Izabela Trojanowska wróciła do fryzury z lat 80. Niesamowity efekt

Izabela Trojanowska
Izabela Trojanowska
Źródło: MWMEDIA
Izabela Trojanowska to jedna z najbardziej lubianych polskich wokalistek, a także aktorka filmowa i teatralna. Artystka była ikoną w latach 80. Popularność przyniosły jej wielkie przeboje i charakterystyczny wizerunek. Gwiazda postanowiła odbyć podróż do przeszłości dzięki zmianie fryzury. Postawiła na to samo cięcie, co ponad 40 lat temu! Społeczność internetowa z entuzjazmem przyjęła tę zmianę.

Izabela Trojanowska zasłynęła dzięki przebojowi "Wszystko, czego dziś chcę". Utwór powstał w 1981 roku. Na nagraniu z tego okresu widzimy wokalistkę podczas jednego z występów. Miała na sobie garnitur. Stylizację dopełniał makijaż i charakterystyczna fryzura. Artystka cofnęła się do tych czasów. Metamorfoza zachwyca!

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Muzyka

Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Źródło: "Co Za Tydzień"
Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Wywiad z Jaredem Leto
Wywiad z Jaredem Leto
Agnieszka Chylińska o nowej płycie, macierzyństwie i swojej przemianie
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”

Izabela Trojanowska w nowej fryzurze z lat 80.

Izabela Trojanowska opowiadała w wywiadach historię swojego wizerunku z lat 80. Fryzurę zawdzięczała przyjaciółce Ewie, która mieszkała w Anglii.

"Mnie nie było na to stać, w końcu przyjechałam z komuny, a pójście w Anglii do fryzjera to była równowartość naszej ówczesnej pensji" - mówiła w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Modne uczesanie wykonano w 1980 roku w salonie Vidala Sassoona. Cięcie trwało aż cztery godziny, a zachwycona efektem fryzjerka zadzwoniła do samego właściciela. Postanowili uwiecznić efekt na sesji fotograficznej.

"[…] sesja się odbyła, w efekcie czego miałam potem okładki w wielu czasopismach fryzjerskich w Europie Zachodniej. Nie podałam jednak swojego imienia i nazwiska ze strachu, że będę posądzona, iż pojechałam tam do pracy" – mówiła.

Nowa fryzura dodała artystce rockowego zadzioru. Była też niezwykła, bo wykonana za żelazną kurtyną. Zachodnia moda w Polsce była wtedy rzadkością. Po ponad 40 latach Izabela Trojanowska postanowiła wrócić do dawnego uczesania. Nie obyłoby się to, gdyby nie zrządzenie losu.

Postanowiłam wrócić do fryzury sprzed ponad 40 lat, która narodziła się w salonie Vidala Sassoona w Londynie na początku lat 80.. A wszystko dlatego, że po latach znalazłam osobę, która uczyła się od samego Mistrza - Dobrawę Piękos - Szymańską!
 - napisała piosenkarka na Facebooku.

Izabela Trojanowska dodała zdjęcia prezentujące jej aktualne uczesanie i pierwowzór z lat 80. Okazuje się, że dopiero teraz dowiedziała się, że takie uczesanie w żargonie fryzjerskim określa się jako "mullet". Określenie pochodzi od nazwiska czeskiego piłkarza, który wylansował ten trend. To cięcie ostatnio wróciło do łask i stało się bardzo modne, szczególnie wśród młodych ludzi.

A przy okazji dowiedziałam się, że dziś ta fryzura nazywa się "Mullet". To cięcie zachwyciło samą Miley Cyrus… Wszystko zatacza koło. Podobnie jak muzyka, tak też stylizacje fryzur powracają… Powracam i ja do tamtej fryzury!
- pisała Izabela Trojanowska.

"Niesamowity efekt"; "Rewelacja, wygląda Pani świetnie, dobra decyzja"; "A to zrobiłaś Izunia niespodziankę Uwierz mi, że taką samą rozłam sobie ja, bo chciałam wyglądać tak, jak ty. A cieniowałam ją, aby były pazurki, żyletką taty. Za co później dostawałam karę, bo stępiłam, a czasy były, jakie były" - pisali zachwyceni internauci w komentarzach pod postem.

Izabela Trojanowska o kompleksach

Izabela Trojanowska nie kryje, że jak każdy tak i ona miała swoje kompleksy. Niektóre z nich chciała ukryć właśnie fryzurą.

"Miałam różne kompleksy [...] - szyja za długa, bo jak śpiewam to widać, jak grdyka chodzi. [...] Poza tym my mamy charakterystyczne szerokie kości policzkowe. Chciałam je zakryć, więc wymyśliłam takie pejsy. Też chciałam wydłużyć sobie twarz, ale jednocześnie mieć jakąś grzywkę, stąd ta poszarpana — że niby widać to czoło, ale go nie widać do końca" - opowiadała.

Cięcie na mulleta nie spodobało się dyrektorowi warszawskiego Teatru Syrena, który kazał jej nosić peruki podczas spektakli. Gwiazda dba o wygląd, ale kompleksy związek z szyją ma nadal.

"Z wiekiem na przykład moja szyja mi się mniej podoba, więc działam miejscowo takimi zabiegami, które odżywiają. Nie miałam nigdy robionego liftingu twarzy, bo koleżanka aktorka mi to odradziła. Jej skóra zrobiła się byle jaka i cienka, przestrzegła mnie przed tym, więc na pewno żadnego liftingu sobie nie zrobię" - mówiła Plejadzie.

Izabela Trojanowska szykuje się do powrotu na scenę po siedmioletniej przerwie. Gwiazda ostatnio pojawiła się w programie "Dzień dobry TVN", gdzie zaśpiewała piosenkę "Niebo nad Warszawą".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości