Gosia Baczyńska o operacjach plastycznych gwiazd. "Powinny wyhamować"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Gosia Baczyńska to polska projektantka

Gosia Baczyńska udzieliła mocnego wywiadu, w którym pochyliła się nad problemem depresji i współczesnego kanonu piękna, do którego też dążą polskie gwiazdy, nierzadko poddając się operacjom plastycznym czy różnym zabiegom medycyny estetycznej. . "Czasem zastanawiam się, czy nie patrzą na swój profil w lustrze i nie widzą, jak ich usta wyglądają z boku?" - powiedziała.

Gosia Baczyńska to jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody. Jej kreacje nosiły nie tylko rodzime, ale i zagraniczne sławy takie jak między innymi Marion Cotillard, Halle Berry czy nawet księżna Kate. Artystka od wielu lat jest w show-biznesie, współpracuje z gwiazdami i widzi przemiany w tym środowisku. Podczas ostatniego wywiadu Gosia Baczyńska zdecydowała się na szczerość i przyznała, że jej zdaniem wiele celebrytek w dzisiejszych czasach po prostu wygląda tak samo. Winą takiego stanu rzeczy ma być dążenie za wszelką cenę do współczesnego ideału piękna.

Gosia Baczyńska chciała się "wylaszczyć". "To wszystko jest w głowie"

Gosia Baczyńska od lat zna się z gwiazdami, jednak sama unika blasku fleszy i rzadko udziela wywiadów. Tym razem projektantka zrobiła jednak wyjątek i porozmawiała z magazynem "Wprost". Artystka wróciła wspomnieniami do czasu pandemii koronawirusa, która mocno odbiła się na jej biznesie. Gosia Baczyńska całą sytuację przypłaciła własnym zdrowiem psychicznym.

"Tak, dopadła mnie depresja i co z tego?. Zresztą ja tego nie ukrywam, mówienie o tym dzisiaj to nic nadzwyczajnego. Wręcz uważam, że mam taki obowiązek. Żeby do kilku osób, albo choćby do jednej powiedzieć: 'To nic złego, to się zdarza, idź do lekarza'. Cieszę się, że świadomość w społeczeństwie wzrosła. Pamiętam, jak kilka lat temu jakiś aktor publicznie powiedział, że ma depresję, co to była za sensacja..." - mówiła.

57-latka dziś ma się już dobrze i znów ma zapał do pracy. Niedawno miała okazję gościć w Cannes, gdzie ubierała polskie gwiazdy na tamtejszy czerwony dywan. Gosia Baczyńska przy okazji zaliczyła też premierę jednego z seriali dokumentalnych, w którym wystąpiła. Artystka przyznała jednak, że nie cieszy się z udziału w tej produkcji.

"Boję się. Planowałam być "chuda", a tymczasem przytyłam. Będę miała ogromny problem, by potem na siebie spojrzeć. Poza tym bardzo nie lubię się oglądać i słuchać. Ale kto lubi? Wiem, jak wyglądałam w tym Cannes. Byłam wykończona kilkutygodniową pracą nad kreacjami na festiwal i kilkoma innymi, spuchnięta, gęba w poprzek... Planowałam, naprawdę byłam przekonana, że się 'wylaszczę', ale to się nie udało, jest coraz gorzej. Ale to wszystko jest w głowie, robimy sobie kuku" - dodała.

Klaudia El Dursi o zabiegach medycyny estetycznej
Klaudia El Dursi o zabiegach medycyny estetycznej

Gosia Baczyńska o urodzie polskich gwiazd. "Nie podoba mi się to"

Gosia Baczyńska przy okazji zauważyła, że dziś wiele celebrytek wygląda niemal identycznie, dzięki operacjom i zabiegom. Projektantka zaznaczyła, że nie jest zwolenniczką takiego dążenia do ideałów piękna.

"Nie podoba mi się to. Czy mam takie klientki? Raczej nie, choć pewnie zdarzają się czasem. Ja to sobie w ogóle myślę, że wiele tych dziewczyn i pań uważa, że jak ktoś jest 'nieporobiony', to oznacza, że 'nie dba o siebie'. Że dla nich może to być porównywalne z brakiem czwórki w uzębieniu [...] Znam takie osoby, czasem zastanawiam się, czy nie patrzą na swój profil w lustrze i nie widzą, jak ich usta wyglądają z boku? Żaden lekarz im nie powie, że powinny wyhamować?" - pytała retorycznie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości