Helena Englert w nowym serialu HBO Max "#BringBackAlice". Co o niej wiemy?

Autor:
Kamila
Jamrożek
Helena Englert

Helena Englert to utalentowana aktorka, która zaczynała swoją karierę już jako dziecko. Talent aktorski odziedziczyła po swoich rodzicach. Jan Englert i Beata Ścibakówna również są znanymi artystami. Obecnie kariera młodej gwiazdy nabiera tempa. Oto najważniejsze informacje na temat Heleny Englert!

Helena Englert jest obecnie zaangażowana w ambitny projekt — serial "#BringBackAlice". W produkcji HBO Max aktorka wciela się w główną rolę Alicji Stec, która znika bez śladu, a po roku niespodziewanie powraca. Nastolatka musi odkryć, co tak naprawdę się wydarzyło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Tajemnice produkcji #7. Kulisy filmu "Pokusa". Realizacja scen intymnych i płacz na planie
Tajemnice produkcji #7. Kulisy filmu "Pokusa". Realizacja scen intymnych i płacz na planie Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Helena Englert – wiek, rodzice, rodzeństwo

Helena Englert urodziła się 14 czerwca 2000 roku w Warszawie. Wychowała się w stolicy, gdzie nadal mieszka. Jej rodzicami są znani artyści - aktor Jan Englert oraz aktorka Beata Ścibakówna. Rodzice bardzo dbają o jej przyszłość. Aby umożliwić jej rozwój w dziedzinie aktorstwa, wysłali ją za granicę do prestiżowej szkoły, a po powrocie do kraju tuż po wybuchu pandemii, kupili dla niej mieszkanie w zabytkowej kamienicy w pobliżu Łazienek Królewskich. Helena ma trójkę starszego przyrodniego rodzeństwa, Katarzynę, Małgorzatę i Tomasza. Są to dzieci z pierwszego małżeństwa Jana Englerta z Barbarą Sołtysik.

Helena Englert, Jan Englert, Beata Ścibakówna
Helena Englert z rodzicami Helena Englert, Jan Englert, Beata Ścibakówna Źródło: MWMEDIA

Helena Englert – wykształcenie, kariera

Helena Englert odziedziczyła swój talent aktorski po rodzicach. W 2019 roku rozpoczęła studia na Tisch School of the Arts, która jest częścią Uniwersytetu Nowojorskiego i oferuje kształcenie w dziedzinie nauk scenicznych, filmowych i medialnych. Aktualnie kontynuuje swoją edukację na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Helena Englert zadebiutowała na ekranie już w wieku zaledwie dwóch lat, gdy pojawiła się w "Superprodukcji" Juliusza Machulskiego z 2002 roku. Potem czekała na swoją kolejną rolę ponad 10 lat. W 2013 roku wcieliła się w postać Kasi w filmie Ryszarda Bugajskiego zatytułowanym "Układ Zamknięty". Jednak to jej rola Angeli w popularnym serialu "Barwy Szczęścia", do którego dołączyła w 2016 roku, przyniosła jej szerszą rozpoznawalność. W ostatnich latach aktorka pojawiła się w takich produkcjach jak "Znaki", "Wojenne dziewczyny", "Wszystko dla mojej matki" czy "Diagnoza". Jednak największe poruszenie wśród opinii publicznej wzbudziła jej rola Inez w głośnym, erotycznym filmie "Pokusa", którego scenariusz napisała Edyta Folwarska, a reżyserią zajęła się Maria Sadowska. Już niedługo Helenę Englert zobaczymy w trzymającej w napięciu produkcji HBO Max - "#BringBackAlice". W serialu wcieli się w rolę Alicji Stec — zaginionej influencerki, która cudem powraca do domu. Premiera 14 kwietnia.

Helena Englert – życie prywatne

Helena Englert, znana aktorka, ceni swoją prywatność i unika dzielenia się szczegółami swojego życia w wywiadach. O rodzicach mówi tylko sporadycznie, skupiając się raczej na swojej pracy aktorskiej i artystycznych pasjach.

- To nie stało się po jakimś konkretnym wydarzeniu. Nie jestem w stanie określić jednego momentu. To się chyba wydarzyło naturalnie, na etapie mojego dorastania. Jako młoda osoba wchodząca w ten zawód, spodziewam się, że jeszcze przez jakiś czas  będę łączona z rodzicami, ale to nie jest tak, że ja się ich wypieram, albo oni mnie. Chciałabym dostać szansę na zbudowanie własnej renomy, ale też na pracę nad własną świadomością, autonomią, wizerunkiem i to jest chyba o tym. Oczywiście, w moim wypadku to nigdy nie będzie w 100% możliwe, natomiast chcę spróbować — mówiła w wywiadzie udzielonemu Aleksandrze Czajkowskiej w cozatydzien.tvn.pl.

Chociaż wiele osób zastanawia się, czy serce młodej gwiazdy jest już zajęte, to na razie nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji. Helena Englert skupia się na swoich projektach filmowych i teatralnych, rozwijając swoją karierę i zdobywając uznanie krytyków oraz fanów.

Helena Englert – Instagram

Helena Englert, podobnie jak inni celebryci młodego pokolenia, jest aktywna w mediach społecznościowych, a w szczególności na Instagramie. Jej profil to @helena_englert. Córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny, często udostępnia relacje na InstaStories, a rzadziej publikuje posty na swoim profilu. W swoich wpisach pokazuje, jak spędza czas wolny ze znajomymi i często umieszcza zdjęcia z różnych wydarzeń, w których brała udział.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości