Eurowizja 2023. Blanka w finale! Z kim się zmierzy? Oto wszyscy finaliści

Eurowizja 2023. Blanka w finale!
Eurowizja 2023. Blanka w finale!
Źródło: Getty Images
Po dwóch emocjonujących półfinałach Eurowizji znamy już pełny skład finalistów 67. edycji tego emocjonującego konkursu muzycznego. Kto zmierzy się z Blanką w finale?

Oprócz Blanki Stajkow w finale Eurowizji usłyszymy również reprezentantów takich państw jak Francja, Włochy, Malta, Szwajcaria, Islandia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Rosja, Azerbejdżan, Grecja, Izrael, Chorwacja, Serbia, Ukraina, Bułgaria, Portugalia, Holandia, Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania. Każdy z nich zaprezentuje swoją oryginalną piosenkę, a zwycięzca zostanie wyłoniony dzięki głosom widzów z całego świata oraz reprezentantów krajowych jury. Jak co roku, finał Eurowizji zapowiada się emocjonująco. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Radzimir Dębski zagrał wyjątkowy koncert. Wystąpił w hołdzie znanemu kompozytorowi

Eurowizja 2023 – Blanka awansowała do finału

Blanka, reprezentująca Polskę, zaprezentowała się w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji i zrobiła na widzach ogromne wrażenie. Wokalistka wystąpiła jako dziewiąta i zdecydowanie wyróżniała się na tle innych propozycji. Jej utwór był bardziej wakacyjny niż typowo eurowizyjny, ale jednocześnie zachwycał pozytywną i rozrywkową atmosferą, która wprost emanowała z jej występu.

Już podczas prób w Liverpoolu dało się zauważyć, że Blanka intensywnie pracuje nad swoim występem i doskonali swoje umiejętności. Widzowie w Polsce zauważyli, że jej występ był o wiele lepszy niż podczas krajowych preselekcji. Tym razem artystka postawiła na perfekcyjne wykonanie i świetną prezentację, co z pewnością przyczyniło się do jej awansu do finału.

Polscy widzowie docenili talent Blanki, a jej piosenka "Solo" stała się jednym z najczęściej odtwarzanych utworów tegorocznej edycji konkursu na platformie Spotify. W finale głosować mogli widzowie z 16 państw biorących udział w półfinałach oraz mieszkańcy trzech państw, które miały zapewnione miejsca w finale: Hiszpanii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Bukmacherzy szacują, że w finale Polska powinna znaleźć się gdzieś w środku stawki, ale wszystko może się jeszcze zmienić, ponieważ konkurs Eurowizji zawsze obfituje w niespodzianki.

Eurowizja 2023 – jakie kraje w finale?

W tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji wzięli udział przedstawiciele aż 37 państw, a jedynie reprezentacje "Wielkiej Piątki" (Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii) miały zapewniony udział w finale. Pozostałe kraje musiały walczyć o awans, a w tym roku to publiczność z całego świata miała decydujący głos w tej kwestii.

Po dwóch emocjonujących półfinałowych wieczorach, wyłoniono już finalistów tegorocznej edycji Eurowizji! Bezpośrednio po zakończeniu drugiego półfinału, uczestnicy spotkali się na konferencji prasowej, podczas której ogłoszono pełną listę reprezentantów, którzy dostali się do Wielkiego Finału. Na konferencji artyści brali udział w losowaniu, które określiło kolejność, w jakiej wystąpią w finale. Teraz pozostaje nam tylko czekać z niecierpliwością na najważniejszy wieczór konkursu, który przyniesie wiele niespodzianek i emocji!

Oto pełna kolejność startowa Wielkiego Finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu:

Eurowizja 2023 – kiedy oglądać finał?

Finał 67. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 13 maja w Liverpoolu. Transmisja koncertu rozpocznie się o godzinie 21.00 czasu polskiego, a fani Eurowizji będą mieli możliwość śledzenia emocjonujących występów zarówno w telewizji, jak i w internecie. Oficjalna transmisja wydarzenia w języku angielskim będzie dostępna na oficjalnym kanale konkursu na platformie YouTube.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości