Helena Englert jest córką chrzestną Anny Dymnej. "Nie mamy ze sobą bliskiego kontaktu"

Helena Englert
Helena Englert ma słynną matkę chrzestną.
Źródło: TVN
Helena Englert z impetem zdobywa pozycje w świecie show-biznesu. Po sukcesie, jaki odniosła jako główna postać w filmie "Pokusa", aktorka dostała kolejną główną rolę w serialu "#BringBackAlice". Córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny nie rozmawia na tematy prywatne, jednak podczas rozmowy z Kubą Wojewódzkim oraz Piotrem Kędzierskim opowiedziała trochę więcej o swojej rodzinie. Kto jest jej matką chrzestną?

W ostatnim odcinku podcastu "Wojewódzki&Kędzierski" aktorka Helena Englert była gościem Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Młoda gwiazda coraz częściej obsadzana jest w głównych rolach. Obecnie możemy ją oglądać w serialu HBO "#BringBackAlice". Aktorka coraz częściej pojawia się też w mediach i udziela wywiadów. W ostatnim wyjawiła, która legendarna aktorka jest jej matką chrzestną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Beata Ścibakówna szczerze o relacji z córką Heleną Englert
Beata Ścibakówna szczerze o relacji z córką Heleną Englert

Helena Englert o relacji z matką chrzestną

Ostatnio Helena Englert gościła w programie Kuby Wojewódzkiego w TVN, a teraz znów spotkała się z nim w jego podcaście prowadzonym razem z Piotrem Kędzierskim. Podczas rozmowy z gospodarzami, młoda gwiazda otworzyła się na temat swojej rodziny. Ujawniła, że jej matką chrzestną jest znana aktorka Anna Dymna.

Jednak, jak wyznała Helena Englert, nie utrzymuje kontaktu z legendarną aktorką. Ostatni raz widziały się w 2018 roku na wystawie.

"Ja nie mam z panią Anią [kontaktu przyp. red.], ja nawet nie wiem, czy mam mówić per pani Ania, czy Ania, dlatego, że ja ostatni raz panią Anię widziałam w roku 2018 na jakiejś wystawie mimochodem. Nie mam kontaktu" - powiedziała w wywiadzie.

Aktorka podkreśliła, że brak kontaktu nie jest wynikiem nieporozumień czy konfliktu. Wspomniała również, że w dzieciństwie otrzymywała od Anny Dymnej piękne porcelanowe filiżanki na urodziny, co było dla niej bardzo miłym gestem.

"To nie jest tak, że my nie mamy ze sobą bliskiego kontaktu ze względu na jakąś niesnaskę. Co roku wysyłała mi z Krakowa filiżanki takie piękne porcelanowe. Na każde urodziny dostawałam. Pamiętała o tym przez całe moje dzieciństwo" - stwierdziła.

Helena Englert – rodzina

Helena Englert jest córką słynnej aktorskiej pary. Jan Englert jest znanym polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Urodził się 11 maja 1943 roku w Warszawie. Pasję do aktorstwa zaczął rozwijać już we wczesnych latach życia. W wieku 18 lat Jan Englert ożenił się z Barbarą Sołtysik, również aktorką. Para doczekała się trójki dzieci: syna Tomasza oraz córek-bliźniaczek Katarzyny i Małgorzaty. Małżeństwo z Barbarą Sołtysik nie przetrwało jednak próby czasu i ostatecznie zakończyło się rozwodem.

Jan Englert ponownie zawarł związek małżeński z aktorką Beatą Ścibakówną. Para poznała się, gdy Jan był rektorem i wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie, a Beata jego studentką. Ich wspólne uczucie zaowocowało narodzinami córki Heleny, urodzonej 16 czerwca 2000 roku. Helena postanowiła pójść w ślady swoich rodziców i również związała swoje życie z aktorstwem.

W rodzinie Englertów warto również wspomnieć o innych znanych członkach. Młodszym bratem Jana Englerta jest Maciej Englert, również aktor i reżyser teatralny. Jego żoną jest aktorka Marta Lipińska, a ich synem — operator i scenarzysta filmowy Michał Englert.

Beata Ścibakówna i Jan Englert 
Beata Ścibakówna i Jan Englert 
Beata Ścibakówna i Jan Englert 
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości