Szwedzka telewizja zaliczyła wpadkę. Co powiedzieli o Edycie Górniak i Blance?

Eurowizja 2023. Szwedzka telewizja zaliczyła wpadkę. Edyta Górniak teściową Blanki?
Eurowizja 2023. Szwedzka telewizja zaliczyła wpadkę. Edyta Górniak teściową Blanki?
Źródło: MWMEDIA
Blanka triumfuje w Eurowizji 2023. Wokalistka dostała się do finału. Jej udział w konkursie jest komentowany nie tylko w Polsce, ale i w Szwecji. W zagranicznych mediach dyskutowano nawet o wynikach polskich preselekcji. Szwedzka telewizja zaliczyła wpadkę, a jej bohaterkami były Blanka oraz Edyta Górniak. Co o nich powiedziano?

Edyta Górniak zasiadła w jury podczas eurowizyjnych preselekcji. Blanka została wybrana naszą reprezentantką, jednak dziewczyna nie nacieszyła się zwycięstwem. Występ uczestniczki "Top Model" krytykowano i podważano jej wygraną. Szwedzkie media podchwyciły dyskusję na ten temat, ale pomyliły fakty.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

"Jest trud z zaśnięciem". Agnieszka Chylińska o roli jurora w "Mam talent!"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Edyta Górniak teściową Blanki? Nieporozumienie na Eurowizji

Edyta Górniak wspierała Blankę tuż po ogłoszeniu, że dziewczyna jest nową eurowizyjną reprezentantką. W wywiadzie z Jastrząb Post wyznała, że wokalistka brzmi bardzo współcześnie, a jej piosenka "Solo" sprawdzi się radiach w różnych krajach. Diwie spodobała się lekkość utworu i melodia, która ma wakacyjny klimat.

"Myślę, że ludziom brakuje czegoś optymistycznego w tych wszystkich dramatach, które nas otaczają i myślę, że to mogło spowodować, że ten utwór był najbardziej słoneczny i za tym poszli ludzie" - przyznała piosenkarka.

Blanka będzie walczyła w finale. To duży sukces dla Polski. Szwedzka telewizja komentowała jej udział w Eurowizji. Komentatorzy pomylili jednak fakty i nazwali Edytę Górniak teściową Blanki.

"Wśród ekspertów była Edyta Górniak, która, o ile to prawda, jest teściową Blanki [...] Nie chcę używać tego słowa, ale trochę pachnie nepotyzmem" - szwedzka telewizja komentowała wygraną Blanki w preselekcjach.

Przypomnijmy, że Blanka stanowczo zaprzeczyła, że łączyło ją romantyczne uczucie z Allanem Krupą. Dziewczyna faktycznie była widziana z synem Edyty Górniak, ale wyjaśniła, że poznała go dopiero w momencie, gdy usiadła obok niego na konkursie. To cała historia ich relacji.

Blanka wystąpi w finale Eurowizji

Już w sobotę będziemy oglądać występ Blanki w finale konkursu Eurowizji. Wokalistka podziękowała fanom za dotychczasowe wsparcie. Finał 67. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 13 maja w Liverpoolu. Transmisja koncertu rozpocznie się o godzinie 21.00 czasu polskiego, a fani Eurowizji będą mieli możliwość śledzenia emocjonujących występów zarówno w telewizji, jak i w internecie. Oficjalna transmisja wydarzenia w języku angielskim będzie dostępna na oficjalnym kanale konkursu na platformie YouTube.

Półfinałowy występ Blanki zaskoczył fanów Eurowizji. Polacy komentowali w mediach społecznościowych, że nasza reprezentantka poradziła sobie na scenie o wiele lepiej niż poprzednio.

"Opanowałaś tremę, czuć było pozytywny vibe!" - napisał Qczaj na Instagramie.

"To był najlepszy występ" - dodała Dominika Wysocka z "Top Model".

"Mówiłam, że wszyscy się jeszcze zdziwią, hejterzy, nie wstyd wam teraz?" - piszą internauci.

Podczas wielkiego finału Polska wystąpi jako czwarta w kolejności. Oprócz Blanki Stajkow w finale Eurowizji usłyszymy również reprezentantów takich państw jak: Francja, Włochy, Malta, Szwajcaria, Islandia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Rosja, Azerbejdżan, Grecja, Izrael, Chorwacja, Serbia, Ukraina, Bułgaria, Portugalia, Holandia, Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania. 

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości