Historyczne wydarzenie podczas koronacji Karola III. Nigdy wcześniej to nie miało miejsca

Dzieci księcia Williama wezmą czynny udział w koronacji Karola III
Dzieci księcia Williama wezmą czynny udział w koronacji Karola III
Źródło: Karwai Tang/WireImage
Dzieci księcia Williama odegrają bardzo ważną rolę podczas koronacji ich słynnego dziadka. George, Charlotte i Louis mają towarzyszyć królowi Karolowi III oraz jego żonie Camilli Parker-Bowles w uroczystej procesji. Będzie to prawdziwy precedens w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami. Historyczna uroczystość została zaplanowana na 6 maja i ma potrwać aż trzy dni, które od dawna są dokładnie planowane. Im bliżej terminu, tym więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia przedostaje się do prasy. Niedawno okazało się, że ważną rolę w wydarzeniu odegra najstarszy syn księcia Williama. Książę George od urodzenia przygotowuje się bowiem do roli przyszłego króla Wielkiej Brytanii.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Natasza Urbańska o rodzicach i wsparciu najbliższych
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Dzieci księcia Williama i księżnej Kate będą uczestniczyły w koronacji

Książę George już niedługo będzie mógł poznać przedsmak noszenia korony, ponieważ ma odegrać bardzo ważną rolę w uroczystości koronacyjnej Karola III. Syn księcia Williama ma towarzyszyć dziadkowi, na co zgodzili się już jego rodzice. Księżna Kate mimo wszystko postawiła pewien warunek:

"George nie musi być perfekcyjny w swojej roli" - powiedziała księżna.

Teraz okazuje się, że do księcia George'a dołączy także jego rodzeństwo: księżniczka Charlotte oraz mały książę Louis. Trójka pociech następcy trony ma opuścić Opactwo Westminsterskie, w którym odbędzie się koronacja, razem z królem Karolem III oraz jego żoną Camillą Parker-Bowles. Będzie to precedens w rodzinie królewskiej.

Znana jest już także kolejność, w jakiej Windsorowie opuszczą kościół, by następnie wziąć udział w procesji. Najpierw z Opactwa wyjdzie rzecz jasna król i królowa małżonka, za nimi dzieci księcia Williama, a dopiero później sam następca tronu i księżna Kate. Za nimi podążać będą księżniczka Anna oraz jej mąż, książę Edward z żoną, książę Ryszard z żoną, a także książę Michał oraz księżniczka Aleksandra, która jest ciotką obecnego króla.

Camilla Parker-Bowles chce uhonorować także swoje wnuki

Rodzina królewska przejedzie następnie do Pałacu Buckingham, a następnie wyjdzie na słynny balkon, by pomachać poddanym. Król Karol III i Camilla Parker-Bowles na miejsce pojadą karocą wykonaną ze złota. Co ciekawe, w dalszych uroczystościach nie będzie uczestniczył książę Andrzej, który już wiele lat temu został uznany za skandalistę. Na balkonie nie zobaczymy także księżniczek Beatrycze i Eugenii.

Camilla Parker-Bowles, zanim wyszła za Karola III, była już matką. Królowa consorta ma córkę i syna z pierwszego małżeństwa, którzy doczekali się już swoich własnych pociech. Żona obecnego króla chce, by jej wnuki również odegrały ważną rolę podczas koronacji.

"Kamila chce, aby pięcioro jej nastoletnich wnuczek i wnuków odegrało rolę w koronacji" — poinformował portal DailyMail.

Camilla Parker-Bowles chciałaby, by jej 15-letnia wnuczka Lola, 13-letni wnuk Fryderyk oraz 15-letnia wnuczka Eliza i 13-letni bliźniacy Louis i Gus podczas ceremonii namaszczenia jej świętym olejem, trzymali nad nią baldachim. Nie wiadomo jednak, czy Pałac Buckingham zgodzi się na ten pomysł, ponieważ od zawsze to zadanie należało do księżnych z rodziny.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Karwai Tang/WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości