Nie żyje Julie Powell. To o niej opowiada film "Julie i Julia" z Amy Adams i Meryl Streep

 Julie Powell miała 49 lat
Nie żyje pisarka Julie Powell. To o niej opowiada film "Julie i Julia"
Źródło: Getty Images/HBO Max
Julie Powell nie żyje. Wiadomość o jej śmierci potwierdził mąż zmarłej Eric Powell. 49-latka była autorką kulinarnego bloga i książek kucharskich zainspirowanych postacią Julii Child. Na podstawie historii jej życia nakręcono hollywoodzki film "Julie i Julia" z gwiazdorską obsadą.

Julie Powell zasłynęła dzięki miłości do kuchni Julii Child. Chęć odtworzenia przepisów słynnej kucharki stała się przyczyną powstania jej poczytnego bloga. Jednak o Julii Powell zrobiło się naprawdę głośno na całym świecie dzięki kinowemu hitowi "Julie i Julia". W rolę pisarki wcieliła się znana aktorka Amy Adams.

Julie Powell nie żyje - przyczyna śmierci

Informację o śmierci Julie Powell potwierdził w rozmowie z "New York Times" jej mąż Eric Powell. Poinformował on, że jego żona zmarła 26 października w domu w Olivebridge, w stanie Nowy Jork. Jako przyczynę śmierci podał zatrzymanie akcji serca. Julie Powell miała 49 lat. Pozostawiła w żałobie rodziców, męża oraz brata.

Julie Powell - to o niej opowiada film "Julie i Julia"
Julie Powell - to o niej opowiada film "Julie i Julia"
Źródło: HBO Max
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Julie Powell nie żyje - kim była?

Julie Powell urodziła się 20 kwietnia 1973 w Austin w USA. W 2002 roku założyła bloga  "Julie/Julia Project" na stronie salon.com, na którym opisywała odtwarzanie przepisów kulinarnych ze słynnej książki kucharskiej Julii Child "Mastering The Art of French Cooking".Julia Child była znaną z programów telewizyjnych kucharką, która pokazywała Amerykanom, jak należy przygotowywać dania z jednej z najtrudniejszych kuchni świata, czyli z kuchni francuskiej.

Julie Powell szybko zdobyła spore grono czytelników, a jej blog notował setki tysięcy odsłon. Dzięki temu dostała ofertę wydania blogowych notek w formie książki. Pozycja "Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen" ukazała się w 2005 r. Po zdobyciu popularności Julie Powell zaczęła pisać dla "The New York Times", "Bon Appétit" i "Food & Wine". Cztery lata później popularna autorka wydała swoją drugą książkę zatytułowaną "Cleaving: A Story of Marriage, Meat and Obsession", w której opisała swój pozamałżeński romans.

Julie Powell nie była wegetarianką, ale po pracy w sklepie mięsnym postanowiła jeść go dużo mniej. To doświadczenie sprawiło, że stała się propagatorką humanitarnej hodowli i uboju zwierząt przeznaczonych do spożycia przez ludzi.

W rolę Julie Powell wcieliła się Amy Adams
W rolę Julie Powell wcieliła się Amy Adams
Źródło: Getty Images/HBO Max

Julie Powell - to o niej opowiada film "Julie i Julia"

Historia Julie Powell posłużyła jako scenariusz do filmu "Julie i Julia", który wyreżyserowała Nora Ephron. W głównych rolach wystąpiły Meryl Streep jako Julia Child i Amy Adams jako Julie Powell. Film stał się kinowym hitem. Jego fabuła skupia się na losach obu kobiet, które żyją w zupełnie odmiennych czasach. Julie Powell jest znudzoną swoją pracą sekretarką, która dotarła do punktu, w którym musi zmienić coś w swoim życiu. Pewnego dnia wpada na pomysł, aby w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej swojej idolki Julii Child. Swoje doświadczenia w kuchni zaczyna opisywać na blogu. Ten zdobywa coraz większą popularność czytelników. Nagle pół Ameryki dopinguje Julie do zrealizowania zadania, jakie przed sobą postawiła.

Równolegle pokazana jest droga do popularności Julii Child. Meryl Streep za swoją zjawiskową kreację w tej produkcji otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień m.in. nominację do Oscara czy statuetkę Złotego Globa. Zobacz zwiastun filmu:

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/HBO Max

podziel się:

Pozostałe wiadomości