Ewa Gorzelak o chorobie syna. "Miał 1 proc. szans na przeżycie"

Syn Ewy Gorzelak chorował na raka
Syn Ewy Gorzelak chorował na raka
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Ewa Gorzelak jakiś czas temu wycofała się z show-biznesu i skupiła się na życiu rodzinnym. Popularna aktorka dowiedziała się wówczas, że jej syn choruje na raka i to właśnie jemu poświęciła najwięcej czasu, założyła też własną fundację. W najnowszym wywiadzie zdradziła swoje plany na przyszłość. "Ja nigdy nie zrezygnowałam z aktorstwa" - zapewniła.

Ewa Gorzelak była jedną z najpopularniejszych aktorek, jednak kilka lat temu postanowiła nieco zwolnić tempo swojego życia zawodowego. Gwiazda serialu "Na Wspólnej" odcięła się od show-biznesu, a fani ciągle ją dopytywali, kiedy podejmie się kolejnego projektu. Artystka miała jednak inne zmartwienia na głowie i zajęła się opieką nad ciężko chorym synem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Ewa Gorzelak szczerze o chorobie syna. Diagnoza zmieniła jej życie

Ewa Gorzelak przez długi czas nie udzielała się w mediach, jednak teraz udzieliła wywiadu, w którym szczerze opowiedziała o problemach zdrowotnych jej syna. Aktorka nie ukrywała, że diagnoza, którą postawili lekarze, była dla niej prawdziwym szokiem i na zawsze zmieniła jej życie.

Okazuje się, że syn artystki, Ryszard, zachorował na nowotwór i miał niewielkie szanse na przeżycie. Kiedyś wyznała, że maluch wprost "umierał na jej rękach"

"Zachorował, jak miał rok i trzy miesiące. Nowotwór u podstawy czaszki i jest przykładem dziecka, które miało 1 proc. szans na przeżycie. To nigdy nie będzie temat zamknięty" - powiedziała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Chłopca na szczęście udało się uratować. Syn aktorki trafił do szpitala w stanie krytycznym. Dzięki olbrzymiej pracy rodziców i lekarzy udało się jednak dokonać niemożliwego. Ewa Gorzelak nie ukrywa, że było to dla jej zdrowia psychicznego bardzo ciężkie przeżycie, z którym do końca jeszcze się nie uporała.

"Nie wiem, czy to przepracowaliśmy tak do końca, bo nie mieliśmy jakieś rodzinnej psychoterapii. Syn jest na szczęście zdrowy" - dodał mąż aktorki, Zbigniew Dziduch.

Ewa Gorzelak tęskni za aktorstwem. Chciałaby wrócić do grania

Ewa Gorzelak założyła własną fundację, ale nigdy nie zapomniała o pasji do aktorstwa. Gwiazda obecnie realizuje się w prowarzeniu teatrzyku dla dzieci. Podczas ostatniego wywiadu przyznała jednak, że brakuje jej grania dla dorosłych widzów. Chciałaby kiedyś jeszcze wrócić na ekrany i ma nadzieję, że pojawią się dla niej jakieś większe propozycje.

"Tęsknie trochę za przedstawieniami dla dorosłych. Sporadycznie gram w różnych produkcjach, przyznaję, tęsknię za tym" - powiedziała.

Prawdziwym oparciem dla aktorki jest jej mąż, który pomaga jej nie tylko w domowych obowiązkach, ale także przy prowadzeniu spektakli dla najmłodszych. Ewa Gorzelak zdradziła, że wspólne zajęcia bardzo ich do siebie zbliżyły.

"Przestrzeni, mamy dużo, żeby się od siebie oderwać. Ja bardzo lubię przedstawienia, w których gra mój mąż, bo pomijając, że dobrze się przy tym bawimy, mam w końcu chłopa, który jest pomocą techniczną" - dodała.

Ewa Gorzelak z mężem
Ewa Gorzelak z mężem
Ewa Gorzelak z mężem
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości