Filip Bobek – wiek, wykształcenie, kariera, związki

Filip Bobek - w jakim serialu gra?
Filip Bobek - w jakim serialu gra?
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA
Filip Bobek największą popularność zyskał dzięki roli Marka w serialu „Brzydula”. To jeden z najbardziej tajemniczych aktorów, niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. Widzowie darzą go jednak ogromną sympatią i kilkukrotnie otrzymał nagrody jako najlepszy aktor, a przy tym najlepiej ubrany.

Filip Bobek – wiek, wykształcenie

Filip Bobek urodził się w 1980 r. w Gdańsku. Jego tata był mechanikiem, a mama zajmowała się domem. Był niezwykle grzecznym i dobrze ułożonym dzieckiem, zawsze pytał rodziców o zgodę nawet wtedy, gdy szedł do piaskownicy. Naukę zaczął w technikum budowlanym, ale dość szybko przeniósł się do liceum muzycznego. Zapisał się również na zajęcia teatralne w Pałacu Młodzieży. Już wtedy zrozumiał, że swoją przyszłość chce związać z aktorstwem, dlatego też przyjechał do Warszawy i studiował na wydziale aktorskim PWST. Niestety po studiach dość długo czekał na role, musiał dorabiać, jak mówi, był pierwszym rocznikiem, dla którego zabrakło pracy. 

 Filip Bobek – kariera

Kariera Filipa Bobka na dobre rozpoczęła się w 2008 r., gdy wcielił się w rolę Marka Dobrzańskiego w niezwykle popularnym wówczas serialu „Brzydula, emitowanym na antenie TVN. Wcześniej pojawiał się w różnych serialach, ale były to raczej epizodyczne role, jak w: „Kryminalni”, „Magda M.”, „Na dobre i na złe”, czy „Na wspólnej”.

W tym czasie współpracował także z Teatrem Wielkim w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu i z Teatrem MY, gdzie wystąpił w sztuce wyreżyserowanej przez Olafa Lubaszenkę „Kochanie na kredyt”.

Pojawiły się także propozycje filmowe. Filip Bobek wystąpił jako właściciel klubu i playboy w filmie Cezarego Pazury „Weekend”. W 2011 r. zagrał rolę Władysława Frasyniuka w głośnym filmie „80 milionów”. W tym samym roku można było go także oglądać w kolejnym kultowym filmie „Sala samobójców”. W 2015 r. na dużym ekranie pojawił się także w filmie „Wkręceni 2” jako Leo Brant, producent muzyczny.

Po „Brzyduli” Filip Bobek dostał wiele ról serialowych: „Prosto w serce”, „Klub szalonych dziewic”, „Czas honoru” i „Komisarz Alex”. W latach 2015-2016 zagrał w serialu „Singielka” jako Mikołaj Suszyński. 

Pesta, Zawierucha i Haniszewski o rolach w serialu 'Behawiorysta
Pierwszy odcinek serialu „Behawiorysta" na podstawie powieści Remigiusza Mroza można już oglądać na platformie player.pl. Krystian Pesta wcielający się w postać Horsta Zeigera w serialu w rozmowie z Olivierem Janiakiem powiedział o swojej roli. Rąbka tajemnicy uchylili również Rafał Zawierucha i Mirosław Haniszewski.
Źródło: Co za Tydzień

Filip Bobek – związki

Filip Bobek bardzo chroni swoją prywatność i nie wiadomo, czy jest z kimś związany. Sam o sobie mówi, że choć ma miłą powierzchowność, to na dłuższą metę trudno z nim wytrzymać. Jest osobą, która sama chce decydować o swoim życiu, o tym, kiedy potrzebuje wolnej przestrzeni.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA

podziel się:

Pozostałe wiadomości