Gwiazdy żegnają Jerzego Połomskiego. "Wraz z nim odeszła pewna epoka"

"Wraz z nim odeszła pewna epoka"
Gwiazdy żegnają Jerzego Połomskiego
Źródło: MWMEDIA
Jerzy Połomski zmarł 14 listopada 2022 r. w jednym z warszawskich szpitali. Wykonawcę hitów takich jak "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa" pożegnali znani polscy artyści m.in. Andrzej Piaseczny, Ania Wyszkoni czy Irena Santor.

Jerzy Połomski zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej muzyki. Dzięki swojej charyzmie i niezwykłemu głosowi stanowił przykład nie tylko dla swoich rówieśników, ale także dla młodszych pokoleń muzyków. Gwiazdy polskiej estrady nie szczędziły artyście pięknych słów w swoich pożegnaniach.

Jerzy Połomski nie żyje

O śmierci Jerzego Połomskiego poinformowała jego menadżerka Violetta Lewandowska. Ostatnie miesiące muzyk spędził w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Bardzo podupadł na zdrowiu. Jak podaje "Super Express" Jerzy Połomski trafił do szpitala w ubiegłym tygodniu. Jego stan był poważny, doszło do infekcji.

"Jerzy miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdarło się do jego organizmu. Trudno mi teraz dokładnie powiedzieć" - powiedziała Violetta Lewandowska "Super Expressowi".

Jerzy Połomski zmarł w wieku 89 lat. Tak naprawdę nazywał się Jerzy Pająk. W latach 60. i 70. był jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistów, a jego piosenki nuciła cała Polska. Nazywano go nawet polskim Frankiem Sinatrą. Wylansował takie hity jak "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa". W 2019 r. z powodu problemów ze słuchem Jerzy Połomski zawiesił działalność artystyczną.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Gwiazdy żegnają Jerzego Połomskiego 

Jerzego Połomskiego pożegnało wiele znanych polskich gwiazd m.in.: Andrzej Piaseczny, Magda Steczkowska, Anna Wyszkoni czy Irena Santor. Pod adresem wybitnego artysty padło wiele ciepłych słów.

"Z Panem Jerzym miałam zaszczyt zaśpiewać raz, Jego wielki przebój 'Nie zapomnisz nigdy'. Na zawsze zapamiętam Jego urok, styl, klasę, szarmancję i bezpośredniość, tak cudowną i oczywistą dla tego pokolenia. No i głos - cudowny, aksamitny… Znamy go wszyscy doskonale. Panie Jerzy, dziękuję. Nie zapomnę nigdy…" – napisała w mediach społecznościowych Anna Wyszkoni.

"Panie Jerzy, Panie Jureczku… Bardzo proszę tylko tam w niebiesiech nie chować się w chórze. Do zobaczenia Mistrzu!" – napisał na Instagramie wokalista, Andrzej Piaseczny.

"Do zobaczenia, Panie Jerzy. To był zaszczyt i radość móc zaśpiewać z Panem. Dziękuję za wszystkie miłe słowa, gesty, piosenki i cudowne poczucie humoru" – napisała z kolei Magda Steczkowska, siostra Justyny Steczkowskiej.

"To bardzo smutna wiadomość. Wraz z nim odeszła pewna epoka. Pewien świat. Piękny, melodyjny, muzyczny. Świat pięknej kantyleny, pełen dobra i niezwykłej wrażliwości, której dzisiaj się już nie spotyka, wręcz czułości. Mój świat. Mimo że Jerzy Połomski od 2018 r. nie był już aktywny artystycznie, dzięki swoim piosenkom przez cały czas pozostawał obecny" – powiedziała o artyście Polskiej Agencji Prasowej Irena Santor.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: PAP, Super Express, Wikipedia

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości