Gosia Baczyńska o operacjach plastycznych gwiazd. "Powinny wyhamować"

Gosia Baczyńska to polska projektantka
Gosia Baczyńska to polska projektantka
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Gosia Baczyńska udzieliła mocnego wywiadu, w którym pochyliła się nad problemem depresji i współczesnego kanonu piękna, do którego też dążą polskie gwiazdy, nierzadko poddając się operacjom plastycznym czy różnym zabiegom medycyny estetycznej. . "Czasem zastanawiam się, czy nie patrzą na swój profil w lustrze i nie widzą, jak ich usta wyglądają z boku?" - powiedziała.

Gosia Baczyńska to jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody. Jej kreacje nosiły nie tylko rodzime, ale i zagraniczne sławy takie jak między innymi Marion Cotillard, Halle Berry czy nawet księżna Kate. Artystka od wielu lat jest w show-biznesie, współpracuje z gwiazdami i widzi przemiany w tym środowisku. Podczas ostatniego wywiadu Gosia Baczyńska zdecydowała się na szczerość i przyznała, że jej zdaniem wiele celebrytek w dzisiejszych czasach po prostu wygląda tak samo. Winą takiego stanu rzeczy ma być dążenie za wszelką cenę do współczesnego ideału piękna.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Gosia Baczyńska chciała się "wylaszczyć". "To wszystko jest w głowie"

Gosia Baczyńska od lat zna się z gwiazdami, jednak sama unika blasku fleszy i rzadko udziela wywiadów. Tym razem projektantka zrobiła jednak wyjątek i porozmawiała z magazynem "Wprost". Artystka wróciła wspomnieniami do czasu pandemii koronawirusa, która mocno odbiła się na jej biznesie. Gosia Baczyńska całą sytuację przypłaciła własnym zdrowiem psychicznym.

"Tak, dopadła mnie depresja i co z tego?. Zresztą ja tego nie ukrywam, mówienie o tym dzisiaj to nic nadzwyczajnego. Wręcz uważam, że mam taki obowiązek. Żeby do kilku osób, albo choćby do jednej powiedzieć: 'To nic złego, to się zdarza, idź do lekarza'. Cieszę się, że świadomość w społeczeństwie wzrosła. Pamiętam, jak kilka lat temu jakiś aktor publicznie powiedział, że ma depresję, co to była za sensacja..." - mówiła.

57-latka dziś ma się już dobrze i znów ma zapał do pracy. Niedawno miała okazję gościć w Cannes, gdzie ubierała polskie gwiazdy na tamtejszy czerwony dywan. Gosia Baczyńska przy okazji zaliczyła też premierę jednego z seriali dokumentalnych, w którym wystąpiła. Artystka przyznała jednak, że nie cieszy się z udziału w tej produkcji.

"Boję się. Planowałam być "chuda", a tymczasem przytyłam. Będę miała ogromny problem, by potem na siebie spojrzeć. Poza tym bardzo nie lubię się oglądać i słuchać. Ale kto lubi? Wiem, jak wyglądałam w tym Cannes. Byłam wykończona kilkutygodniową pracą nad kreacjami na festiwal i kilkoma innymi, spuchnięta, gęba w poprzek... Planowałam, naprawdę byłam przekonana, że się 'wylaszczę', ale to się nie udało, jest coraz gorzej. Ale to wszystko jest w głowie, robimy sobie kuku" - dodała.

Klaudia El Dursi o zabiegach medycyny estetycznej

Gosia Baczyńska o urodzie polskich gwiazd. "Nie podoba mi się to"

Gosia Baczyńska przy okazji zauważyła, że dziś wiele celebrytek wygląda niemal identycznie, dzięki operacjom i zabiegom. Projektantka zaznaczyła, że nie jest zwolenniczką takiego dążenia do ideałów piękna.

"Nie podoba mi się to. Czy mam takie klientki? Raczej nie, choć pewnie zdarzają się czasem. Ja to sobie w ogóle myślę, że wiele tych dziewczyn i pań uważa, że jak ktoś jest 'nieporobiony', to oznacza, że 'nie dba o siebie'. Że dla nich może to być porównywalne z brakiem czwórki w uzębieniu [...] Znam takie osoby, czasem zastanawiam się, czy nie patrzą na swój profil w lustrze i nie widzą, jak ich usta wyglądają z boku? Żaden lekarz im nie powie, że powinny wyhamować?" - pytała retorycznie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości