Hersha Parady nie żyje. Świat pokochał ją za rolę w "Domku na prerii"

Hersha Parady
Nie żyje Hersha Parady, gwiazda "Domku na prerii"
Źródło: Getty Images
Tragiczne wieści obiegły media. Hersha Parady znana z roli w "Domku na prerii" zmarła po długiej chorobie. Odeszła 23 sierpnia 2023 roku mając 78 lat. Informację mediom przekazał jej ukochany syn. Artystka zmagała się z oponiakiem mózgu. Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudne.

Hersha Parady przez pewien czas ze względu na poważne schorzenia i przypadłości przebywała w domu opieki dla seniorów. Kilka miesięcy przed śmiercią media obiegła wiadomość, że aktorka została zabrana przez syna do domu rodzinnego ze względu na wysokie opłaty i brak możliwości kontynuowania leczenia.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Hersha Parady nie żyje

Fani i internauci niemal na bieżąco mogli obserwować stan zbiórki na leczenie gwiazdy. Niestety najgorszy scenariusz się ziścił.

"Ta choroba pozbawiła ją sił, pamięci i, niestety, pełnej życia osobowości. Jest w dużej mierze przykuta do łóżka i bardzo trudno jest widzieć mamę, która kiedyś była pełna życia i energii, a teraz zmaga się z podstawowymi codziennymi czynnościami" - pisał syn aktorki na stronie przeznaczonej do zbierania funduszy na leczenie.

Aktorka walczyła z oponiakiem, będącym jedną z najgroźniejszych odmian guzów mózgu. Zmarła 23 sierpnia 2023 roku, co potwierdził jej ukochany syn w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Obecnie nie podano jeszcze szczegółów związanych z pogrzebem gwiazdy.

Hersha Parady - kim była?

Hersha Parady urodziła się 25 maja w 1945 roku. Już od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie aktorstwem i sztuką. W wieku zaledwie 14 lat wystąpiła w pierwszych teatralnych przedstawieniach. Niedługo później przeniosła się do Kaliforni by kontynuować naukę. Chęć walki o marzenia szybko przyniosła efekty. Zagrała bowiem u boku Jona Voighta w spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem".

Niewątpliwie największą popularność zyskała dzięki roli Alice Garvey w serialu "Domek na prerii". Co ciekawe, przez wiele lat była uznawana za jedną z najbardziej obiecujących postaci kina. Systematycznie jednak odrzucała wielkie szanse i wybierała epizodyczne role. Ostatni raz zagrała w sitcomie "Kenan i Kel" w 1998 roku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości