Fani przynoszą na grób Marii Czubaszek zaskakujące przedmioty. Ksiądz skomentował

Maria Czubaszek spoczywa na warszawskich Powązkach

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak zostali pochowani na warszawskich Powązkach. Jak wiadomo, przez większość swojego życia pisarka paliła wyroby tytoniowe. Podczas uroczystości pogrzebowej fani zrobili to samo. Co na to ksiądz?

Maria Czubaszek, nazywaną diwą polskiej satyry, zmarła 12 maja 2016 roku. Pięć lat później dołączył do niej mąż, Wojciech Karolak. Ich fani przychodzą na warszawskie Powązki, aby oddać zmarłej parze hołd. To nie tylko świeże kwiaty oraz znicze.

Andrzej Gąsienica o zaręczynach
Andrzej Gąsienica o zaręczynach Andrzej Gąsienica o zaręczynach

Maria Czubaszek: jak wygląda jej grób?

Maria Czubaszek spoczywa na warszawskich Powązkach Wojskowych. Na uroczystości pogrzebowej fani wyciągnęli papierosy i zaczęli je palić w hołdzie zmarłej satyryczce. Niektórzy zostawiali je nawet na miejscu.

Co więcej, część gości przyniosła zmarłej pisarce.... ulubione parówki. Nie da się ukryć, że to dosyć nietypowa forma pożegnania. Serwis Pomponik postanowił dowiedzieć się od księdza z warszawskiej parafii, co sądzi o takiej formie wspominania zmarłych.

Czasem zdarza się, że bliscy przynoszą na grób przedmioty, z którymi zmarli byli związani. Moim zdaniem jest to pewnego rodzaju hołd. W dniu wszystkich świętych niektórzy wierni polewają piwem nagrobek, co jest kontrowersyjne, ale w moich oczach świadczy o bliskości. Jeżeli nie jest to nic gorszącego to jestem na tak. Pamiętajmy tylko o zachowaniu szacunku do zmarłego

Kim była Maria Czubaszek?

Maria Czubaszek była kobietą wielu talentów - pisarką, autorką tekstów, satyryczką, scenarzystką, dziennikarką, jurorką przeglądów kabaretowych, a nawet komentatorką "Szkła kontaktowego". Studiowała filologię angielską i dziennikarstwo, jednak porzuciła je na rzecz pracy w radiu.

Prywatnie była związana z Wiesławem Czubaszkiem, z którym rozwiodła się po dekadzie związku. Później nieformalnie mówiło się o związku Marii z Jackiem Janczarskim. Jej drugim mężem został natomiast muzyk jazzowy - Wojciech Karolak. Pisarka odeszła 12 maja 2016 roku w Warszawie na skutek problemów z układem krążenia, a on dołączył do niej pięć lat później.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia.pl

Pozostałe wiadomości