Zaskakujące oświadczenie Budki Suflera. Chodzi o Izabelę Trojanowską

Izabela Trojanowska
Izabela Trojanowska
Źródło: MWMEDIA
Budka Suflera przygotowuje się do uczczenia 50-lecia powstania zespołu. W ramach obchodów jubileuszu w rodzimym Lublinie odbędzie się koncert poświęcony twórczości grupy. Tę na przestrzeni lat współtworzyło i uświetniało wielu wspaniałych artystów. Teraz wszyscy spotkają się na jednej scenie.

Budka Suflera, formacja pochodząca z Lublina, wykreowała takie międzypokoleniowe perełki, jak "Jolka, Jolka", "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych". Te niezapomniane utwory łączą się z charakterystycznym brzmieniem głosu Krzysztofa Cugowskiego i to właśnie między innymi on został zaproszony na jubileusz 50-lecia zespołu. Inne nazwiska, których występy zapowiada grupa, nieco zaskoczyły fanów.

Agata Kulesza o nowym sezonie "Skazanej". Serial wielu widzów zaskoczy

Budka Suflera gra już od 50 lat

Historia zespołu rozpoczęła się w 1974 roku w Lublinie. Od początku Romuald Lipko pełnił rolę lidera, a Krzysztof Cugowski - wokalisty o charakterystycznym głosie. Budka Suflera szybko odniosła sukces, współpracując m.in. z takimi artystami jak Alibabki czy Czesław Niemen.

W 2014 roku zespół zawiesił swoją działalność, by po przerwie wrócić, jednak już bez udziału Krzysztofa Cugowskiego. Miejsce frontmana zajął Jacek Kawalec. Teraz, gdy grupa przygotowuje się do obchodów jubileuszu 50. rocznicy działalności, na jednej scenie mają spotkać się wszyscy artyści pracujący na przestrzeni lat na wspólny sukces Budki Suflera.

Koncert z okazji jubileuszu Budki Suflera

Na instagramowym profilu Budki Suflera pojawił się właśnie komunikat dotyczący obchodów nadchodzącej uroczystości.

"Pewnego dnia w roku 1974 Rozgłośnia Harcerska na swojej antenie wyemitowała utwór "Sen o dolinie". Wykonawcą tej pieśni był młody, debiutujący zespół „Budka Suflera” z Lublina. Ten moment został uznany przez artystów zespołu za początek ich, budkowej kariery. Nadchodzący 2024 rok będzie zatem czasem jubileuszu pięćdziesięciolecia istnienia grupy" - czytamy.

W ramach celebrowania imponującej rocznicy członkowie organizują koncert. Zagrają 15 czerwca w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Lublinie. Na scenie mają zjawić się licznie gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

"Przede wszystkim jednak pragniemy zaprosić do udziału w tym Koncercie tych artystów, którzy w okresie minionych pięćdziesięciu lat współtworzyli niezwykłą jakość i popularność „Budki Suflera”. W pierwszej kolejności zaproszenie kierujemy do wokalistów: Krzysztofa Cugowskiego, Felicjana Andrzejczaka, Izabeli Trojanowskiej, oraz Urszuli. Wasza obecność uświetni Jubileusz, kiedyś również waszego, jakże ważnego na polskim rynku muzycznym zespołu" - posumowali.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas także znaleźć na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości