Fabio Lanzoni był ikoną lat 90. Czym teraz zajmuje się 64-letni gwiazdor?

Autor:
Norbert
Żyła
Fabio Lanzoni

Fabio Lanzoni zrobił spektakularną karierę w latach 90. Zagrał w kilku legendarnych produkcjach filmowych oraz był na okładkach wielu romansów, w których zaczytywały się kobiety na całym świecie. Jego kariera mogłaby być gotowym materiałem na niejedną bestsellerową powieść. Zobacz, czym teraz zajmuje się gwiazdor.

Fabio Lanzoni pochodzi z Włoch. Urodził się 15 marca 1959 roku w Mediolanie. Późniejszy gwiazdor już od dzieciństwa marzył o wielkiej karierze, jak wspomina po latach, w wieku 13 lat chciał zamieszkać w Hollywood obok znanych postaci z pierwszych stron gazet. Ostatecznie niedługo później, bo rok później otrzymał swój pierwszy kontakt modelingowy.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

"True Love" - rozważania Marcina
"True Love" - rozważania Marcina

Fabio Lanzoni - początki kariery

Fabio Lanzoni już od najmłodszych trenował wiele dyscyplin sportowych, wśród których możemy wymienić mi.n. windsurfing, jazdę konną czy narciarstwo. Nastolatek również często bywał na siłowni i to właśnie z jedną z takich wizyt był związany początek jego kariery modelingowej. W 2015 roku udzielił wywiadu magazynowi "The Guardian", gdzie powrócił do wydarzenia, jakie wiązało się z początkiem jego kariery.

"Moja kariera zaczęła się, gdy miałem zaledwie 14 lat. Byłem w Mediolanie na siłowni i jeden z dwóch największych fotografów w Europie - Oliviero Toscani podszedł do mnie i powiedział, że powinienem być modelem. Nie pracowałem w branży, więc nie miałem pojęcia, kim on jest. Pamiętam, że dałam mu numer telefonu mojego ojca. Zadzwonił do mojego ojca, a następnie zatrudnił mnie do dużej kampanii i od tego momentu wszystko się potoczyło" - powiedział w wywiadzie dla magazynu.

W wieku 19 lat Fabio Lanzoni rzucił studia i pomimo protestów rodziców wyleciał do Ameryki, by spełniać swoje marzenia o wielkiej karierze za oceanem. Ryzyko opłaciło się, bo już w ciągu 48 godzin od przylotu podpisał kontrakt z agencją Forda. Jak wspomina, wszedł do budynku bez umówionego spotkania, a wyszedł z podpisanym kontraktem.

Po latach Fabio Lanzoni mówi, że pierwszy raz o tym, jaką zdołał zrobić karierę, zdał sobie w wieku 28 lat. Podczas wizyty w jednym z klubów rozpoznały go aż trzy kobiety. Wszystkie widziały go wcześniej na okładkach swoich ulubionych romansów.

Czym dzisiaj się zajmuje Fabio Lanzoni?

Największą rozpoznawalność Fabio Lanzoni osiągnął w latach 90. Wtedy to też zagrał w wielu kasowych produkcjach filmowych. Gwiazdor wystąpił w 1990 roku w "Egzorcyście 3", a 1992 roku w hitowym "Ze śmiercią jej do twarzy". Wkrótce potem zagrał w serialu "Brygada Acapulco"

W 1993 roku rozpoczął karierę muzyczną, wydając album "Fabio After Dark". W tym samym roku ukazała się również biografia gwiazdora, według której na całym świecie sprzedało się 55 000 000 kopii romansów, na których okładkach zapozował. Mimo iż mogliśmy oglądać modela jeszcze w kilku serialach oraz produkcjach filmowych, to wraz z końcem lat 90. stopniowo jego kariera zaczęła przygaszać, stając się wspomnieniem minionych czasów.

15 marca 2023 roku Fabio Lanzoni skończył 64 lata. Gwiazdor ostatnimi czasy angażował się w różne biznesy. Mimo że od dłuższego czasu nie zajmuje się już modelingiem ani aktorstwem, to pod koniec roku 2021 współtworzył linię kosmetyków, której część zysków trafiała na leczenie oraz diagnozowanie chorób psychicznych.

Fabio Lanzoni, pomimo lat nie zaprzestał dbania o swoją formę fizyczną. Cały czas sport jest ważnym elementem jego życia, o czym świadczy to, że wciąż ćwiczy i jest przeciwnikiem niezdrowego stylu życia.

Fabio Lanzoni
Fabio Lanzoni nadal nie może opędzić się od uwielbiających go kobiet Fabio Lanzoni Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości