Gwiazdy

Majka Jeżowska o synu Wojciechu. "Dawno wybaczył mi to, że mnie trochę nie było"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Reporter:
Aleksandra Głowińska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Majka Jeżowska o synu. Kim jest Wojciech Jeżowski?

Majka Jeżowska wzięła udział w akcji charytatywnej na rzecz Ukrainy. Dla wokalistki rodzina jest bardzo ważna, toteż z łatwością mogła zrozumieć, co czują rozbite przez wojnę rodziny. W rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl artystka opowiedziała o synu Wojciechu. Mężczyzna poszedł w ślady rodziców i wybrał artystyczną drogę.

Majka Jeżowska, a właściwie Maria Jeżowska, jest polską wokalistką, której kariera rozpoczęła się w 1978 roku. Wówczas otrzymała nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Po występie w opolskim konkursie "Premier" wydała debiutancki album studyjny "Jadę w świat". Tytuł niejako przepowiedział przyszłość artystce, która w 1981 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Największą popularność przyniósł jej utwór "A ja wolę moją mamę", powstały na bazie tekstu autorstwa Agnieszki Osieckiej.

Majka Jeżowska o synu

Majka Jeżowska wyjechała do USA w 1981 roku i zamieszkała w Chicago. W tym samym roku wokalistka urodziła syna Wojciecha, który był owocem związku z muzykiem Januszem Komanem. W rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl opowiada o trudnych chwilach, w których znajdowała się daleko od swojego dziecka.

- Ja nie sądziłam, że wyjeżdżam na długo i nie zostawiłam go bez opieki oczywiście. Był w najlepszych rękach, czyli u dziadków i u mojej siostry. Ale jednak to, że mój pobyt się wydłużał, wywołało wyrzuty sumienia, bo nie tak miało być. Codziennie mi się śniło, że wracam do domu i ktoś mi wciska nie moje dziecko, a ja wiem, że to nie jest mój syn. Więc to są takie rzeczy, o których się nie zapomni nigdy. Ale starałam się potem nadrobić jak najwięcej czasu z moim synkiem - mówi Majka Jeżowska.

Wokalistka przyznaje, że dostrzega również plusy zaistniałej wówczas sytuacji. Jako jeden z elementów, które złożyły się na sukces jej syn, wymienia jego pobyt w Stanach Zjednoczonych. Wojciech Jeżowski wyreżyserował produkcję, która została nagrodzona na World Media Festival w Hamburgu.

- Ale wiecie co, jak ja sobie przypomnę, jak go nie mogłam odciągnąć od telewizora, kiedy oglądał "Gwiezdne Wrota", "Star Wars", "Star Treka"... Non stop! Ja mówię: 'Wojtek, przestań już z tym science fiction, po co jest ci to potrzebne, to ci się nigdy nie przyda'. Potem zaczęło się czytanie całej literatury sci-fi i to w oryginalnym języku [...]. Teraz się okazuje, że ta pasja, która była u niego w dzieciństwie, procentuje, bo tak rozumie ten temat, przyszłość, tak potrafi ją wykreować i przełożyć na język filmowy, że to się ogląda jak naprawdę jakieś hollywoodzkie dzieło i jestem z tego powodu bardzo dumna. Myślę, że już dawno wybaczył mi to, że mnie trochę nie było - mówi Majka Jeżowska.

W Stanach Zjednoczonych kariera wokalistki wciąż się rozwijała. Została gwiazdą zespołu Heat N Serve, z którym nagrała piosenkę "Rats on a Budget". Teledysk na tyle przypadł odbiorcom do gustu, że zdobył nagrodę na międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez i był emitowany na antenie MTV.

Całej rozmowy z Majką Jeżowską możecie posłuchać w poniższym wideo.

Majka Jeżowska o synu Wojciechu Jeżowskim
Majka Jeżowska o synu Wojciechu Jeżowskim

Wojtek Jeżowski kim jest? Syn Majki Jeżowskiej

Syn Majki Jeżowskiej odziedziczył po rodzicach artystyczne zacięcie. Wojciech Jeżowski jest nagradzanym reżyserem i producentem filmowym, który w sierpniu 2021 roku ożenił się projektantką Zofią Kulą-Jeżowską. Jak twierdzi Majka Jeżowska, jest cecha, której syn na pewno po niej nie odziedziczył.

- Myślę, że ma w genach dużą wyobraźnię. Jest też bardzo muzykalny i ma dobry gust, co przekłada się na taki, a nie inny obrazek. Jest bardzo pracowity i ambitny. Ja jestem leniem, więc tej pracowitości nie ma po mnie. Aczkolwiek jak już się w coś zaangażuję, to do rana siedzę. Ale generalnie jak nie muszę, to wybieram wolność - przyznaje w rozmowie z Aleksandrą Głowińską.

Majka Jeżowska jest dumna z osiągnięć syna, choć widzi, ile czasem go to kosztuje.

- On jest bardzo zdeterminowy - jeśli coś zaczyna robić, to kończy i nie odpuści, dopóki coś nie jest perfekcyjne. Co sprawia, że jest potem bardzo zestresowany - dodaje Majka Jżowska

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości