Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Żegna go Monika Brodka. "Trudno w to uwierzyć"

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje
Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje
Źródło: SimpleImages/Getty Images
Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 48 lat, o czym poinformowała jego żona na facebookowym profilu ukochanego. "Chciałabym móc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy" - napisała. Fani składają jej kondolencje, osobny post koledze poświęciła też Monika Brodka.

Jacek Szymkiewicz to znany muzyk, który zaledwie dzień przed swoją śmiercią chwalił się powstaniem nowego zespołu. Razem z grupą Monofon niedługo miał świętować wypuszczenie ich debiutanckiego singla i wypuszczenie pierwszej płyty. Niestety, nie doczekał tego momentu. 

Zmarł Jacek "Budyń" Szymkiewicz. Fani żegnają muzyka

Jacek Szymkiewicz znany był pod pseudonimem "Budyń" i przez lata występował z zespołem Pogodno. O śmierci artysty poinformowała jego żona za pośrednictwem Facebooka. Jacek Szymkiewicz miał zaledwie 48 lat.

"Najukochańsi, najumiłowańsi… Dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz. Chciałabym moc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy… ale to jest ten, że to prawda. Nie mam więcej słów i nie wiem, jak i co, no bo jak bez niego" - napisała Anna Szymkiewicz.

Jacek Szymkiewicz zmarł w nocy z 11 na 12 kwietnia. Pod postem żony muzyka pojawiły się liczne kondolencje.

"Każde słowo będzie banalne wobec tak wielkiej straty... Dziękuję za wszystkie emocje muzyczne, jakie wywołuje i będzie wywoływała jego twórczość... Zmiażdżyła mnie ta wiadomość... Dużo siły dla bliskich";

"Nie wiem co napisać... Płaczę. Najszczersze wyrazy współczucia";

"Nie wiem nawet, co napisać, bo to takie nierealne. Jeszcze wczoraj znalazłam 'Budyń Julka Tuwima' i tak ciepło pomyślałam o Jacku i o tej płycie dla dzieciaków. Wyrazy współczucia" - czytamy w komentarzach.

Kolegę po fachu pożegnała także Monika Brodka. Wokalistka poświęciła mu osobny post na Instagramie.

"Dotarła do mnie przed chwilą wiadomość o śmierci Budynia… Trudno w to uwierzyć... Był postacią wybitną. Wiecznie się wiercił i myślę, że widział świat zupełnie inaczej niż my. Potężna wrażliwość. Pisał cholernie dobrze, śpiewał zresztą też. Bez niego nie byłoby "Saute" czy "Szyszy", nie byłoby sporego kawałka polskiej alternatywy. Dziękuję za wszystko i kocham cię bracie! Mam nadzieje, że jest ci tam pogodno" - napisała gwiazda.

W warszawskiej Desie zorganizowano niezwykłe aukcje
W warszawskim domu aukcyjnym Desa zorganizowano dwie niecodzienne wystawy, dedykowane surrealizmowi. Dochód z aukcji wyniósł prawie dwa miliony złotych.

Jacek Szymkiewicz nie żyje. Kim był popularny "Budyń"?

Jacek Szymkiewicz był multiinstrumentalistą, autorem tekstów i piosenek. W 1996 r. rozpoczął przygodę z zespołem Pogodno, który zapewnił mu największą rozpoznawalność. 

Wcześniej zmarły muzyk współtworzył kilka innych formacji oraz projektów, takich jak między innymi: Babu Król czy Budyń i Sprawcy Rzepaku. Grał też w zespole Marians, a ostatnio chciał zacząć nową drogę z Monofonem. Rozwijał również karierą solową. Współpracował z Kasią Nosowską oraz Lechem Janerką. Tworzył też muzykę do spektakli teatralnych. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: SimpleImages/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości