Eurowizja 2023. Poznaliśmy wynik głosowania dziennikarzy. Nie dają szans Blance?

Eurowizja 2023. Wyniki głosowania dziennikarzy nie dają szans Polsce
Eurowizja 2023. Wyniki głosowania dziennikarzy nie dają szans Polsce
Źródło: Getty Images Europe
Przed nami finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu, w którym wystąpi polska reprezentantka Blanka Stajkow z piosenką "Solo". Teraz w mediach pojawiły się wyniki głosowania dziennikarzy, którzy obejrzeli próby finału Eurowizji. Surowo ocenili Polkę.

W czwartkowy wieczór w Liverpoolu odbyły się półfinały do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Blanka Stajkow, która jest tegoroczną reprezentantką Polski, dostała się do finału z piosenką "Solo" i już w sobotni wieczór dowiemy się, kto wygra konkurs.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Wojtek Cugowski o karierze i życiu rodzinnym. Jakie wsparcie otrzymuje od żony?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Eurowizja 2023. Blanka Stajkow w finale konkursu

Blanka Stajkow w krajowych preselekcjach walczyła o zwycięstwo z Jannem, który wystąpił z piosenką "Gladiator". Wiele osób nie zgadzało się z werdyktem jury. Uważali, że Jann ma większe szanse na wygraną niż 23-latka.

Na Blankę spadła fala ogromnej krytyki. Wokalistka musiała się z nią mierzyć w sieci i na żywo, ale nie poddała się i dała z siebie 100% podczas półfinałów Eurowizji 2023. To właśnie w czwartkowy wieczór publiczność przed telewizorami mogła posłuchać wykonania Blanki "Solo", które, jak uważają widzowie i internauci, było o wiele lepsze niż to, które prezentowała jeszcze kilka tygodni temu.

Piosenkę i jej wykonawczynię doceniono na tyle, że Blanka Stajkow przeszła do ścisłego finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Bardzo szybko zmieniła się również narracja w sieci, bowiem pod postami Blanki w mediach społecznościowych możemy znaleźć zalew pozytywnych komentarzy od osób, które trzymają za nią kciuki.

Czytaj też: Eurowizja 2023. Blanka w finale! Z kim się zmierzy? Oto wszyscy finaliści

Eurowizja 2023. Dziennikarze nie dają szans Blance w konkursie

Jak się okazuje, nie wszystkim spodobał się hit Blanki. Portal ESCXTRA przeprowadził ankietę wśród wszystkich akredytowanych dziennikarzy, którzy mieli okazję oglądać próby do finału Eurowizji na żywo. Polska została szczególnie wyróżniona, bowiem 107 głosujących uznało, że Blanka w finale Eurowizji zajmie... ostatnie miejsce.

Dziennikarze uznali, że pierwsze miejsce zajmie Szwecja. Później Finlandia i Izrael. Na ostatnim 26 miejscu według głosujących znajdzie się Polska. Okazuje się, że nikt z ankietowanych nie zagłosował na reprezentantkę naszego kraju, a dodajmy, że każdy z nich miał możliwość wybrania trzech piosenek.

Przypomnijmy, że oprócz Blanki Stajkow w finale Eurowizji usłyszymy również reprezentantów takich państw jak Francja, Włochy, Malta, Szwajcaria, Islandia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Rosja, Azerbejdżan, Grecja, Izrael, Chorwacja, Serbia, Ukraina, Bułgaria, Portugalia, Holandia, Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości