branży show-biznesowej, a swoją popularność zawdzięcza roli Hermiony Granger w serii filmowej "Harry Potter". Dzięki temu stała się jedną z najbardziej znanych i pożądanych aktorek na świecie. Po zakończeniu pracy na planie magicznej sagi, Emma Watson wystąpiła w wielu innych filmach, jednak po pewnym czasie zniknęła z ekranów. W ostatnim wywiadzie opowiedziała dlaczego.

Emma Watson swoją aktorską karierę po "Harrym Potterze" kontynuowała, występując w takich filmach jak "Piękna i Bestia", "The Circle. Krąg" i "Colonia". Jednak od czasu roli w "Małych kobietkach" z 2019 roku, nie pojawiła się w żadnej produkcji. Ta przerwa w karierze aktorskiej wywołała wiele pytań i spekulacji na temat powodów jej decyzji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

16032023_PRZELOMOWYMOMENT_KACZMAREK
Przełomowy Moment. Rozmowy Martyny Mikołajczyk: MARTYNA KACZMAREK

Emma Watson porzuciła aktorstwo. Powodem potrzeba kontroli

Aktorka tłumaczyła, że przerwa od zawodu wynikała z potrzeby wzięcia oddechu i skupienia na sobie. Od momentu, gdy zaczęła swoją karierę w młodym wieku, poświęcała się pracy bez przerwy, co zaczęło wpływać na jej zdrowie psychiczne i emocjonalne. Jak sama przyznała, wiele lat spędziła w biegu, a z czasem zaczęła czuć się zagubiona i zmęczona ciągłym tempem życia. Innym powodem była jej skłonność do kontrolowania. Okazuje się, że Emma Watson ma dużo cech swojej magicznej bohaterki.

"Czułam się, jak w klatce. To, co było dla mnie naprawdę trudne, to to, że musiałam 'sprzedać' coś, nad czym nie miałam zbyt dużej kontroli. Bardzo trudno było być twarzą i rzeczniczką filmów, w które nie mogłam być zaangażowana w trakcie produkcji" – wyznała.

Postanowiła więc zrezygnować z aktorstwa, przynajmniej na jakiś czas, aby poświęcić czas sobie i swoim zainteresowaniom. Jak wyjaśniła, potrzebowała czasu, aby dowiedzieć się, kim jest naprawdę, poza światem kamer i fleszy.

Emma Watson - czym zajmuje się poza aktorstwem?

W czasie przerwy Emma Watson poświęciła się swoim pasjom, takim jak czytanie, pisanie i nauka. Jak powiedziała w wywiadzie, była zmuszona odnaleźć swoje prawdziwe ja, co w efekcie pomogło jej znaleźć spokój i równowagę emocjonalną. Dzięki temu teraz czuje się bardziej pewna siebie i skupiona na swoim życiu prywatnym.

Emma Watson wyznała także, że przerwa w karierze aktorskiej pozwoliła jej zrozumieć, jak ważne są dla niej wartości, takie jak równość i ochrona środowiska. Aktorka jest znana z tego, że angażuje się w działania charytatywne i społeczne, a czas wolny wykorzystuje zwiększanie swojej wiedzy na tematy społeczne i ekologiczne.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości