Książę William przyleciał do Polski. Ma spotkać się z Andrzejem Dudą

Książę William przyleciał do Polski
Książę William przyleciał do Polski
Źródło: Charles McQuillan/Getty Images
Książę William złożył niespodziewaną wizytę w Rzeszowie. Brytyjski następca tronu wylądował w Polsce w środę po południu, a wszystko do końca było trzymane w tajemnicy. W czwartek syn króla Wielkiej Brytanii ma spotkać się z prezydentem naszego kraju, Andrzejem Dudą.

Książę William w środę po południu niespodziewanie zjawił się na Podkarpaciu. Następca tronu przyleciał do Rzeszowa na niezapowiadaną wizytę u brytyjskich żołnierzy, którzy od czasu wybuchu wojny w Ukrainie stacjonują właśnie w naszym kraju. Księciu ma towarzyszyć również jego żona, księżna Kate.

Resztę tekstu przeczytasz pod materiałem wideo:

Majka Jeżowska na wernisażu "Lepsze jutro dla Ukrainy"

Książę William przyleciał do Polski. Spotka się z Andrzejem Dudą

Samolot z księciem Williamem na pokładzie wylądował w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jesionka, co potwierdził rzecznik Ambasady Wielkiej Brytanii. Następcę tronu przywitał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Mężowi w delegacji towarzyszy ponoć księżna Kate, jednak do tej pory nie było jej widać na żadnym ze zdjęć, które trafiły do sieci.

Odwiedziny syna króla Wielkiej Brytanii w naszym kraju były do końca owiane tajemnicą. Teraz jednak wiadomo, że księcia Williama w Pałacu Prezydenckim w czwartek wieczorem przywita Andrzej Duda.

"Jutro (23.03) w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda spotka się z Jego Królewską Wysokością Księciem Walii" - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP za pomocą Twittera.

Książę William w Rzeszowie spotkał się z brytyjskimi żołnierzami

Książę William przyleciał do Rzeszowa, gdzie odwiedził bazę wojskową przy ulicy Lwowskiej. Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie to właśnie bowiem tam stacjonuje brytyjski pułk Queen's Royal Hussars. Wizyta następcy tronu w naszym kraju jest związana ze wzmacnianiem wschodniej granicy NATO.

"Otworzyliście swoje serca i domy. To inspirujący przykład solidarności" - zwrócił się książę William do Polaków.

Książę William spotkał się z żołnierzami, który jednocześnie należą do najstarszego pułku pancernego w całej armii brytyjskiej. Zdjęcia z książęcej wizyty pojawiły się na koncie na Twitterze Ambasady Brytyjskiej w Warszawie.

"Dzisiaj po południu, po przyjeździe do Polski, spotkałem się z brytyjskimi i polskimi żołnierzami, od których usłyszałem o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy. W imieniu nas wszystkich – dziękuję!" - czytamy w oświadczeniu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Charles McQuillan/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości